Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogilag elvehetik a szüleim a...

Jogilag elvehetik a szüleim a kisfiamat?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kisfiam, akit nem terveztem akkor mikor megfogant. Tanultam még másik városban, így úgy beszéltük meg a szüleimmel, hosszas vívódás után hogyan is döntsem, hogy náluk lesz addig míg befejezem a sulit. Hétvégente persze próbáltam mindig hazamenni. De nem leszek álszent, volt olyan hogy maradtam. Most az ilyen helyzeteket próbálják felhozni ellenem. Egy éve végeztem, azóta dolgozok. Mostanra sikerült egy kis egzisztenciàt kialakítanom, hogy békében élhessünk majd kettesben a fiammal. Közben kibékültünk a kisfiam apjával, ami felgyorsította az eseményeket. Szeretnénk magunkhoz venni rögtön. Ennek most jogilag nincs akadálya hisz a fiam nálam van elhelyezve. A szüleim viszont, mivel sosem szerették a párom, most azzal fenyegetőznek, hogy bírósághoz fordulnak, arra hivatkozva ők nevelték eddig. Ami így nem igaz, de tény hogy segítettek benne. Van esélyük? Nem tudom békésen hogyan oldhatnánk meg.
2016. jún. 12. 20:17
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
85%
Egy éve végeztél, és még azóta is a szüleid nevelik?
2016. jún. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
49%
Van bizony, nem is kevés, hiszen eddig ők nevelték. Gyereket ritkán szakítanak ki a megszokott környezetből. Hány éves Vagy?
2016. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
27%
#1 Gondolom senkinek sem lett volna jobb ha a bizonytalanságban még a gyerekkel is foglalkozni kell, indokolható azzal, hogy legalább valamennyire stabil helyzetbe kerüljön.
2016. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván nem,de azonnal nem is kaphatod vissza. Kell,hogy biztos háttered legyen.
2016. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

Suli után szüleimnél éltem én is vele 4 hónapot. De nem találtam megfelelő munkát. Illetve vissza akarta költözni, mert mindenféle szempontból jobb választás ez a város. Munkát kellett találnom, új albérletet, pénzt félrerakni stb. Még nem az igazi, de így hogy ketten vagyunk már jó lesz.

24 éves vagyok

2016. jún. 12. 20:34
 6/55 A kérdező kommentje:
Eleve az volt a terv, hogy magamhoz veszem. Eddig nem volt vele problémájuk. Páromat nem szeretik ennyi, nincs vele semmi kizáró probléma. A múltat tisztáztuk, túlléptünk, csak kettőnkre tartozik
2016. jún. 12. 20:36
 7/55 anonim ***** válasza:
42%

a szüleid nyilván okkal mondták ezt, látják rajtad,hogy nem vagy még alkalmas erre. legalábbis nekem ez jön le. 1 éve már dolgozol, mégis a szüleidnél volt a gyerek? a legnehezebb években ők nevelték,etették,ruháztatták míg te élted az életed. szóval az ő szemszögükből érthető,hogy nem akarják,hogy elvidd. de csak a te gyereked, úgyhogy a te álláspontodat is értem.

el nem vehetik tőled,csak akkor,hogyha alkalmatlan vagy a gyerek nevelésére(drog,pia ,nincstelenség stb).

úgyhogy nem hiszem,hogy pert nyernének. viszont gondolkozz el ezen, hogy nem -e lenne mégis jobb helye a gyereknek náluk. mert ti ketten szülők 3 éve szartok a gyerekre, nem vettétek magatokhoz,hiába vagytok már bőven felnőttek.

2016. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
19%
A gyed, csaladopotlek meg a tartasdij nem volt elég hogy neveld?
2016. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
62%
A gyerek nem tárgy. Anyaként (van egy 3 éves is, a legkisebb) azt mondom, hagyd őt ott, ahol eddig volt, ahol megszokta, ahol jó neki. Nagy törés lenne neki, ha most elszakítanád, szokjad meg, fiam, én vagyok az anyád, ez az apád, akivel most épp kibékültem (ki tudja, meddig???) és felejtsd el azt, ami eddig volt. Ne csodálkozz, ha a gyerek dadogni kezd, bepisil, magába fordul, akármi... lelke van. Legyen neked is.
2016. jún. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Nem nálam volt eddig, ezen változtatni nem tudok. Hogy ez volt e a legjobb döntés már nem is lényeg. Így visszatekintve máshogy is lehetett volna. Így könnebb volt, nem tagadom a hibáimat. Ahogy párom sem. A jelennel akarok foglalkozni
2016. jún. 12. 20:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!