Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit kezdjek a...

Szerintetek mit kezdjek a lányommal aki már egyre rosszabb?

Figyelt kérdés

tehát a 12 éves lányomról van szó, 10 éves koráig semmi baja nem volt. Aztán tini korba lépett, 11 lett... felvette az emo stílust és vágdosta magát. Pedig a szeretetet és minden anyagi dolgot megkapott.

most éppen 12 és fiús lett, az osztályfőnökétől azt hallom vissza hogy cannabist rajzol a táblára meg füvescigiket, verekedik, a tanárral tiszteletlen és a magatartása nagyon leromlott. Csúnyán is beszél valamint láttam a facebook beszélgetését és írta egy barátjának hogy lopott a kisboltból.


mit kezdjek vele? megpróbáltam mindent: megvertem, eltiltottam tőle mindent, szépen is elmondtam tényleg.. :( mit ajánlotok?



2016. jún. 15. 18:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Pedig megkapta a szeretet blablabla, aztán írod, hogy megverted meg el tiltottad mindentől. Gratulálok, újabb bukott szülő.
2016. jún. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Pszihológus, tudtommal ha indokolt akkor a TB is támogatja. De erőszakkal egyébként semmi nem oldódik meg. Valószínű a környezete is befolyásolja. Bár eléggé fura, hisz a korabeli lányok inkább, nos finoman szólva "utcalány" stílust követik nem pedig ezt a fiúsabb EMO stílust.
2016. jún. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Itt egy újabb példa arra, hogy az elkényeztetett gyerekből mi lesz. Jó dolgában nem tudja hogy mit csináljon. Gondolom eddig liberálisan nevelted. Mond meg neki, hogy ha nem változik, akkor keresel neki egy szigorú egyházi iskolát, kollégiummal szeptembertől.
2016. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
hát a verés alatt nehogy azt értsd kedves első hogy a betomba döngöltem. :) Még csak nem is erős pofont kapott.
2016. jún. 15. 18:34
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Kamaszkori lázadás, csak ő nem feszegeti a határait, hanem túlfeszítette.

Elviheted pszichológushoz, de lehet, hogy megjobban ellened fordul.

Sajna a mostani tinik TÖBBSÉGE kicsit megkattant, ha a beszélgetés nem hat, akkor ne félj igenybevenni segítséget.

2016. jún. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Annyira nem látom vészesnek a helyzetet. Kezdj el foglalkozni vele még többet, optimálisabb ha 2 szülő is van. Délután, este beszélgessetek vele, mindig vacsorázzatok együtt. Ha a tanulmányi eredmény is romlik, akkor le kell vele ülni tanulni is. Minden hétvégén csináljatok programot: kirándulás, kultúra, múzeumok, illetve ami érdekli a gyereket, lehet egész napos strandolás, állatkert, bármi. Igyekezzetek bevonni a háztartásba, segítsen takarítani, tanítsátok főzni. Tudom, hogy lesznek olyan dolgok, amiket nem akar majd megcsinálni, ne erőltessétek a végtelenségig, de jó lenne ha be tudnátok tartatni vele ezeket a dolgokat. Az, hogy hülyén öltözik, stb., nem baj, hagyjátok neki szerintem. Sőt vásároljatok be vele, jó ha tudjátok mi tetszik neki. A verekedésről érdemes vele elbeszélgetni, miért történt, ki a hibás, miért nem szép látvány, ha egy lány verekszik.

Egy biztos, most 12 éves, ha nem álltok a sarkatokra 14 évesen már az alkohol és a drog lesz nálatok a mindennapos téma. Most meg tudjátok előzni. Az nem akkora gond, ha csokit lop a boltból, mintha drogozni kezd. Cannabist rajzol? Engem ez sem érdekelne, mondjátok meg neki, hogy ne az iskolában a táblára rajzolja, hanem otthon egy füzetbe. Attól, hogy rajzolja, nem biztos, hogy kipróbálta.

Nézzétek meg azt is kikkel barátkozik, a veszélyes elemeket tiltsátok ki.

Megverni, tiltani teljes mértékben hülyeség, mert az általam leírtakban éppen a bizalom kiépítése lenne a lényeg, ezt már egy veréssel is teljes mértékben el tudjátok rontani.

Ha nem értek el jelentős eredményeket akkor érdemes heti egyszer pszichológushoz vinni. A vagdosás amúgy divat, nem kell vele sokat foglalkozni, ez nem öngyilkossági kísérlet, hanem az emók körében divatos baromság.

2016. jún. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm :) nem szeret elmenni sehova, egész nap a szobájában van. Néha durva hangulatingadozása van, mondok is egy példát: Keresztanyja mondta telefonon hogy egész nap vidám volt, fel volt pörögve aztán tök hirtelen bunkó lett szomorú nem bírt mosolyogni, és bement csak a sötét szobába. Nem mer semmit sportolni mert nem szereti az embereket.
2016. jún. 15. 18:47
 8/15 anonim válasza:
94%

Tini, nem lesz egyszerű dolgod, de sajnos pár évig ki kell bírnod néhány dolgot.

Ami viszont fontos. Lázadó kor! Ha megvered, eltiltod mindentől, szerinted mi lesz az eredmény? Még jobban lázadni fog, "anya apa egy hülye fa**om kivan velük." "Nembaj cica szívd el ezt jót fog tenni." Sajnos brutálisan nehéz a mai fiatal generáció, de rá kell hagyni! Hidd el ha kűzdesz ellene, tiltod, nem engedsz semmit, akkor mire kinőné ezt a kort, akkor fog elkezdeni élni, hogy miből maradt ki. És sajnos azokból lesznek a ku*vák, riban*ok.

Szóval a tanács, hogy semmiképpen se tiltsad és ne bántsd. Ülj le vele értelmesen beszélgetni, hogy neked mindent elmondhat. Nem fog mondani semmit, de ez ne érdekeljen, mondd meg neki, hogy jólvan de rád bármikor számíthat, és hagyd. De ne oktasd, ne mondj neki semmit, csak ő beszéljen ha akar. Néhányszor eljátszod ezt, és ha észreveszi, hogy nem bántod (sem fizikailag sem lelkileg) akkor meg fog benned bízni. Aztán utána elmondhatod szépen neki, hogy mit nem szabad, meg hogy ez nem vezet semmire. De ne erőlködve haragból, hanem nyugodtan kedvesen.

Ha nem használ, viselkedj úgy, hogy nem érdekel téged, csináljon amit akar. Egyszerűen nem kell vele foglalkozni. Ha azt látja, hogy hiába próbál lázadni, semmi haszna, akkor megunja.

És nem kell mindentől félteni, ez a legrosszabb amit a mai szülők csinálnak. Régen a gyereket nem féltették semmitől a földről evett, de egészségesebb mint az összes mai gyerek. Ha nem tanulja meg gyerekként az életet, felnőttként fogja kiélni magát, csak akkor sokkal rosszabb lesz.

Hagyd, legyél vele normális. Ha néhány hét múlva nem javul a helyzet, és rosszabb lesz, tényleg nagyon veszélyessé válik, akkor pszichológus. De először azt sem erőszakkal!

2016. jún. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
47%
még annyit, hogy újraolvastam amit írtál, és igazából nem is annyira komoly a helyzet.. Próbál megfelelni az elvárásoknak, a közösség elvárásainak. Nem szabad persze hogy nagyon túlzásba vigye, de nem várhatod el, hogy csak üljön egyhelyben mint egy jókislány. Később abból lennének pszichológiai gondjai, mert nem lesz barátja. Semmi gond nincs vele, csináld amit az előbb írtam. (8-as)
2016. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Remélem ennyi ésszel nem vagy szülő és ez csak egy kamu kérdés..elvégre már nyári szünet..

Ha tényleg szülő vagy, akkor sürgősen változtass a "nevelési" szokásaidon. Elhiheted hogy egy rendes körülmények között élő 12 éves nem fogja vagdosni magát ,csúnyán beszélni és tiszteletlen lenni a tanárokkal,lopkodni stb..

És nem az a megoldás,hogy megvered és eltiltod mindentől..ez csak egyre rosszabb lesz így.

Mindenképpen értelmesen ülj le vele beszélgetni és törődj vele..ennyi idősen vagdosás tipikus "anya,apa vegyetek észre" figyelmeztetés.. próbálj jó kapcsolatot kialakítani vele és sokat beszélgetni vele. többet ér mint a verés meg az eltiltás.

2016. jún. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!