Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek a lányommal?...

Mit kezdjek a lányommal? Teljesen kifordult magából. Már mindenen veszekszünk

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves lányom. Mindig jó kislány volt, eljárt szórakozni, de sose tett rosszat. Nem kislány már, nem szólok bele minden dolgába, de ez kiütötte nálam a biztosítékot. Egyszer egy egynapos fesztiválon volt, ahova estére kinéztünk mi is a férjemmel. Megnéztük a koncertet, lànyomat nem kerestük, de amikor haza indultunk megláttuk egy elég érdekes társaságban. A legtöbbnek raszta haja volt, ami nem lenne gond, de kb mindegyik be volt szívva. Bennem megállt az ütő amikor megláttam. Hazamentünk majd másap elővettem. Azt mondta ő nem füvezett. Szóval ez a dolog úgy le is csengett, nem járt el velük. De aztán az egyik nap egy srác jött érte. Raszta haj, napszemüveg. A lányom ezután bevallotta, hogy a fiú aki amúgy 26 éves, de kb. 20-nak néz ki, a barátja.

Na most erről a fiúról azt lehet tudni, hogy elég ismert a srác, zenész.. Legalábbis errefele sokan ismerik. A nevét nem mondom meg.

Nyíltan vállalja, hogy füvezik, iszik. Folyamatosan jókedvű. Engem is agyon ölelget mindig, pedig nem kedvelem. Fellépni jár ahova viszi a lányomat is. És most már szinte biztos vagyok benne, hogy a lányom kipróbálta a füvet. Hiába beszélek neki, nem hallgat rám. Nem tudom mit csinált vele ez a gyerek, de tisztára a hatása alatt van. Tudom, hogy valószinűleg át fog menni rajta, de félek hogy késő lesz. Most nagyon szerelmes, senkire sem hallgat csak a fiúra. Nemrég is arra mentem haza, hogy ordít a reggeae zene, a lányom meg egy szál bugyiba meg egy vékony átlátszó pólóba táncolgat neki a nappali közepén.

Ekkor borultam ki teljesen. Már mindent megpróbáltam. Mit tegyek?



2016. márc. 31. 05:51
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
60%

Mivel szerelmes, az észérvek nem fognak hatni sajnos.Biztos vagy benne, hogy füvezik?Beszélgess vele, próbáld meg lazán, hátha akkor megnyílik.

Írod, hogy eddig semmi baj nem volt vele.Lehet most sincs, csak szerelmes.

Egyébként egy vér-vizeletvizsgálat kimutatja ha füvezik, az orvosnak meg titoktartási kötelezettsége van, tehát ez esetleg lehet egy opció.

2016. márc. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
53%

Mit tegyél? Semmit. A fű nem valami veszedelmes dolog. Nehezen okoz függőséget, nehezebben, mint mondjuk az alkohol. A hatása is kevésbé veszélyes, mint egy részeg állapot. Egyszerűen rosszabb a hírneve, de nem véletlen, hogy egyre több országban legalizálják. Rengeteg embert ismerek, akik alkalmanként elszívnak 1-1 füves cigit, teljesen normális emberek, rendes munkahellyel. Eddig 3 olyan esetet láttam, amikor valaki függő volt, ezek olyan emberek voltak, akik menekülésként kezdtek füvezni, hogy ne kelljen szembenézniük a kegyetlen valósággal. Alkoholistát jóval többet látok nap mint nap és hidd el, egy alkoholista ezerszer rosszabb látvány és gyakran veszélyesebb is. Azt tudatosítsd a lányban, hogy ésszel csinálja és maradjon meg a fűnél, ne nyúljon keményebb szerekhez.

Gondolom, azon nem lepődtél meg, hogy a lányod 17 évesen szexuális életet él a barátjával, miért olyan nagy dolog akkor az, hogy félmeztelenül táncol neki?

2016. márc. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
71%

Ilyen időszakon szinte mindenki át megy. Ennyi idősen nekem is raszta barátom volt, bevallom, a füvet is kipróbáltam, de emiatt semmiféle negatív hatás nem ért életem során, most sikeres közgazdász vagyok, nem pedig díler vagy sztriptíztáncos.

Hidd el nekem, nem olyan veszélyes, mint sokan gondolják, de az tény, hogy sokaknál ez kapudrog. Szerintem te is tudod, hogy a tiltás egy kamaszlánynál nem ér semmit, a legtöbb, amit tehetsz, hogy partner leszel. Próbálj meg nem fennakadni ezen a dolgon, viszont hívd fel a figyelmét a drog veszélyeire. Ha megértő vagy, meg fog nyílni előtted, és be foglya vallani, ha már kipróbàlta. A tiltással és veszekedések sajnos csak az ellenkező hatást éred el.

Azt viszont nem értem, hogy a tàncoláson miért akartál fenn. 17 évesen már majdnem felnőtt, természetes, hogy szexuális életet él. Jó, ezt nem a nappali közepén kéne, de gondolom blnem számított rà, hogy éppen akkor fogsz hazaérni.

2016. márc. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
78%
Sokat nem tudsz tenni. A lila köd eltarthat fél-egy évig is. Addig arra vigyázz, hogy legalább a kapcsolatotok ne romoljon meg! Most nem értetek egyet ebben a dologban. Lehet később ő is belátja, hogy picit túltolta 17 évesen, a lényeg hogy tudja a szüleire számíthat. Egyébként tényleg sokan élnek bulizós életet az egyetemeken is, és emellett tudnak tanulni is. Szóval, ha okosan csinálja a lányod, nagy kár nem lesz belőle.
2016. márc. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
40%
Teljesen megértelek, aki azt hajtogatja, hogy a marihuána kevésbé veszélyes, mint az alkohol, az ostoba és felelőtlen, ugyanis ez NEM IGAZ. Tiltani nem tudod, most szerelmes, úgyhogy egyik fülén be, a másikon ki. A lányodat oda viszi, ahova ti elengeditek, hajnalba nyúló füves-piás fellépésre pl. nem kötelező mennie. A sráccal beszélhettek, hogy az ötthonotokba nem hozhat tiltott cuccot, ha a lányotok esetleg lebukik pozitív drogteszttel, őt fogjátok dílerként megjelölni. Ezenkívül imádkozhattok, hogy minél gyorsabban lecsengjen az ügy.
2016. márc. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
10%

Olyan a lányotok, amilyet érdemeltek. Nem tudtatok normálisan nevelni. Ma még fű, holnap már drog. Nem mindenkinél, de sosem tudhatod.

Én soha nem engedtem kiskorú gyereket buliba. Ember is lett mindből.

2016. márc. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
10%
Ez kimutatja: [link] fiatalkorú lányt meg nem viheti sehova a fiú, ha ti úgy gondoljátok.Odamentek, ahol a lány tartózkodik és hazahívjátok.Amennyiben nem jön, ellenáll a lány , akkor telefon a rendőrségnek.Ők kijönnek a helyszínre és a kiskorút hazaparancsolják.Nem fog tetszeni neki.Vagy így jártok el , vagy hagyjátok mert úgyis 18 éves lesz nemsokára.Megvárjátok, amíg elmúlik a szerelem.(kb.2év)
2016. márc. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, röviden: semmit.

"És most már szinte biztos vagyok benne, hogy a lányom kipróbálta a füvet." - őszintén kívánom, hogy ez legyen életed legnagyobb drámája... én is kipróbáltam párszor anno... a párom is... legjobb tudomásom szerint a gyerekeim is... egyikünknek se lett a világon semmi baja tőle... nem lett drogfüggő, nem csúszott le, stb...

2016. márc. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
64%

Gratulálok a tájékozatlanságodhoz, kedves utolsó.

Nézz még egy részeg embert: dülöngél, hőbörög, rendet bont, okádik

Nézz még valakit, aki be van szívva: ja, hogy észre sem vennéd, mert maximum csak nevetgél, vagy kicsit le van lassulva.

Nem azt mondom, hogy a füvezés helyes dolog, de nem véletlenül használják gyógyszerként sok országban. A THC pedig nem okoz függőséget, ezt is bizonyították már, és káros hatása sincs önmagában, ha cigibe tekered, akkor is csak annyi, mint egy sima cigarettának.

Az alkohol ezzel szemben függőséget okoz, öli az agysejteket, tönkreteszi a màjat és a bőrt.

Mindenkinek a szíve joga, hogy mit enged még a gyerekének, de mielőtt hülyeségnek kezdesz érvelni, inkább tájékozódj.

2016. márc. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
70%
Bocsi, #8-nak szólt.
2016. márc. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!