Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos anyai viselkedés, hogy...

Jogos anyai viselkedés, hogy édesanyám megtehetné, hogy segít, de mégsem teszi már?

Figyelt kérdés
Amíg otthon laktam, és az volt, amit mondott, addig két kézzel segített. Nem mentem hozzá ahhoz, akivel nem voltunk boldogok, pedig anyámmal együtt ők már az esküvőt tervezgették. Én mégis kiléptem pár év után, mert úgy éreztem, megfojt a légkör, ők mindig egyetértettek, én mindig kívülálló maradtam. A végére már inkább éreztem nevelőapámnak, mint páromnak. Férjhez mentem máshoz, aki engem szeret, és én őt. Elköltöztünk, de tele vagyunk hitellel, lakáshitel, régi diákhitel, stb. Anyám továbbra is megtehetné, hogy segít a lányának az életkezdésben, de ő továbbra is a volt páromat tömi pénzzel, és a kb 30 milliójából (tudomásom szerint) csak ő fog örökölni. Engem kizárt, át is íratta, hogy köteles rész se legyen. Azt mondta: "Megmondtam, hogy királynővé vagy koldussá teszlek. A koldust választottad, én már nem segíthetek rajtad."
2016. jún. 16. 11:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
21%
Szíve joga eldönteni, hogy kit pénzel. Majd megkapod a köteles részed anyukád halála után, addig is semmi sem kötelezi rá, hogy a felnőtt gyereke hiteleit fizesse. Gondolom nem ő vette fel őket. Nem is értem, hogy miért várnád el ezt, ha láthatóan nem jó a viszonyotok.
2016. jún. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Nem elvárás, de elvileg nem szokták hagyni az anyák, hogy a gyerekük már életkezdéskor hitelcsapdába essen, ha megtehetik, hogy segítsenek a fiataloknak. Nem, ő egy kvázi idegent segít belőle.

Amúgy jogilag igen, azt csinál, amit akar. Erkölcsileg kérdezem.

2016. jún. 16. 11:21
 3/35 A kérdező kommentje:
És mint írtam, köteles rész sem lesz, meg van az már oldva.
2016. jún. 16. 11:21
 4/35 anonim ***** válasza:
72%
Na de miért ad a volt párodnak pénzt?
2016. jún. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tekint már lányának, hisz nem az ő akarata szerint cselekedtél, amikor a férjedet választottad. Erkölcsileg persze nem helyes, de te ezzel nem sokra mész sajnos. Próbáljátok valahogy megoldani a gondokat nélküle, amennyiben lehetséges. Azt is el tudom képzelni, hogy élvezi a helyzetet.
2016. jún. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
13%

Azért ne haragudj, de egy oylanhoz hozzámenni aki tele van hitelekkel... Én valahol megértem ha édesanyád nem másnak a bukszáját akarja tömni pénzzel és nem másnak a hitelét akarja kifizetgetni. Őszintén szólva, én sem fizetném...


És nagy a gyanúm hogy a volt párod anyagilag rendben volt, semmi adósság vagy hitel. Én is inkább olyanhoz adnám és terelgetném a lányom.

De ha nem szeretett meg már rossz volt a légkör, megértelek téged is. Szóval nehogy azt hidd hogy kövezni akarlak. A boldogságot akartad, meg is kaptad. Ez szép és jó. De valahol azt is tudnod kell hogy szeretetből nem lehet jóllakni. :(


DE azért anyukád is eltúlozza a dolgot.

2016. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Ahogy anyu mondja: mert őt tekinti fiának, én pedig nem vagyok már a lánya. Azzal a nappal szűntem meg a lányának lenni szerinte, amikor elköltöztem onnan.
2016. jún. 16. 11:29
 8/35 A kérdező kommentje:
Én vagyok tele hitelekkel emiatt a helyzet miatt, a férjem nem hozott hitelt a házasságba. Ő adósodott el velem, szegénykém. Először is: lakást kellett vennünk. Anyámtól igaz, "kaptam" egyet, amikor még két kézzel segített, ezért nem gyűjtöttem sajátra, de visszavette, amikor komolyodott a férjemmel a kapcsolatunk. Diákhitelem is nekem van, mert a tanulmányaim végét már nem várta meg, hirtelen pakolt ki a párom miatt, és ott álltam akkor még 1 db fizetéssel összesen, mert dolgoztam, de az a létfenntartásra volt elég, tandíjra nem (van már egy államilag finanszírozott diplomám, ezért kellett fizetnem a másodikért). Berendezkedésre, alapvető dolgokra szintén kölcsönkértünk, de családon belül, amit meg kell adnunk ugyanúgy, hiszen jóformán alig volt valami berendezési tárgyunk. A párom szülei bútorokkal nem tudtak segíteni, azt az egy kis lakásukat nyilván nem pakolták ki miattunk, bútort magunknak vettünk, ők egy hűtőt adtak, és ennyi. A nulláról indultunk, most meg fizetünk, ami nem baj, csak ez a mondat, hogy megmondtam, hogy királynővé vagy koldussá teszlek, tehát anyám direkt nem segít nekem, nekünk.
2016. jún. 16. 11:37
 9/35 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, semmi gond, amilyen az adjonisten, olyan legyen a fogadjisten is... nekünk is megszakadt a kapcsolatunk az anyámmal, aztán 25 év múlva előkerült, és igen elcsodálkozott, hogy az "igen, anyám, neked volt igazad mindenben, most már belátom" nyakába omlás helyett a kapuból dobtam ki...

#6 "Én is inkább olyanhoz adnám és terelgetném a lányom."- igen, az én anyám is ilyesmi visszataszító elveket vallott, és vall... nem teljesen véletlen, hogy mostanra már senkitől se tudna egy pohár hideg vizet se kérni. De nem fogja ám fel...

2016. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
64%
Lehetséges, hogy együtt van a volt pároddal? Nem tudom jogilag mennyire lehet küzdeni a jogos örökségedért, szerintem keress egy ügyvédet, ha fontos neked az örökség. Nem tudom hogyan romlott meg ennyire a viszonyotok, de nem tűnik túl normálisnak az anyád.
2016. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!