Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális viselkedé...

Szerintetek normális viselkedés ez egy anyától?

Figyelt kérdés
Barátom 20 éves, most éppen munkanélküli, de augusztusban folytatja tovább az iskolát. Keresett munkát, személyesen láttam, hogy beadott legalább 50 helyre életrajzot. De senki sem akarta felvenni, mert hosszútávra keresnek csak embereket és nem kell nekik olyan aki augusztusban elmegy. Ezért most állam ad neki pénzt havonta, hogy meg tudjon valahogy élni, mert az anyukája minden hónapban fizetést kér tőle. Ebben a hónapban valami hiba csúszott be, és nem kapott semmi pénzt. Szóval anyukájának nem tudja kifizetni a lakbér részét, de még ételre sincs semmi pénze. Én szoktam neki főzni, mert amúgy is egyedül vagyok és nem okoz gondot. Ma meg mesélte, hogy az anyukája és a testvére grilleztek és neki semmit sem adtak belőle, nem is szóltak neki. Pedig kettejüknek vettek vagy 4 csomag húst. Az anya tudja, hogy a fiának nincs mit enni, pirítóson élt egy hétig és ők meg grillezik a sok húst. Szivesen mennék oda és lekevernék neki egyet. Szerintetek ezt jogosan csinálja? Minden hónapban fizet neki hogy ott lakik, mert nincs pénze saját lakásra, és iskola mellett nem is tudna sokat dolgozni.

2016. máj. 8. 11:27
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
12%
Szerinted hány évig kell eltartani egy felnőtt embert? Ne hepciáskodj, ha ennyire sajnálod, akkor tartsd el te azt a szuperférfit, akinek nem volt annyi esze, hogy férlretegyen pénzt munkanélküliség esetére. És akkor szeptemberig lébecol, aztán tanul pár évet... mindezt fizesd te, bérelj neki lakást, etesd, ruháztasd, ne csak a szád járjon, mutass példát az önzetlenségre.
2016. máj. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
83%
A kérdés alapból hibás az ilyen "anya" nem anya hanem egy érdekember akinek osztályrészül a magány jut majd x év múlva. Én sosem tenném ezt a gyerekemmel, ha kell inkább én éhezek de ő ehessen.
2016. máj. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:
És mégis miből tett volna el munkanélküliség esetére? A semmiből?
2016. máj. 8. 11:56
 4/60 anonim ***** válasza:
87%

Ne izguljál, páromtól alig 10 nm-re kértek volna el majdnem 100 ezret rezsivel eggyütt a saját anyukája. Hidd el, nem érdekelte, hogy van-e mit ennie.

Szerinted?

Ja és konyha használat is be volt szabályozva, majdhogynem sose lehetett.

2016. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
21%

Hogy akar így tanulni?

Menjen el dolgozni és ne csak augusztusig. Munka mellett is lehet tanulni.

Most akkor így akar még évekig élni?

Lehet, hogy az anyukája viselkedése már egy folyamat eredménye. Én is kiakadnék, ha rosszul állnánk anyagilag és a gyerekem nem akarna még felnőttként sem dolgozni.

2016. máj. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
95%

Nekem nem elképzelhetetlen a sztori, nem egy olyan ismerősöm van, ahol különösebb konfliktus nélkül sarcolja a szülő a gyereket, ha pedig utóbbi szorul segítségre, akkor maximum belerúg kettőt. Igaz a spektrum másik végére (szülők által pumpolt lusta gyerek) is van példa.


Mindenesetre jó lenne tudni, hogy nincs-e korábbi konfliktus a háttérben, vagy nem hideg alapból ez a viszony, mert elég extrém, hogy egy szelet húst sem vágok oda a gyerekemnek, ha már nincsen kajája és tudok róla.

2016. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
65%
ez hülyeség, hogy mindenhol állandóra keresnek embereket..., rengeteg ideiglenes munka van
2016. máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
63%
Kezdjük ott, hogy egy anya nem kér el pénzt azért, hogy a gyermeke ott lakhasson! Az meg végképp az ő szegénységi bizonyítványa, hogy amint a gyermek nem ad haza pénzt, már enni sem kap. Jogos a felháborodásod!
2016. máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
39%
diákmunka? Meg milyen pénzt kap az államtól? Meg ha 20 évesen akar elkezdeni tanulni, akkor miből fog megélni a tanulás ideje alatt? Költözzetek össze, és tartsd el te, ha annyira nem tetszik ahogy bánnak vele. Valószínűleg okuk van rá..
2016. máj. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az lenne normális,ha egy anya addig segítené a gyerekét,amíg lábra tud állni. 20évesen nehéz munkát találni,amit jól megfizetnek. FŐleg ha még tanul is az ember.

Köteles a gyerekét segítenie mindenben a szülő.

2016. máj. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!