Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnénk ilyen helyzetben?

Mit tehetnénk ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Anyukám mostanában rendszeresen dühös lesz az kisöcsémre és rám. Legtöbbször azért ,mert "egyedül" hagyjuk a konyhában. Ez alatt azt értem ,hogy évközben/suliidőben hazamegyünk és ebéd után már is tanulunk késő estig (legalább is én) ,így többnyire öcsém segít neki takarítani.

A lényeg ,hogy mostanában ,mint mondtam , rendszeresen elkezd indokolatlanul üvöltözni ,hogy mi milyen érzéketlen gyerekek vagyunk és miattunk nem teljes a család és mi (öcsém és én) tesszük tönkre.

Persze nem azt mondom ,hogy nincs igaza ,mert tényleg segíthetnék többet csak nayon sokat kell tanulnom.

Az lenne a kérdésem ,hogy mit mondhatnék az anyukámnak ,hogy ne lássa ennyire borultnak a helyzetet és ne kibáljon ?


U.I.:

A kiabálást ugy kell érteni például ,hogy megkérdezem mi lesz vacsorára és vissza üvölti ,hogy megint mit tettem rosszul (általában semmit ,mert ugye csak annyit kérdeztem Mi lesz vacsira? )



2016. jún. 10. 04:58
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg ebédeltek és maradj anyuddal egy kicsit kezdj elmosogatni és beszélgess vele milyen volt a napja hogy érzi magát stb lehet azért csinálja nert azt érzi hogy csak arra jó hogy mosson főzzőn közbe meg sz.rtok rá. Öleld meg csak úgy amikor késziti a vacsit segíts neki ..éreztesd hogy szeretted ha igy is üvölt kérdezd meg miert mert neked ez nem jó.1-2órát szentelj anyukádnak , nem olyan nagy baj ha nem egyböl ülsz neki tanulni ...
2016. jún. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10%
Nem veletek van a baj, ne vegyétek magatokra. Édesanyátok, ahogy ma oly sokan szeretet, önszeretet és energia nyiányban szenved. Ha megfigyelitek, az emberek azért generálnak konfliktust, hogy a másik embert energiáját elszívják. Ezért érezzük azt, hogy mindenki mindig le akarja igázni a másikat, egy szimpla párbeszédet sokan egy csatának képzelik, amit MEG KELL NEYERNI, stb stb stb. Amikor anyukátok úgymond engesztelhetetlen módon "ragaszkodik a hadiállapot megtartásához" akkor a legjobb egy időre magára hagyni, hogy jöjjön rá arra, hogy érzelmi zsarolással a gyerekektől elszedni az energiát az helytelen. Aztán ha lehiggadt, akkor oda lehet menni egy mit segítsünk kérdéssel, vagy felvetni valami közös programot, ahová elmehetne veletek. Nehéz lesz, de adjatok neki szeretet, amikor mérges, akkor koncentráljatok oda, hogy szeretitek, magatokban mondjátok, hogy áldást küldtök rá, kívánjátok tiszta szívből, hogy bőségben éljen és boldogulása a legszebb álmait is felülmúlja. Ettől változni fog a hozzáállása a kapcsolatotokhoz és ő is szeretettel fog hozzátok fordulni. Próbáljátok meg, veszteni nem tudtok semmit.
2016. jún. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első válaszolónak :

Anyukánkat rendszeresen őlelgetjük ,mert alapból ilyen természetünk van és a mosogatást általában az öcsém végzi ebéd és vacsora után.

Mindenben segítünk mindig és szoktunk beszélgetni ,szóval még állítani se lehet ,hogy nem törődünk vele. Pont ezért kérdezem ,mert 2-3 éve olyan vidám volt meg hihetetlen boldog most meg mélylabús és mindért kiabál .... Ezzel nem tudunk mit kezdeni ,mert tényleg igyekezünk ,de már mi se tudnunk többet :(

2016. jún. 10. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem meg lehet hogy 'kiégett'? Egy kis ötlettel, terveuéssel csak érhető el valami jó változásÁllandó

háztartás, család munka,kikészíthet. Sajnos a mérce kettős mert tanulnotok is kell.

Próbáljátok meg, hogy össze adtok pl. Elektromos porszívóra pénzt (nem olyannhatékony, de padlón a söprést helyettesítheti pl) vagy gyors recepteket keresni neten ne keljen órákig főzni, tesóddal akár titokban kis szabadnprogramot szervezni anyudnak hétvégére egy pl fagyizás, vagy csak tovább aludhat/pihenhet vagy elkirándultok valahova. Ha a keret engedi akár egy wellness hétvége? :)

Felváltva beosztva ha engedi időtök takarításban főzésben segíteni, sütivel meglepni. (tapasztalatból mondom : csodákat művel)

Meg kérdezni mi a baj, de látom ölelgetitek

2016. jún. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!