Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hálátlan gyerek vagyok?

Hálátlan gyerek vagyok?

Figyelt kérdés

Az anyám szerint az vagyok,mert összevesztünk,persze már nem első eset volt és én mondtam neki,hogy érzelmileg sosem számíthattam rá...Van egy húgom is és az apám.A húgommal jó viszonyban vagyunk,sosem voltunk haragban,pedig lehettünk volna.Ő gyerekként is mindig problémát okozott a szüleinknek.Pl:iskola kerülés,éjszakai szökések buliba,stb.Én ennek az ellenkezője vagyok.Ő mindig kiharcolta amit el akart érni.Én sosem könyörögtem semmiért.Felnőttként sincs ez másképp,most már vannak gyerekei is,elvált.Válás után tombolt,bulizott,a gyerekeket hanyagolta.Ebből is sok vita volt köztünk.Mert amíg nekem nem sikerült szülnöm,ő nem becsülte a gyermekeit,és ez nagyon bántott.A szüleim és én voltunk a gyerekekkel legtöbbet.Persze a szüleim tartották el akkor teljesen.A lakáshitelét ők fizették,amit,végül kiderült sosem fizette be a bankba.Elszórta a pénzt.A lakás végül majdnem a banké lett,de a szüleim kifizették a tartozást úgy,hogy a szüleim háza lett megterhelve hitellel.Tehát mindig kihúzták a bajból,úgy,hogy én ne tudjak semmiről.

Én már férjnél voltam amikor ezek az utóbbi dolgok történtek és a szüleimnél laktunk a férjemmel.Később építkezni akartunk és a szüleimtől kaptam ajándékba egy telket,amire felépültünk.A férjem egy nagyon talpraesett ember,sok mindent segített a szüleimnek is.A ház körül ő csinált mindig mindent.Közben hosszú évek múlva lett gyermekünk.Aztán a férjemmel megromlott a házasságunk(megcsalásai miatt),persze az anyám és a húgom teljesen megutálta ezért.Én is haragszom rá,végülis engem bántott első sorban nem a családom...Az apukám kijelentette,ha eladjuk a házat vissza kell neki adnom a telek árát.Nekem ez rosszul esik,mert így is nehezen élünk a hitel miatt,ami a házon van.Már zajlik a válóper,de úgy néz ki,hogy meg próbáljuk újra együtt.A férjemmel készülünk házassági szerződést írni,hogy mindent elveszít az aki megcsalja a másikat....Ez a családomnak,leginkább a testvéremnek és az anyámnak nem tetszik.Az apám elfogadja a döntésemet,mégha nem is örül neki,akkor is.Így tisztességes,szerintem.A húgom azért nem örül a békülésnek,mert a férjem sokat cseszegette az életvitele miatt,velem együtt...Persze az anyám ezek után leginkább őt védi,én sosem számítottam ha kettőnkről volt szó,az apámnak sem.Most áll a bál,mert nem tudják elfogadni,hogy lehet megpróbáljuk a férjemmel újra.Hozzá teszem a tesóm nagyon sokszor ránk szorult anyagi és egyéb jellegű segítségért,amit sosem kértünk vissza tőle,a gyerekek miatt is...EZt tudja az egész család.Ezen az anyámmal összevesztem nagyon és mondtam neki,hogy nem tartom jó anyának...Persze mindenféle szemét vagyok,pedig mindig-mindig én álltam mellette ha segíteni kellett,ahogy más gyerek is tenné.De most nagyon elegem van,mert teljesen irányítani akarják az én életem...


2010. okt. 11. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
3%

Ne haragudj, de mi ez a mindent elveszít az, aki megcsalja a másikat? Nekem sem tetszene, hogy adok ajándékba egy telket, a hülye lányom meg ilyet aláír, hogy akár mindent elveszíthet, olyat is, amit én adtam neki és amihez a férjnek semmi köze? És amúgy is, hol és hogy bizonyítod, hogy megcsalt és minden a tiéd? Miért gondoljátok, hogy az majd visszatart? meg hogy azt olyan egyszerű bizonyítani? ez gyerekes. Házassági szerződésbe nem ilyet kell beleírni.


Amúgy nekem egy csomó minden nem világos. "Amíg nem szültem nem becsülte a gyerekeimet". Mi?

2010. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy! Ne hagyd magad! Az nem szép dolog lett volna apudtól, ha azt, amit tőle kaptatok/telket/ eladjátok, akkor neki vissza kell adni az árát. Amit már neked adott, az a tiéd, nem kérheti vissza! Sose értettem ezeket. Mindig a jókat bántsák. Az, hogy meg megpróbáljátok újra, az a ti magánügyetek, és senkinek semmi köze hozzá. El kell fogadniuk.
2010. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
IGEN...na,nehogy komolyan vedd!Én annyiból vagyok/voltam hasonló szituban,hogy a bátyám volt anyám kedvence,Ő tökéletes volt mindig mindenben,én meg csak gondot okoztam,idegeskedést stb...apám mindig is imádott,a bátyámmal is tökéletes a kapcsolatunk a mai napig(39,és 37 évesek vagyunk).Én már 2 gyereket szültem,a tesóm még most áll a nősülés küszöbén,de néha még mindig anyám cseszeget.De bezzeg,ha gondja van hozzám fordul,mert a fiú gyerek úgy sem érti meg...szerintem ne foglalkozz vele,és ha úgy érzed,igenis próbáljátok rendbe rakni a házasságotokat!Ne hallgass senkire,a Te életedet Neked kell élned!Mi tervezzük a 3. gyereket,ne tudd meg,anyám mit össze tud károgni sokszor!Jelzem,mindenünk megvan,nincs hitelünk,a nagyobbik most ment egyetemre,a kicsi 2 éves.Apukám meg a bátyám maximálisan megért,és mindig támogatnak is.Talán annyival vagyok jobb helyzetben,hogy anyám már oda állt elém,és azt mondta,hogy nagyon sajnálja,amiért gyerekkoromban annyiszor bántott(nem feltétlen fizikálisan-na,azért néha működött a pofonofon-,de a lelki még rosszabb volt),és mégis számíthat rám.Ettől függetlenül még ma is sokszor bekóstol,csak már tudom kezelni,és félre tudom tenni a dolgokat.Bocsi,kicsit hosszú lett.
2010. okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Első: ezt benézted! nem a saját gyerekeire vonatkozott,hisz akkor még neki nem is volt!
2010. okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elsőnek.Kicsit valóban benézted.Idézem,mit írt a kérdező:

"Mert amíg nekem nem sikerült szülnöm,ő nem becsülte a gyermekeit"...

2010. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Az első nem "benézte" hanem a szó, illetve kifejezés másik értelmében olvasta azt a bizonyos mondatot.

A kérdező így gondolta kb.:

Neki nem sikerült szülnie, de a testvérének ezzel szemben igen, de nem becsülte meg a gyerekeit.

A mondatban az amíg nem időtartamot jelöl.


A szerződés ilyen megfogalmazása szerintem sem szerencsés, és valószínűleg jogilag nem is nagyon van erre lehetőség.

Az, hogy ti újra megpróbáljátok, saját döntésetek, ebbe senki másnak nincs beleszólása.

A házassági szerződést eddig én úgy tudtam, hogy csak a házasságkötés előtt lehet kötni, amiben pontosan leírják, hogy kinek mi volt már magántulajdona a házasságkötés előtt. Nem tudom, hogy lehet-e ilyesmit később is készíttetni, de az valóban nem jó ötlet, hogy ha netán te kacsintgatsz félre később, akkor a férjed kapja meg azt a telket is, amit a szüleidtől te kaptál. Azt viszont furcsállom, hogy édesapád ilyet mond, hogy eladás esetén, te fizesd nekik vissza a telek árát, hiszen az esetleges válásod után is élned kell majd valahol.

Ha van nyoma annak, hogy a telek a tiéd, az jó, hiszen az a szüleid ajándéka, elvileg nem közös tulajdon, de a házasságotok ideje alatt épített ház már közös. 50-50 %, még akkor is, ha a férjed sokkal több fizikai munkát ölt bele. Valószínűleg te meg többször mostad ki a gatyáját, mint ő a te bugyidat.

Egy szóval jogos, hogy nem hagyod, hogy beleszóljanak az életedbe. A helyedben meggondolnám, hogy mikor segítek anyagilag a tesómon, (ha ezt úgy is elfelejti), csak akkor tedd, ha később nem fogod rosszul érezni emiatt. A gyerekekkel viszont ne éreztesd azt, amit a tesód iránt érzel. Ha segíteni akarsz, segíts nekik, törődj velük.

2010. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak:bármikor lehet készíteni házassági szerződést,nem feltétel,hogy még a házasságkötés előtt legyen a pár.
2010. okt. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!