Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt már olyan nálatok, hogy...

Volt már olyan nálatok, hogy a gyerek elhallgatta előtted a rossz jegyet, (illetve elhallgattad a szüleid előtt)? És aztán mi lett a következménye?

Figyelt kérdés

2016. jún. 15. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Szia. Nekem volt anno, ki is derült, jól letoltak a szüleim- jogosan.
2016. jún. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Igen, még alsóban. De mindig kiderült, mikor a tanárnő beírta a hiányzó jegyeket az ellenőrzőbe. Felsőtől pedig már nem kellett titkolnom a rossz jegyeimet, mert nem büntettek meg érte.
2016. jún. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Igen, tini koromban többször is megcsináltam ezt...az lett a következménye, hogy termézetesen rájöttek, leszidtak, elvesztettem a bizalmukat és majdnem megbuktam.

Szerencsére később megjött az eszem és a becsületem.

2016. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Végleg soha nem titkoltam el. Szerintem nem is lehet, mert úgyis kiderül.

Olyan volt, hogy valamiből rossz jegyet kaptam (nálunk már a négyes annak számított), de tudtam, hogy pár napon belül várható egy dolgozat kiosztása, ami biztosan ötös lesz. Vártam tehát pár napot, és amikor meglett az ötös dolgozat, akkor együtt jelentettem be a két jegyet. Ez általánosban volt, gimnáziumban már nem szóltak a négyesért, annál rosszabb meg nagyon ritkán volt.

2016. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
78%
Szerintem ezt egy gyerek akkor csinálja, ha szégyenli magát és fél, hogy a szülei mit fognak reagálni. Az én szüleim soha nem toltak le ha rossz jegyet hoztam haza, inkább biztattak, hogy javítsam ki. Nem is féltem elmondani ha rossz jegyet kaptam. Szerintem így a normális. De ami a legjobb az egészben, hogy most középiskolában kitűnő tanuló vagyok, amit sajnos általánosban nem mondhattam el. így ha a gyereketek rossz jegyet vinne haza, letolás helyett bíztassátok a kijavítására :)
2016. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt, hogy elhallgattam, mert a szüleim maximalisták voltak ilyen téren, én meg így is paráztam dolgozatírásnál, felelésnél, és nem akartam, hogy még otthon is leszedjék a fejemet, ha nem lett valami ötös vagy legrosszabb esetben négyes.
2016. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sokkal nagyobb verést kaptam volna, ha kiderül, mint amekkora a rossz jegyért járt.
2016. jún. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen mindenkivel volt már. :)


Az én szüleim soha nem büntettek, de még csak le se toltak a rossz jegyekért, valamiért mégsem szerettem elmondani. Bár én egyébként sem vagyok túl kommunikatív, a jó jegyeket is csak akkor mondtam el, ha rákérdeztek. :D

Szóval velem is előfordult már, és nem volt semmi következménye, nem igazán érdekelte őket, ha néha becsúszott egy egyes vagy kettes, mivel kitűnő tanuló voltam végig általános és középsuliban is, tudták, hogy úgyis kijavítom.

2016. jún. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
általánosban volt olyan, hogy eltitkoltam, de úgyis mindig kiderült... Akkor jobban szóltak érte, de a falusi iskola tanári karrával is komoly problémák voltak... a csókosok kitűnőek voltak, mindent magkaptak, a többiekkel nem foglalkoztak... kb. 3-as tanuló voltam... és már azért se tanultam, mert nem láttam értelmét, pl. magyarból, töriből alig értem el a hármast, pedig elején rengeteget tanultam rá, középsuliban végig ötös voltam belőlük, mindig is szerettem, de a tanár teljesen szívatott, azóta is bennem van ez. Szülők is tisztában voltak ezzel, aki vitte a kostolót, az ötös, aki meg szegényebb volt, az 2-3-as... nem kellett sok ész ehhez, gyerekként is levágtuk ezt. középiskolában 9. osztály szeptemberében látták Szüleim az ellenőrzöm utoljára meg először is, nem érdekelt se engem, se őket, négyes tanuló voltam átlagban, van,amiből jobb, van amiből rosszabb,mindenki tudta,így nem is volt belőle gond... illetve tesiből voltak gondok, majdnem mindig megbuktam, mert nem voltam aktív órákon. De azért se csesztek le, inkább az ofő XD
2016. jún. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Nalam a rossz jegy max a harmas volt. Altalanos suliban mi dig kikaptam. Ennek koazonthetoen,hetedikes koromban is elsirtam magam,annyira feltem anyatol,ha nègyest kaptam. Ez nem normalis. Szerintem a gyereknek nen kotelessege,minden jegyről beszamolnia. Legalábbis èn így èrzem helyesnek. Nyolcasikos koromban,már titkoltam ,ha nègyesekez vagy hármast kaptam. Számomra lehetetlen volt kitűnőnek lenni nyolcadikra,iazonyatosan megtrhelő. Le a kalappal aki mindog kitünő. A gimiben ugyan úgy nem nondtam el anyának, legyen ez az èn magánügyem. Felvettek az egyetemre ,úgyhogy nem bántam meg,hogy nem voltam őszinte hozzá. Az csak felidegesízette volna, ès nekem se hiányzott,hogy görcsben legyen a gyomrom otthon. Nem normális anyám ezen a tèren,folyton okoskodik,mit hogy kell tanulni, azt nme veszi èsure,hogy nincs szüksègem a tanácsaira.

Ha lesz gyerekem,èn biztosan nem fogom megbüntetni,ha elhallgatná a jegyeit. Inkább megbeszèlnèm vele,hogyan fogja kijavítani. De nem fogom b7ntezni! Tudom,3s átèltem a büntetèsek minden fajtáját, a pofo oknál a lelki,èrzelmi zsarolások a legdurvábbak. Folyton fèltem az iskolában.

2016. jún. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!