Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem képesek megérteni...

Miért nem képesek megérteni engem, hova forduljak segìtségért, hogy kikeveredjek ebből?

Figyelt kérdés
22\l vagyok, anyámmal élek, aki nárcisztikus személyiségzavara miatt kiskorom óta terrorizál és nem tehetek ellene semmit. Ìgy is teljesen tönkretette a személyiségem, ami nálam szorongással, pánikrohammal es eleg súlyos önértékelesi zavarral jár a mai napig. Olyan mint egy felnőtt gyerek, iszonyat trehány, ha nem az van, amit ő akar, akkor elkezd elég rendesen hisztizni, es kiabálni, hogy mindenki ellene van, milyen rossz ő neki, szegény ártatlannak... Egy hónapja volt a pszichiátrián is, ahol paranoid skizofréniát is megállapìtották nála... Soha senki nem hitte el nekem sem a családban, sem a közvetlen lakókörnyezetünkben, hogy nem vagyok rossz, nem vagyok sz.emét, komolytalan, felelőtlen, sőt komoly állásom van, hiába mondtam, hogy baj van vele... Ő beállitott engem minden rossznak a nővéremmel együtt... Most, hogy a mentő vitte a pszichiátriára, papìr van róla, hogy BETEG, ìgy se akar nekem hinni senki....... Hiába könyörgök a nőveremnek, nagyszüleimnek, bárkinek, senki nem akar segìteni, es nem hiszik el, 22 éves vagyok, élni akarok, egész eddigi életemben az ő elnyomása, terrora alatt éltem, mindig azt tettem amit akart, minden nap elpakoltam utána, segitettem, b.aromi türelmes voltam, de egyszerűen már nem birom tovább.... Nem akarja beszedni a gyógyszereit, egesz nap veszekszik velem, mindenki rossz csak ő nem, egyszerűen nem birom..... kérlek segitsetek, mert meg fogok őrülni, bele fogok betegedni ebbe az egészbe... Rám van hagyva, nem mehetek sehova mert szegénnyel mi lesz egyedül, ìgy úgy amúgy..... az nem számìt hogy velem mi van, hogy tönkremegyek ebben... Testi tüneteim vannak, rosszul vagyok minden nap, éjjel sem tudok aludni, hányingerem van, hasmenésem van, pánikolok....mit tegyek
2015. aug. 2. 14:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Menjen oda lakni a kedves nővéred, ha képtelen neked hinni. Meg a többi is, aki eddig letojt téged, menjen aztán istápolja anyukát. Te meg ha tudsz, minél hamarabb lépj le otthonról. Van munkád?
2015. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Költözz el. Ne vedd magadra az összes problémád. Ott a nővéred. Ő is foglalkozhat anyukáddal. Vagy talán anyukádnak is jó, ha egyedül lesz és végre önálló lesz.
2015. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ha nem hiszik el, hogy beteg, akkor mi az, hogy " szegénnyel mi lesz egyedül, ìgy úgy amúgy"? Mondd meg, hogyha nem beteg, akkor Te igenis elmész. 22 éves vagy ne kelljen már elnyomásban élned. Ha állásod van, akkor keress egy albit, egy szobát egyelőre, költözz el, és látogasd csak anyukádat.


Így nem mondhatják, hogy teljesen magára hagyod és előbb-utóbb ők is észreveszik, ha nincs teljesen rendben. Kezd el élni a saját életed!

2015. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

1. Menj el a helyi Családsegítő Központ-ba, és ott kérj ehhez segítséget. Ha szükséges, gyámot is kirendelnek anyukád mellé.

2. A szakrendelőben és a háziorvostól is kérhetsz ehhez segítséget.

3. "Hiába könyörgök a nőveremnek, nagyszüleimnek, bárkinek, senki nem akar segìteni, es nem hiszik el" A nővéred miért nem hiszi el? Azt írod, ő is ugyanazt élte át, mint Te.

A többi felnőtt meg nem egészséges, ha így állnak hozzá.

4. Elmehetsz. Nem vagy köteles "segíteni" az anyukádat, hagyni, hogy kiszipolyozzon. Bármit is mondanak azok, akik még csak nem is képesek reálisan megítélni a történéseket.

2015. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Van hova költöznöd? Tudsz albérletet fizetni? Nem szabad, hogy te is tönkremenjél abba, hogy ő nem szedi a gyógyszereit. Pedig gyógyszerrel tünetmentessé tehető ez a betegség.
2015. aug. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

A legfontosabb dolog: igaz hogy az anyukád, de én úgy gondolom, hogy egy 22 éves lánynak nem lehet feladata az, hogy a schizofrén édesanyjáról gondolskodjon, különösen ha már nálad is ilyen komoly tünetek vannak. Nem teljesen értem, hogy mentő, kórházi kezelés és feketefehér diagnózis után a család és rokonság többi tagja miért nem hisz neked. Ez elég nagyvonalú dolog, ha nekik kényelmetlen a szitu és rád van hagyva az egész. Nem vádaskodva de szerintem ülj le a szűkebb családdal és mondd el, hogy az utóbbi időben különösen romlott a helyzet és a segítségükre van szükséged. Tudom hogy ez nehéz, de mindezt próbáld meg ne sírva, ne manipulálva, könyörögve, vádaskodva, hibáztatva elmondani.

Másik fontos dolog: szerintem nagyon fontos lenne neked is vagy pszichiátert vagy pszichológust felkeresni. Ha anyagilag nem állsz olyan jól, minden településnek van szakembere a szakrendelőben, közeli kórházban.

2015. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Az anyám,beteg, de ez nem hozza vissza a terrorban elmúlt gyerekkorom meg fiatalkorom!!!!! Ez már bennem van, és meglátszik mindenféle emberi kapcsolatomon nyomot hagy bennem, és ez egyre rosszabb, egyre méllyebb.... Csak azt nem értem, hogy miért pont én, miért pont csak én vagyok az az ember, akinek ezt el kell viselni?????
2015. aug. 2. 14:44
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
7: Nem kell elviselned. Ne mártírkodj. Költözz el és éld a saját életed.
2015. aug. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Csak azt nem értem, hogy miért pont én, miért pont csak én vagyok az az ember, akinek ezt el kell viselni?????"


Azért van ez most így, mert még elfogadod a többi családtagodtól ezt az állítást, ezt az elvárást.

De ez amúgy nincs így, nem kell(ene) elviselned.

Valahonnét bátorságot kéne merítened ahhoz, hogy ellent merj nekik mondani, és a saját igazságodat érvényre juttatni az övékkel szemben.

2015. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Úgy látom, most nagyon intenzíven a mélyponton vagy. Figyelj, itt írtunk többen is pár nagyon klassz és hasznos, releváns tippet. Engem mert felváltva vertek a szüleim csak azért mert önálló akaratom és véleményem lett 3 éves koromtól. És a ami napig, 32 évesen persze hogy nagyon fáj, tele vagyok sérelmekkel, de egy bizonyos ponton eljut az ember, el is kell utnia, amikor azt mondja: na jó, kihozom életemből a legtöbbet-még így is hogy ennyi szar van a múltban és jelenben vagy, hát jó, sodródom aztán meglátjuk mi lesz. Akarj tenni a változásért. Igen, ez a gyerekkor már nem fog elmúlni, viszont kreatívan fel lehet használni majd, mert egy érzékeny emberré tett! Teljes kiút nincs, való igaz, ameddig csak él anyukád, ez a teher ott lesz rajtad - de nem csak rajtad hanem az EGÉSZ CSALÁDOTOKON!!!! Sőt ha egyszer már nem lesz szegény, a belédnevelt frusztrációk már akkor is örökre ott lehetnek, de ezeket lehet enyhíteni és igenis van remény számodra is csak vedd észre hogy te vagy a felelős azért, hogy elindulj a változás útján. Ő nem fog, de te megteheted. És azt is, hogy nem áldozatként tekintesz magadra és megbeszéled a családtagokkal hogy ez nem kizárólag a te problémád hanem az övék is.
2015. aug. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!