Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a Szüleim nem...

Mit tegyek, ha a Szüleim nem fogadják el a barátomat, mert muszlim?

Figyelt kérdés

Nagyon szomorú vagyok, mert bár imádom a barátomat, de a Szüleim nem fogadják el a kapcsolatunkat, csak azért, mert nem európai keresztény.

Nekem nagyon fontos az ő véleményük, hogy "áldásukat adják", és az lenne a normális, hogy szeressék azt, akit választottam. De nem így van.

Sokszor úgy érzem, hogy választásra kényszerülök, vagy ők, vagy a barátom.

Mit tanácsoltok?


2016. jún. 25. 18:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 $$$$$ ***** válasza:
79%
Hát én a szüleiddel értek egyer. Teljesen más a kultúrája.....
2016. jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
80%
Én sem örülnék. Legtöbb esetben minden szép és jó a házasságig, utána meg jön a fordulat, mert a férfi tulajdonként fogja birtokolni a nőt. És most jön, hogy ő nem olyan...de majdnem biztos, hogy olyan lesz. Hallgass a szüleidre, teljesen más kultúra, szokások
2016. jún. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
56%

Attol fugg mennyire mas kozegben nevelkedett. Nekem is muszlim a parom (bar, nalunk ez sokat nem jelent, mert en is attert voltam meg elotte) de nagyon fontos hogy evekig USA-ban elt meg fiatalkoraban mert igy sok mindent mashogyan lat, mintha bigott vallasos kornyezetben nott volna fel. Egy velejeig vallasos szaudival, afgannal stb. pl. nekem sem lenne sok kozos pontom mert egyszeruen rosszul ertelmezik a vallast igy az egyik legfontosabb, a hitunk nme egyezik. Ettol vagy attol kell meg ovakodni, ha a fiu nagykepuen kijelenti hogy "o nem vallasos meg ot nem erdekli ez a humbug - es fellengzosen eszi mondjuk a disznohust". Rossz muszlimmal vagy bigottal sose.


Milyen szarmazasu a baratod?

2016. jún. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 A kérdező kommentje:

Van abban valami, hogy birtokolni akar, az biztos.

De mellette biztonságban érzem magam, nagyon sok törődést kapok...

Anyukám utálja, Apukám nem is tudja, kinyírna. :)

2016. jún. 25. 19:01
 5/89 A kérdező kommentje:

Egy pakisztáni fiú.

Nem nagyon tartja a vallási előírásokat, de a családnak azt mutatja, hogy igen ...

2016. jún. 25. 19:06
 6/89 anonim ***** válasza:
93%

Szóval birtokolni akar és persze megfelelni a családi elvárásoknak. Remek párosítás. Ha valamiben nem értesz egyet a családi hagyományokkal, az életben nem fog melléd állni. Már most birtokolni akar, pedig még csak jártok, szerinted milyen jövőd lenne, ha hozzámennél?


Nem tudom hány éves vagy, de találsz még olyan pasit, aki mellett biztonságban érezheted magad.

2016. jún. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
86%
Hat, az szep... es oszinten neked az hogy fest imponalo kepet rola, hogy hazudik a csaladjanak (kivel lesz akkor majd oszinte? Veled? Hogyne.), es kigunyol szamukra fontos dolgokat (teljesen mindegy hogy most ez epp a vallas)? Pluszban meg birtokolni is szeretne... hogyne. Remek parositas.
2016. jún. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
89%
Szia. Szerintem jogos a szüleid aggodalma, nagyon sok történetet lehet hallani, hogy a muszlim fiúk csak az esküvőig kedvesek, utána birtokolni akarják a lányt. Amúgy azt ugye tudod, hogy náluk négy feleségük lehet egyszerre? Amúgy most lehet, hogy azt mondja, hogy nem tartja a vallását, de amint kimennétek a hazájába, ez megváltozna. A szüleid csak téged féltenek.
2016. jún. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 A kérdező kommentje:

Egy éve vagyunk együtt, még nem költöztünk össze, mert azt mondja, előbb szeretne elvenni feleségül.

Tudom, hogy Anyukám jót akar nekem, emiatt rossz az egész. Tanácstalan vagyok.

2016. jún. 25. 19:35
 10/89 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj, de még jó hogy nem fogadják el. Neked sem kellene. Ha muszlim akkor azt vallja hogy te nem vagy ember... nem értem ezek után hogy szeretheted.
2016. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!