Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti mit csináltok, ha a...

Szülők ti mit csináltok, ha a bizonyítvány rosszul sikerül?

Figyelt kérdés

2016. jún. 26. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem akadnék ki, de a következő évben segítenék neki tanulni, vagy különórára járatnám
2016. jún. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Elgondolkodnék, hogy miben kellene többet segítenem.


Gondolom nem ilyen válaszokat vártál.

2016. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Iszok egy sört
2016. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Attol fugg, miert sikerult rosszul.

Ha azert, mert letojta az egeszet, akkor igenis haragudnek. Ha viszont mindent megtett, megis rossz lett, akkor elgondolkoznek rajta, hogy az adott iskola megfelel-e a kepessegeinek. Egyebkent mindket esetben segitenek neki tanulni, odafigyelnek ra. De nem tartanam terrorban, mivel ugy gondolom, mar az egesz fiatal diaknak is ra kell jonnie, hogy sajat magaert tanul, nem pedig azert, nehogy anya/apa megbuntesse.

2016. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
A gép kábelét, a tabletet, a telefont, mindent elzárnék a kamrába. Csak az iskolai cuccait, és a Bibliát hagynám bent. A tv-ről nem is beszélve. Az ajtót kiszedném 1-2 hónapra, így nem tudna füllenteni sem. Ha nem ért a szóból, akkor 1-2 anyai pofon majd helyre rázza, vagy szólok a férjemnek, de azt nem köszöni meg a leányzó. Sajnos már volt, hogy eljárt a kezem, de megértette, és már kitünő. Talán egy olyan eset volt, mikor előkerült a szíj, bár utána azt megbántam..
2016. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Már semmit.

Rongyosra téptem a számat.


Magának tanul. Én nem fogok idegileg abba tönkremenni, hogy nem tanul.

Most tudatosult benne, hogy nem fog továbbtanulni, egy xar érettségi egyenes út egy gyárba a sor mellé.

2016. jún. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Az 56 éves nőnek üzenem.


"... és a Bibliát hagynám bent."


A Bibliát minek? Abban a matematika ill. fizika anyagot nem igen fogja megtalálni. Sőt, mást se. A hitet nem lehet, és nem is szabad ráerőltetni a gyerekre. Mert az nem hit, hanem kényszer.


"...Ha nem ért a szóból, akkor 1-2 anyai pofon majd helyre rázza,"


Miért kell egyből a verésre gondolni? A türelmetlen, tehetetlen "szülő" veri a gyerekét. Írtad, hogy egyszer előkerült a szíj. HÁT GRATULÁLOK. Gondolom te is ilyesfajta nevelésben nőttél fel.


"vagy szólok a férjemnek, de azt nem köszöni meg a leányzó." Milyen anya vagy te? Nem tudsz szót érteni a lányoddal? Egyből megy a megfélemlítés, hogy majd az apja jól helyreteszi? SZÉGYELLD MAGAD! Te "anyák" gyöngye.

2016. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Az 5-ös válaszolót inkább nem nevezném anyának.

Azt utálom, hogyha a szülő el sem gondolkozik azon, hogy az ő nevelési hibája is közrejátszott a gyerek kudarcában. Mit csinált a szülő azalatt, amíg a gyerek cseszett tanulni? Hónapokig nem nézte meg az ellenőrzőjét stb.?

Ilyenkor a szülőnek is kijárna "egy-két anyai pofon".

Az én anyukám ilyenkor leült és velem tanult. Szerintem letudott volna érettségizni velem, most ugyanúgy tudja az egyetemi tananyagot, mint én, pedig csak 8 általánosa van.

Számunkra ez jobban bejött, mint a pofonok, amelyeket sosem kaptunk és sosem bocsátanék meg az anyukámnak (se senkinek az életben). Egy szülő azért vállal gyereket, mert tudja nevelni, amihez nem kell testi fenyítés.

2016. jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

A tisztelt szijjal veros anyukatol kerdeznem:Onoknel ez tenyleg teljesen normalis? Normalis, hogy az apja meguti a lanyat meg szijjal veri? Hogy On felpofozza, azt mar meg sem emlitem...

Ja es kerem, ne vedekezzen az eletkoraval sem, hogy mas generacio, masban nott fel, mas normak stb., mert az en szuleim egyidosek onnel, de erdekes modon eszukbe nem jutott SOHA kezet emelni sem ram, sem a testveremre, szijjal verni meg vegkepp. Megis en is es a testverem is tisztesseges emberek vagyunk.

2016. jún. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Én mint diák,nem tartom nagyon jó ötletnek,ha elveszik a 21.századi "eszközeimet"...Én jobb ötletnek tartom,ha jövőre megpróbálsz többet segíten gyermekednek és sokkal nyitottabb lenni vele.Kérdezni milyen napod volt,stb...nem is gondolnád milyen bánat,szomorúság van gyerekedben és ez ilyenkor nagyon jól tud esni neki :) Remélem tudtam segíteni :)
2016. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!