Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg anyuék,...

Miért nem értik meg anyuék, hogy túl sokat várnak el tőlem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 12 éves, 6. osztályos lány vagyok. Van 3 tantárgy (matek, francia, töri), amiből valószínűleg 4-es leszek félévkor. Sokat tanulok, de szinte alig sikerülnek úgy a dogák, ahogy az elvárható lenne ennyi tanulással.(Hozzátenném, hogy a tanárok se mindig a legigazságosabbak, kivéve a matek.) Apukm már megint azzal jött, hogy így sehova nem vesznek majd fel és mehetek műkörmösnek a panel aljába. Nagyon rosszul esik amit mond, mert ma többi tantárgyból 5-ös vagyok, olyan szinten, hogy magyarból nincs rosszabb jegyem 5-ösnél, angolból 1 4-esem van, a többi 5-ös. Kb. a többi is ilyen, szóval nem tartom magam rossz tanulónak. Mit tegyek, hogy megértsék,

1. nem tudok jobbat

2. nagyon rossz amit csinálnak.


Nem szeretnék 12 évesen azon gondolkozni, hogy hova vesznek fel, hova jutok el az életben, szerintem ez nem normális, gyerek vagyok még!


Versenyekre is járnék, de a kedves magyartanár nem nevezett. Mivel ő választja ki, hogy kik menjenek a legjobb barátnőmet választotta (pedig többet is lehetett volna), akinek UGYAN OLYAN jegyei vannak mint nekem.

Nem vagyok "problémás kamasz", nincsenek velem bajok.

Néha, ha apukám hazaért 8 órakor leszid, hogy miért nem tanulok, és mikor mondom, hogy kész vagyok felháborodik, hogy nem tanultam fél háromtól kezdve 8-ig, azaz 5 és fél órát.

Azt mondja, ha hazaérek pihenhetek fél órát aztán lefekvésig (azaz 9-ig) tanuljak. De nincs mit! 5 órára, ha nem írunk dolgozatot bőven meg lehet tanulni kevesebb idő alatt, de ezt sem érti meg!


HELP!!!



2014. dec. 13. 10:37
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
55%
Lehet rosszul következtetek, de nekem úgy jött le, hogy elég jól állhattok anyagilag, ha apukádnak még este is van energiája, hogy piszkáljon, és a maximumot akarja belőled kihozni. Ha így van, akkor egyszerűen szólj neki, hogy szükséged lenne egy magántanárra. A matekot és a franciát könnyen kitudnád így javítani, főleg ha van bőven időd, és így lehet kevésbé piszkálna. A magyar versenyes dologra pedig csak annyit tudnék írni, hogy legközelebb menj oda a tanárodhoz és nyisd ki a szád. Nem fogja leharapni a fejed, ha jelzed, hogy te is szívesen mennél versenyekre!:)
2014. dec. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos sok szülő ilyen,hogy nem képes megérteni milyen képességű a gyereke. Te tényleg jó tanuló vagy ahogy leírtad, tehát nem kéne így beszélnie veled, de az is igaz, hogy jót akar neked, hogy később ne legyen problémád azzal hogy hova szeretnél tovább tanulni, csak ennek nem ez a módja, hogy este 8-kor is még ezzel nyaggat téged. (megjegyezném a műkörmösök aki igazán szépen, jól dolgozik, baromi jól keresnek - jobban mint sok diplomás :) ) sajnos nem sok mindent tudsz ez ellen tenni, max amikor tudod hogy jön haza, csinálj úgy mintha tanulnál és nem veszekszik veled... megváltoztatni nem tudod, legfeljebb ezzel elkerülni a vitákat...
2014. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem apuákdnak irreális elvárásai vannak. Nem megbántani akarlak, de aki azt hiszi, hogy a 6. osztályos jegyek bármiben is befolyásolják az ember későbbi továbbtanulási lehetőségeit, annak konkrétan halvány lila dunsztja sincs arról, Hogy hogy működik a világ. Egy szóval: apád hülye! Mondok példát: gimnázium, csak hogy egy picit közelebb kerüljünk a továbbtanuláshoz. 9-ben, 4 (!) tárgyból álltam bukásra, köztük fizikából. Kémiából örültem egy gyenge négyesnek, de emlekeim szerint gimiben inkább hármas voltam. Most másodéves orvostanhallgató vagyok, kösz szépen, senkit nem érdekelt, hogy hányasom volt 6-ban, vagy 10-ben. Csak az számít, hogy az ember mit produkál érettségin, amit utólag is lehet korrigálni, ha vkinek későn jönne meg az esze (pl nekem, de a csoporttársaim feléről elmondható ez). Apád tézise tehát már itt meldőlt. Hogy 12 évesen mi a lópikulát kell napi 5 és fél órát tanulni, azt megint nem tudom, orvosin tanulok ennyit szorgalmi időszakban, de hogy általános iskolában? Hát apád nem csak hülye, de minimum egy ánuszbuksi is.

Nem tudom, sztem mutasd meg nekik ezt az írást, hátha apád rájön, hogy gyereknevelésből megbukott.

2014. dec. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Hát, maradjunk annyiban, hogy nem kell kiszámolgatni minden egyes forintot, és a hónap vége nem a rémálma a családnak.


Akar magántanárhoz járatni, csak az a baj, hogy egyszerre 3-hoz is. Mivel 2 táncom van egy héten, és bejönne a magántanár semmi szabadidőm nem lenne. A franciánál főleg a tanár a gond, a mateknál az, hogy értem, de a dogában mindig elrontom :(

A töri ugye meg magolás (és nem hiszem, hogy van töri magántanár :D)

2014. dec. 13. 10:51
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Nagyrészt igazad van, nem kell feltétlen mindenböl 5-nek lenned, de nem árt :)

Tényleg nem vagy rossz tanuló, szóval ezt ne hidd el neki.


A történelem viszont tényleg olyan tárgy, amit meg lehet tanulni 5-re, legfeljebb kicsit többet kell olvasgatni a könyvet. Szóval erre semmi esetre sem érvényes, hogy nem tudsz jobban

A matekban esetleg ha valakivel együtt tanulsz - és kölcsönösen megbeszélitek a feladatokat, az sokat tud segíteni a jegyen, és nem kerül több munkába.

A francia is nagyrészt gyakorlás kérdése, és ha a négyes símán megvan, akkor már az 5-ös sincs túl messze.


Amit meg tudsz tenni, hoyg apukád kevésbé legyen elégedetlen: a tanulás egy részét tedd késöbbre, amikor már otthon van, akkor azt látja, hogy tanulsz - elötte meg, amíg nincs otthon, tudsz valami mást csinálni.


Sajnos nem tudod öt megváltoztatni, mert tényleg csak azt akarja, hogy neked legyen jobb életed felnöttként, viszont ha túl sok stresszt csinál, az nem jó. Próbáld meg esetleg a megszokott szöveget valahogy elengedni a füled mellett.

2014. dec. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

3-as, kérlek ne beszélj így apukámról, mert jó apa, és nem minden nap nyaggat ezzel, csak amikor előjön akkor elég...


Szerintem is csak jót akar, de nem hiszi el nekem, hogy ezek a jegyek még nem annyira számítanak.

Tavaly év végén úgy volt, hogy egy négyesem lesz, de kettő lett, azt is a mai napig előjön. Addig meg full kitűnő voltam (bár ez alsóban nem nagy mutatvány) és mivel új volt az ötödik 2 4-esem lett...

2014. dec. 13. 10:55
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

A magyartanárok híresek szubjektivitásukról, kivételezésükről. A magyar verseny is arról szól, hogy ki tudja jobban előadni a hivatalos álláspontot. (Fújhatod, hogy milyen nagy költő volt Ady Endre, akit utálsz, mert egy büdös szót sem értesz a verseiből.)

Hajts rá a matekra! A tanárok objektívabbak, a versenyek pontozása is szigorúan előírt.

Apukád nehéz eset. Nem az számít, hogy hány órát tanulsz, hanem az, hogy milyen hatékonyan. Természetes, hogy a diák agya bizonyos idő után leblokkol, és ha pihenés nélkül tanul tovább, akkor csak kimerül, és felejt. Keress példákat a családban, akik hülyére tanulták magukat, mégsem vitték semmire!

Sokszor a kapcsolatépítés többet számít, mint a tárgyi tudás. (Bocs az ismeretlen szóért. A korodban és körödben nyalizásnak hívják.)

2014. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
64%
Apukád egy agymosott hülye. Ennyi. Ezzel csak azt éri el, hogy egy érzelmileg instabil, félzombi gyereket neveljen ki belőled.
2014. dec. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Tudom mi az a kapcsolatépítés :D

Sokat vagyok vele, vannak közös programok, meg ilyenek, nagyon szeretem, csak idegesítő, hogy ha becsúszik 1 3-as, akkor egy hónap múlva is azt hallgatom, ha 1 nap hozok 3 ötöst, amiből 2-t hibátlan dolgozatra kaptam, akkor más másnap el van felejtve

2014. dec. 13. 11:04
 10/28 A kérdező kommentje:
8-as, kérlek. :) Ne
2014. dec. 13. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!