Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is van így a szüleivel?...

Más is van így a szüleivel? Ne oltsatok le nagyon légyszíves.

Figyelt kérdés

Szóval, úgy vagyok anyámmal és apámmal hogy mint a szüleimet tisztelem és szeretem őket, de ennyi és semmi több. Nem akarok velük különösebben társalogni, nem érdekel a véleményük.

Anyámnak és apámnak iszonyatosan sz.r házassága volt, és velem egyfolytában üvöltözött mindenki, nem foglalkoztak velem, és azt érzékeltem hogy a bátyámat folyamatosan többre tartják. E miatt nagyon el idegenedtem tőlük.

Plusz: anyám nagyon konzervatívan nevelt, sose engedett nőies dolgokat, semmi nőies tortúrát nem mutatott meg nekem ,mindig ordibált velem h mit és hogyan vehetek fel. Kb. 14 éves koromig abba öltöztem amit ő rám adott. És utána is ő dirigált.

Most 21 évesen nyílt ki a csipám, hogy a szüleim teljesen elcsesztek engem, egy depressziós, önbizalomhiányos, félszeg, magára semmit sem adó korcs lettem. Már el kezdtem magamon dolgozni, és nagyon jól haladok, a tudtukon kívül járok pszichológushoz, tanulok.

És egyszerűen idegesítenek ha hozzám szólnak, lökik a "nagy bölcsességeket". Sajnos még nem tudok külön költözni anyámtól. Apám nem él velünk

De annyira idegesítenek. Még mindig bele szólnának mindenbe. Egyszerűen nem érdekelnek, és sokszor úgy elképzelem milyen jó lenne nélkülük. És nem tisztelem őket semennyire, azon kívül h a szüleim.


Ti is voltatok így? Vagy ez nagyon defektes felfogás?



2016. jún. 27. 20:58
 1/10 A kérdező kommentje:

Most hogy el kezdtem fejlődni, sokszor gondolom azt hogy csak annyira volt eszük, hogy a világra szarjanak, de normális embert nem tudtak belőlem faragni.

A pszichológus pacás tesztje alapján eléggé nagy problémáim vannak, és kb. kezdhetem előről saját magam nevelését, plusz dolgozhatok a rossz beidegződéseimen.

Ez annyira nem igazságos :( Anyámék hibáját én javíthatom ki, és évek alatt...

2016. jún. 27. 21:05
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
nem defektes a felfogasod, biztos, hogy ez is benne van a normalis kategoriaban, tuti nem te vagy az egyetlen, aki igy velekedik. Szerintem mar az is jo, hogy nem vagy utalattal felejuk, mert sokaknal ez az erzes vegul oda torkollik. jo, hogy felismerted, min kell valtoztatnod, es meg is tetted / teszed a kello lepeseket. :) ne add fel, talan idovel a viszonyotok is valtozni fog, es talan szeretet fogsz erezni irantuk. ha nem, hat az sem igazan nagy baj : )
2016. jún. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én szeretem a szüleimet nagyon, de bevallom, néha engem is idegesítenek. Nagyon konzervatívak mindketten, én pedig szeretnék kipróbálni extrémebb dolgokat. Apám már azért képes beszólni, ha pirosra festem a lábkörmömet, de szerencsére nem tiltanak semmit, csak beszólogatnak.Meg a világnézetünk sem egyezik teljes mértékig, gyakran kiakadnak rajtam. Ettől függetlenül tudok velük társalogni, és amikor normálisak, nagyon szeretem őket. :)
2016. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Figyelj a lehető legrosszabb dolgot csinálod. Ha elhiszed, hogy más miatt vagy olyan amilyen akkor kétszer nehezebb lesz megváltoznod. Ami megtörtént, megtörtént, ezt kitörölni nem lehet. Viszont ha állondóan a múltadban kotorászol és másokat hibáztatsz, akkor 5 év múlva sem leszel jobban. Felnőttél, most már magad irányítod az életed, rajtad áll mi lesz belőled.
2016. jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mivanveletek? ***** válasza:
66%
Egyáltalán nem defektes a felfogásod..Sőt..Úgy gondolom,Te jársz jó úton,viszont azt azért tartsd számon,hogy a szüleid,tiszteld Őket,de kezd el építeni a saját utadat!! Nekem az a gondolatom,hogy azért,hogy milyen családképet hozunk el magunkkal otthonról,a rról nem tehetünk...Viszont arról már igen,hogy beállunk-e a sorba és ugyanazt folytatjuk amit magunkkal hoztunk vagy azt mondjuk,"köszönöm nem kérek belőle" és a saját utunkat akarjuk járni...Igen,a hozott dolgok-még ha tudjuk is,hogy nem helyes-egyszerűbb,járhatóbb utat kínálnak,mert "szar,szar,de legalább van"... De ne törődjön bele,várj és addig is tudatosan építsd magad fel,ha kell az alapoktól,de ne hagyd,hogy a szüleid gyávasága,a Te életedre is rányomja a bélyegét...Neked nem kell ugyanazt az életet élnek,mint nekik...
2016. jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kb hasonlóan vagyok velük én is, meg tudlak érteni. Enyémeknek is rossz volt a házasságuk, arra volt eszük, hogy gyereket csináljanak, és ennyi. Elváltak és én mintha nem is lennék.
2016. jún. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valahol mindenki így van a szüleivel. Mindenkire hatalmas hatással van, hogy a szülei hogy nevelték. Akit rosszul neveltek az úgy járhat mint te, viszont igaza van annak aki írta, hogy ne rájuk koncentrálj már.

Nekem viszonylag szerencsém volt a szüleimmel, de mégis rám tudta ragasztani anyukám néhány rossz szokását. Ezeket tudatosan igyekszem elhagyni, és közben tudom, hogy nem direkt csinálta anyum.


A te eseted persze nehezebb, de koncentrálj arra, hogy végre van segítséged (pszichológus), ami megtörtént megtörtént, nem visz előre ha őket hibáztatod. Sajnos csak egyedül tudsz kimászni ebből, akárki is tehet, vagy nem tehet róla.

2016. jún. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És a pacás teszt (ro-teszt) alapján mely területeken kell dolgozni? azért annyira ne ess kétségbe, minden egyes lap egy-egy életterületet mutat, annyira nem lehet gáz, mint amit leírsz. Fel a fejjel, jó úton jársz, az anyádat pedig ignoráld, légy minél kevesebbet otthon.
2016. jún. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%
Az első mondatban még tiszteled őket, de a végén már nem. Skizo is vagy ?
2016. jún. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok embernek ártanak a szülei gyerekkorában, és szerintem igenis foglalkozni kell ezzel, mert a hatásaik később folyamat elő fognak bukkanni, hiába távolodsz el tőlük. Hatással van rád minden korábbi élmény, szóval igenis megéri kutakodni a múltban ÉS helyre tenni mindent ami fáj. Ajánlok egy jó könyvet: Susan Forward: Mérgező szülők.

Örülök, hogy pszichológushoz jársz egyébként, rengeteget tud segíteni!

2016. jún. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!