Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 28-30 évesen van, aki még a...

28-30 évesen van, aki még a szüleivel él? Elmondanád, hogy miért?

Figyelt kérdés
Nem szeretnél már külön életet kezdeni? Vagy más oka van? Nem néznek le érte?
2016. máj. 16. 10:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Miért néznének le ezért?

Egyébként anyagi szempontokból lakom a szüleimmel. Megspórolok kb havi 100 ezret. Nem elég indok?

2016. máj. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
az utcánkban van egy tolószékes, egy gerincferdüléses, 2 félárva és már emiatt is, egy meg az okmányirodában dolgozik ami már gáz ...
2016. máj. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Én még nem vagyok annyi(24 leszek idén), most elsőéves egyetemista vagyok. Egyébként 21 évesen kezdtem dolgozni, a sulit is munka mellett csinálom. Viszont így a fizetésem semmire se elég+jogsit is csinálom és anya besegít. Egyébként a költségek megoszlanak. A rezsi nagy részét anya fizeti(hiába az én pénzemből fizetem odaadja az árát). Viszont a bevásárlást azt én intézem. Szóval jól elvagyunk így. Van még a háznál egy kutya, vele is én foglalkozom, kaját is én veszem neki.


Eddig még nem kötöttek belém ez miatt, hogy 24 évesen anyámon élősködök, mert ez nem parazitizmus, hanem szimbiózis a mienk. Viszont van 1-2 olyan ismerősöm, aki szerint attól lesz valaki felnőtt, ha szüleitől külön él. Én nem érzem magam gyerekebbnek, mert otthon lakok(inkább azért mert 24 évesen 15-nek nézek ki és a mai 16-18 éves korosztály meg majdnem 2x annyinak).


A külön költözés akkor jön szóba, ha végzek az iskolával, ami 28-9 éves koromban fog bekövetkezni.

2016. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Otthon éltem ennyi idősen. 24 évesen végeztem az egyetemen, már 21 éves korom óta dolgoztam részmunkaidőben, kellett is, mert időközben az egyik szülőmet elbocsátották, nem jöttünk volna ki. Ugyanott maradtam diploma után, de nem sokkal később a válság miatt elbocsátottak. Nem találtam állást, közben a másik szülőm rákos lett, ápolni kellett, hát maradtam.

Nem, nem nézett le senki.

29 voltam, amikor végül elköltöztem.

2016. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Összetett oka van. A magyar munkahelyeken diplomával is hülyének szoktak nézni mivel nem alkalmaztam a kiskapukat ahogy ők vagy a politikusok. Munka mellett mindig ideges és kimerült voltam, nem volt időm semmire, magamra sem. És a pénzem kezelésére sem tudtam jól figyelni.

De a szüleimnek volt háztáji gazdasága amiben minden bioélelem megtermett két család számára is. Ha ott éltem és dolgoztam akkor maximálisan kiegyensúlyozott voltam, volt időm a saját életem építeni és volt időm mindenre. Nem volt ébresztőórám hanem akkor keltem mikor befejeztem az alvást. Az év bármely napján oda utaztam ahova akartam, szabadságot nem kellett kivennem mivel az év 365 napja szabadság volt. Közben két találmányon is dolgoztam. Ez teljesen elképzelhetetlen lett volna idegen munka mellett, mert ehhez "pihent agy" kell. A pénzem is automatikusan jól kezeltem, egyszerűen a kiegyensúlyozott gondolkodás miatt. Ezért komolyabb megtakarításom is összejött.

Külön élet kezdése? Az abból fog állni hogy folytatom azt amit eddig, szülők nélkül is.

Nem lenézni szoktak hanem megpukkadni a sárga irigységtől.

A szüleim évi 365 napot robotoltak a TSZ-ben, olyan munkahelyért ami soha nem is volt és nem is lett az övék. Így hát jól összebeszéltünk hogy én már ne kövessem el ugyanazt a hibát amit ők. És én már olyanon dolgoztam ami az enyém, örökölheti gyerekem, valamint a világ bármely részére magammal vihetem a tudást ha netán olyan helyre akarnák költözni ahol egész évben jó idő van. Ha visszatekintek eddigi életemre akkor legfeljebb azok az évek voltak elcseszettek amely időt idegen munkahelyeken való eltöltésre és mások elvárásainak való megfelelésre csesztem el. Az volt egyfajta tanulópénz.

2016. máj. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Én 30 voltam amikor elköltöztem otthonról. Viszont egyetemistaként külön éltem 6 évet,saját háztartás (albérletben),dolgoztam is,lényegében nagyrészt magam tartottam el. Aztán mikor befejeztem az egyetemet,nem találtam rögtön munkát,anyagi okai voltak,hogy hazaköltöztem. Persze utána lett munkám,viszont párom nem volt, így sok okom nem volt különköltözni,főleg,hogy a családommal mindig jól kijöttünk, nem kellett "menekülnöm" otthonról.Nem szóltak bele a dolgaimba sem olyan mértékben, hogy kellemetlen lett volna. Spórolni is tudtam, az otthoni évek is hozzájárultak ahhoz,hogy már a saját otthonomban élek.

Nagyjából olyan 30 évesen már azért megvan az igénye az embernek arra,hogy önálló legyen szerintem. Egyébként nem néztek le soha amiatt,hogy a szüleimmel éltem.

2016. máj. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%
mind selejt aki férfi és 25évesen még anci mos rá...egy 33éves férfi
2016. máj. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Miért kéne "ancinak mosni rá"?

A selejt ember nem ott kezdődik, hogy valaki a szüleivel él.

2016. máj. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
29 éves nő vagyok. Párommal és 6 hónapos kicsimmel szüleimnél lakunk. Ennek oka az, hogy így a bevételeink több mint felét félretesszük. A többiből hazaadunk, a főzést külön eszközöljük. Jövőre így minimális hitellel tudunk lakást/házat venni. Egyébiránt nagy segítségez nyújtanak a Kicsim körül is. Az, hogy ki mit szól, hidegen hagy: van, hogy áldozatot kell hozni a későbbi jóért. Bár a lesajnálás néha rosszul esik: kis faluban élünk, mondanom sem kell, hogy mindenki a másikkal foglalkozik, magával aligha. Úgy gondolják így öten egy rakáson élünk egy szobában. És alig élünk meg. De most őszintén, ha én tudom , hogy anyagi biztonságban vagyunk és a szeparáció is adott házon belül, érdekeljen más véleménye?
2016. máj. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
77%
Off: vajon miféle beteg elméjűek (és miért) pontozták le az 1., a 3., a 4. és a 9. válaszolót?!
2016. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!