Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnánk jóban lenni?

Hogyan tudnánk jóban lenni?

Figyelt kérdés

Anyukámmal mostanában sokat veszekedünk. Az oka általában mindig ugyanaz; a betegségem. (Nem szeretnék konkrétan rátérni,de a lényeg, hogy gyógyítható. Én teszek is ellene.) Nem veszi észre amikor próbálkozok, segítek vagy csak bármi jót csinálok, mindig csak azt ha hibázok. Tudom, én hibázok, de emberből vagyok, ezért néha megesik. Persze akkor elkezd kiabálni velem aztán én válaszolok neki, ő elmondja, hogy nincs életem, ami van az szörnyű és csak rosszabb lesz. Gyakorlatilag lerombolja az életkedvem. Ez nagyjából naponta megesik.


A kérdés NEM az lenne, hogy, hogy tudnék kevesebb hibát véteni, mert az CSAK rajtam múlik. Hanem az, hogy hogy tudnám jobban megértetni magam vele? Hogy mondjam el, hogy sokat teszek én is, de azt senki se látja? Hogy mondjan el neki, hogy nekem is nehéz megértenem hogy ez történt velem? És hogy mégnehezebb tennem ellene? És hogy még akkor is próbálkozok de persze hogy nem megy tökéletesen?


14L

Kérlek csak értelmes válaszokat.



2016. jún. 27. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi a betegseged?
2016. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én harminccal több vagyok, de még az én anyám is folyton a rosszat látja amit csinálok.

Én azt mondanám neki, hogy próbáljon egy kicsit a Te bőrödbe bújni; átérezni azt, hogy milyen helyzetben vagy és próbálja meg a Te fejeddel/szemeddel nézni azt, amit teszel.

El nem tudom képzelni, hogy hasonló esetben, ha beteg a gyerekem, akkor még szenyózzak is vele :-(

2016. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A világ legnehezebb dolga megértetni magunkat másokkal. Mindegy, hogy az anyánkkal, pedig tőle várunk a legtöbbet.


Én ilyen helyzetben mindig csak kérném, hogy anyu, segíts. Segíts, hogy ne hibázzak, szólj, mielőtt még hibáznék. Mutasd meg, hogy mit csináljak, segíts.

Szükségem van rád, hogy ne hibázzak, nélküled nem megy.


A többi majd jön magától, szerintem.

2016. júl. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!