Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fogadjam el lányom...

Hogyan fogadjam el lányom roma családját?

Figyelt kérdés

Lányom hozzáment egy roma fiúhoz akitől született egy gyereke. Saját házban élnek tőlünk 30 km-re. Ezzel nem lenne baj DE a férje nem dolgozik (elvileg most talált munkát), eddig csak alkalmi munkái voltak illetve diákmunkái pedig 25 éves (egyetemre se járt szóval lett volna ideje). A lányom szinte egész nap dolgozik, fáradtan ér haza, ő tartja el a férjét meg a gyereküket. A kislányukhoz nincsen türelmük, ha hisztizik felpofozzák, megrángatják pedig 3 éves. Nem jár se oviba, se bölcsibe. Bulizni szeretnének még, úgy látom megbánták a gyereket. Hozzánk nem nagyon jönnek csak a férje családjához. Probáltam vele beszélni, hogy a férjének 7 éve nincs rendes munkája szerintem nem is akar dolgozni de én voltam a rossz anya. Mit tegyek? Hogyan fogadjam el? A kislánnyal a lányom alig foglalkozik, telefont nyomkodja mert ő fáradt, nincs türelme, a férje foglalkozik vele stb.. Még a házba is adtunk bele pénzt hogy megtudják venni de már azt is elakarják adni 4 év után. 30 km-re arréb költöznének.

Ti mit tennétek?


2016. jún. 28. 18:45
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Igen nem lenne baj HA tisztességesen élnének nem a lányomnak kellene eltartania a férjét, ha rendesen nevelnék a gyereküket stb.
2016. jún. 28. 19:21
 12/29 anonim ***** válasza:
22%
Na látod, itt hibáztál, a támogatásoddal jutott oda, ahol van. Pedig a vége borítékolható volt.
2016. jún. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Igen itthon lakik a fiam de ő sem akar dolgozni, pedig most érettségizet majd jövőre akar egyetemre menni

Illetve van egy 16 éves lányunk is ő is már lázad..

Sokat van a nővérükkel szerintem tőle tanulják

2016. jún. 28. 19:23
 14/29 A kérdező kommentje:

Nem támogattam, elleneztem a kapcsolatot mert látszott a fiún hogy nem rendes roma, a családja is balhés de a lányom imádja őket. A fiú még a kapcsolatuk elején meg is csalta a lányomat.

Ha rendesen dolgozna, nem csalta volna meg a lányom stb. akkor nem ellenezném azért mert roma

2016. jún. 28. 19:28
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

ÉN egy balhés kamasz lány voltam, így a másik oldalról tudom írni a véleményemet.

Az én szüleim sem érzik, hol rontották el a nevelésünket, pedig én ma már elég szépen meg tudom fogalmazni.

Először is, nálunk sosem volt érzelmi élet, ami nekem a mai napig hiányzik. Enni kaptam, de az nem egyenlő azzal, hogy úgy érzed szeretnek a szüleid és mindenben Veled vannak a szüleid! Az én anyám sosem állt mellém és ez mai napig fáj.

Kettős mércét alkalmaztak: Öcsém volt a kis kedvenc, én meg a nagy akinek már okosabbnak kellett lennie.

Mivel nem bíztak bennem, igy egyre több dolgot hallgattam el amiből következett, hogy egy-két hazugságon rajtakaptak és nagyon megvertek.

Tiniként persze hogy a szeretethiánytól kétes kapcsolatokban kerestem azt, hogy érezzem szeretnek.

Alapvetően meghatározta a kapcsolataimat az, hogy apám bántalmazó szülő volt (mind fizikailag mind verbálisan bántalmazott) így tovább is maradtam bántalmazó, nem megfelelő kapcsolatban.

Velem sosem beszélgettek, nem kérdezték, hogy vagyok, mit érzek mit gondolok. Nem tudok sok közös programra, játékra emlékezni, mert nem volt.

Ezek után kedves Kérdező én azt javasolnám, hogy kicsit nézz Magadba, volt e hasonló amivel valójában nem is tudatosan, de sajnos elrontottad a nevelést.

2016. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
24%
Nekem a szüleim mindent megtettek, hogy rendes ember legyen belőlem és a testvéremből. Aztán valahol mégis félrecsúszott az életem. Dolgozom, nem is keresek rosszul, több diplomám is van, mégis úgy érzem, hogy folyamatosan megyek tönkre, képtelen vagyok élvezni az életet. Egyrészt a tőlem független körülmények is kedvezőtlenül alakultak, másrészt sorozatban rossz döntéseket hoztam. Mondhatni egyest gurítottam a kockával. Szerencsés ember, akinek van második dobása. Nekem sajnos lehet, hogy nincsen.
2016. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Úgy érzem mi foglalkoztunk velük. Leültünk velük beszélgetni, tanultunk velük, családi programokat szerveztünk stb. Most meg alig néz ránk a lányunk.
2016. jún. 28. 19:56
 18/29 anonim ***** válasza:
96%
Már bocs, de itt a cigány férj tűnik normálisabbnak, mint írod ő foglalkozik a gyerekkel. Tehát a lányod nem foglalkozik a saját lányával, meg amúgy veletek se, vagy van valami pszichés baja, vagy rosszul neveltétek, de szerintem mindig van oka annak, ha egy már felnőtt gyerek nem akar hazamenni a saját szüleihez. És szerintem ebben a kérdésben a leglényegtelenebb tény, az, hogy a férje cigány. Sok dolgot nem tudsz tenni, hagyd had csinálják ahogyan gondolják. Nevelni addig kellett volna, amíg nem lett nagykorú. Pénzt nem adnék, főleg így, hogy le se szarnak benneteket.
2016. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
96%
17-es vagyok. A saját példámból okulva, a többiekkel ellentétben egyáltalán nem hibáztatlak. Sajnálom, hogy így alakult, drukkolok nektek, hogy lányodnak még időben jöjjön meg a józan gondolkodása. Tenni most már nem sokat tudsz.
2016. jún. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Részletes ismeretek hiányában csak azt tudom mondani, abban reménykedhetsz, hogy a lányod időben rájön, hogy elrontotta a dolgokat és valamilyen módon változtat a saját életén. A gyerekek gyakran valóban a nem megfelelő érzelmi körülmények miatt "lázadnak" a szülők ellen. Hogy adott gyereknek milyen érzelmek kellenek, az nagyon egyéni. Ugyanazon családban egymás mellett nevelkedő gyerekek egészen másképp élhetik meg a gyerekkorukat, azaz a szülőnek nem egyformán kell viselkednie a gyerekeivel, hanem személyre szabottan. Egy bizton, most más egyenrangú félként kell tekinteni a gyerekes anyára és egy rossz szót sem szabad mondani a férjére és a rokonságra. Ha az ember körülnéz a saját családjában, bizony ott is lát hasonló eseteket.
2016. jún. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!