Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék találkozni apával...

Szeretnék találkozni apával és a családjÁt is meg akarom ismerni?

Figyelt kérdés
Amikor megszülettem már nem volt együtt anya és apa ezért anya nevét kaptam.8 éves koromban vettem fel a kapcsolatot apával amin anya ki is bukott. Utána egyszer találkoztunk és nem jött többször. Utána egy éve megkerestem megint a facebookon, és akkor kb 3 hónapig jóban voltunk de csak telefonon beszéltünk. Aztán nem akart már kapcsolatot tartani velem. De a családját is meg szeretném közelebbről ismerni mert nekem nem elég az hogy tudom hogy a rokonaim.. szeretni szeretném őket apámmal együtt. Most fogok ballagni de félek anya kiakad ha meghívom vagy ha felveszem vele a kapcsolatot. Mit tegyek?

2016. jan. 2. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Fájni fog amit írok: ne keresd! Ha akarná, hogy ismerd a családját, már régen nyitott volna irányodba. Ha közeledsz és zárt ajtókat találsz, csak a a csalódottságod fog fokozódni. Ne keress feleslegesen lelki nyűgöt magadnak.
2016. jan. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Most minek hiányzik neked egy jó nagy csalódás? Ha érdekelnéd az apádat, tartotta volna veled a kapcsolatot, ha a családja kíváncsi lenne rád, akkor ismernéd őket. Minek akarod ráerőltetni magadat vadidegen emberekre, csak mert vér alapján van némi közötök egymáshoz? Miért futsz olyan szekér után, ami nem vesz fel? Valószínű, nem hiányzol te oda, csak bonyodalmakat szülne a megjelenésed, és a végén neked fájna a legjobban, ha elutasítóak lennének veled, hiszen nekik nem családtag vagy, hanem csak valaki, akiről az apád igyekezett megfeledkezni, és akitől évekkel ezelőtt megszabadult. Unokatestvérem is ilyen volt kicsi korában, csak őt elvitte az anyja "családlátogatásra, annyira könyörgött miatta. A nagymama (az apja anyja) kiabálva zavarta el őket, hogy hordják el magukat, nem kíváncsiak egy ku.rvára, meg a zabigyerekére. Pedig ők házasok is voltak, csak nagyon hamar elváltak...
2016. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

A rideg valóság az, hogy a biológiai apádnak nem kellesz.

Első jel, hogy nem vállalta az apaságot nyilatkozatban.

"aztán nem akart kapcsolatot tartani velem"

Ez a helyzet, el kell fogadnod.

2016. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell szidni a kérdezőt a nemtörődöm apja miatt. Érthető, hogy kíváncsi rá és a családjára. Viszont én is azt tanácsolnám, hogy ha az apa nem nyitott a kapcsolattartásra, akkor ne erőltesse rá magát, a családjára meg pláne ne. Ballagásra nem kellene meghívni, egyáltalán nem kellene belekeverni az anyát meg a többi rokont. Még meg lehet próbálni a kapcsolatteremtést, de egyedül és csak az apával, és inkább a nagykorúság elérése után. Ha pedig ő továbbra sem nyitott erre, akkor sajnos nincs más választás, mint elfogadni a döntését.
2016. jan. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha "apa" nélkül nőttél fel, akkor részedről érthető a vágy és igény egy férfi mintára. Azt viszont tudomásul kell venni, hogy a férfiakban az "apaság" kialakulása egy érzelmi-intellektuális történés, ami csak a folyamatos kapcsolattartás mellett alakul ki. A ti esetetekben ez nem történt meg.
2016. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Te gyerekként többször is kerested, de ő nem akarja tartani veled a kapcsolatot. Akkor ezek után szerintem nincs értelme keresni. Nem anyukád miatt, nem azért, hogy ő kiakadna. Hanem azért mert apukád már a tudtodra adta, hogy nem akar veled kapcsolatban lenni. Biztosan rossz érzés, de ez van.
2016. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!

Végül mi lett? Hogy ballagtál? Felvetted a kapcsolatot apukáddal?

2016. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Végul felvettem vele a kapcsolatot már kb egy éve találkozgattunk jobban megismertük egymást annyira jó érzés! De most megint kezdi az elejéről hogy beszélni akar "anyámmal" és az a gyanúm megint nem szeretné tartani velem a kapcsolatot.
2017. febr. 5. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!