Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnád meggyőzni...

Hogyan tudnád meggyőzni szüleimet, hogy a stoppolással semmi gond nincs?

Figyelt kérdés
Nyugat-Európában fogunk erre-arra stoppolgatni egyik barátommal (fiúk vagyunk 20 évesek) és teljesen kivannak akadva azon, hogy stoppolni szeretnénk. Azt mondják, azt azok szoktak akik nem tehetik meg és hogy menjünk tömegközlekedéssel. Egyszerűen nem értik meg, hogy nyugaton ez máshogy megy, ezt a régimódi gondolkodást látom rajtuk. Előre is köszönöm.

2016. jún. 28. 21:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
68%
20 évesek vagytok, nagykorúak, a saját döntéseitekért és cselekedeteitekért ti vállaljátok már a felelősséget. Szerintem egyáltalán nem szükséges erről ennyire beszámolni a szülőknek, mondjátok azt, hogy tömegközlekedtek és kész. Persze érthető, hogy féltenek titeket, de ha óvatosak vagytok, akkor nem lesz gond. Nekem több ismerősöm volt már így utazni sok helyen, és imádták.
2016. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%
Azt ugye tudod, hogy a legtöbb nyugati orszaágban tilos a stoppolás?!?!?
2016. jún. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
Azért látni, hogy nyugatról nem sokat tudsz. Sok nyugati országban tilos a stoppolás, sok nyugati országban már rég nem veszik fel a stopposokat. Kint élek, nagyon hosszú utat nem fogtok megtenni stoppolással. Arról nem is beszélve, hogy pl: Németországban több stoppos lelte erőszakosan a halálát.
2016. jún. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, de anya nagyon érzékeny :D


Másodiknak meg, az autópályákon tilos, azokban az országokban ahova mi megyünk, de azért köszönöm a figyelmeztetést. :)

2016. jún. 28. 22:39
 5/29 anonim ***** válasza:
95%
Laza dolog a stoppolás, ez tény, de nem kényelmes, másokra vagy utalva, talán érdemesebb lenne megvenni inkább a vonatjegyet.
2016. jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
17%
A stoppolás buli, fiatalon meg nem a kényelem a legfontosabb. Rengeteget utaztam (itthon) stoppal, nagyon jókat beszélgettünk a sofőrökkel, én is felveszem a stopposokat, bár egyre kevesebben lesznek. Van kockázata, az tény, ha ketten vagytok, azért biztonságosabb. Nem szoktam ilyet javasolni, de ti már 20 évesek vagytok: sokszor jobb a szülőknek, ha nem, vagy csak utólag tudnak meg dolgokat.:-)
2016. jún. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
70%

A stoppolas veszelyes . A legtöbb bunözö ( pl sorozatgyilkosok) kedvenc csemegéje a stopposak es a prostitualtak, azokat a legegyszerubb felszedni.

Ök a legvedtelenebbek.

Nem ajanlom. Barki autojaba bekerulhet az ember es nem mindenkit a jósag vezerel

2016. jún. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%

Simán kirabolnak.

Meg mikor először állsz 4 órát a forró aszfalton, nem lesz ilyen buli. Esetleg szakadó esőben.


Ha laza és olcsó utazás a cél, menjetek biciklivel. Vigyétek sátrat.

Még lazább ha utcazenéléssel/rajzolással kerestek pénzt.


De a stoppolás nem jó ötlet.

Két fiatal férfi: potenciális veszélyforrás annak is, aki felveszi. Nem lesztek népszerűek.

2016. jún. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell ezzel a sorozatgyilkososdival jönni, ennyi erővel itthon is elcsap egy autó, meg nem kell beszállni random fekete furgonokba sem. Itthon is stoppoltam már és rossz tapasztalatom nem volt még, külföldöt még nem próbáltam, egyik ismerősöm évente jár így egy barátjával és ő szerintük nyugaton az itthonihoz képest mennyország.
2016. jún. 29. 08:44
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

Én vezetőként nem vennék fel két fiatal pasast, mert ki tudja, mi vezérli őket valójában.


Igen, elüthet egy autó, de nem direkt sétálsz elé... vagy mintha kimennél a sztrádára, ott mászkálnál.

10/8 lehet, kikerül, de ha egy nem, már kész is a baj.

2016. jún. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!