Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tehetek valamit, hogy engedéke...

Tehetek valamit, hogy engedékenyebb legyen?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben lettem kolis és azóta anyu sehova sem enged el. És ezt a "nem enged el sehovát" úgy értem, hogy pl. El akartam menni futni (egy kisebb mező van mögöttünk, az ablakból végig látni lehetett volna engem) és közölte, hogy "nem, mert a múltkor ia itt volt a a katonák és mi van ha csinálnak veled valamit?" (azok a katonák magyar katonák egyébként és csak elmentek a falu mellett)

És amúgy mióta nyár van és itthon vagyok, mindenbe beleszól és megpróbál irányítani, de komolyan mindenben! (Pl.: "nem ihatsz kólát", "nem mehetsz nyárimunkázni",stb.")

Világos, hogy azért csinálja, mert realizálódott benne, hogy már nem halok éhen nélküle, de engem azért eléggé zavar.


2016. jún. 29. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lázadj egy pötit. Legyél határozott, és ne engedj abból, amit elterveztél. Elvégre ha a koliban vagy, nyilván nincs ott, hogy mindenbe beleszóljon. Mondd neki, hogy ha ott se volt baj, akkor a saját városodban még annyira se lesz.
2016. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Leírás alapján eger környéki vagy Bp környéki lehetsz.


Katonák nem bántanak, nem kielégítetlen pedofil barmok, a fegyverukben nincs lőszer, stb.. :D

2016. jún. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy a lázadással semmire sem megyek. Ott van az, hogy pici korom óta vörös hajról álmadozom, és még tavaly nyáeon befestettem, húzta a száját, de elfogadta. Aztán most februárba megelégelte, elvitt fodrászhoz, vissza barnára én meg hiába mondom neki, hogy nem érzem így jól magam (nagyon nagyon nem) őt nem érdekli.
2016. jún. 29. 23:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy, hogy csak úgy elvisz a fodrászhoz, és befesteti (a rég befestett) hajad?

Ha nem állsz a sarkadra, semmi nem fog változni. Biztos azért van ez, mert kolisként nem vagy a keze alatt, nem tud irányítani. Ezért igyekszik most minden beleszólást bepótolni, és irányítani, mert tudja, hogy szeptembertől úrja kicsúszol a keze közül.

Én azt tanácsolom, hogy ne kérdezz, hanem jelentsd ki, ha valamit szeretnél. pl "elmegyek futni, de óra múlva jövök,szia!" és már húzhatod is be magad után az ajtót, mielőtt érkezne belekötni.

2016. jún. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már én is gondoltam erre csak nagyon utálom mikor anya haragszik rám...de attól tartok muszáj lesz bevetnem, mert lassan ez már nem állapot.
2016. jún. 29. 23:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell engedni a hisztijének
2016. jún. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!