Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van még akinek ennyire rátelep...

Van még akinek ennyire rátelepszik az anyja?

Figyelt kérdés
Már nagyon elegem van anyámból.Mindenbe beleszól ,semmi nem jó neki amit csinálok.Eléggé negatív ember,mindig morog,állandóan hívogat .Úgy kezel mint egy gyereket,s nem lehet beszélni vele hogy hagyjon már békén ,mert persze csak az a jó s megfelelő amit ő csinal.Nem lehet másnak igaza csak neki,ő mindenkit helyrerak,tiszteletet vár el tőlem miközben elég bunkón beszél velem.Miert is jár egy anyának alanyi jogon tisztelet ha ilyen.Rámtelepszik,mindent megmond,mert úgy van jól ahogy ő mondja s ha mást mondok akkor én vagyok a hülye.Nagyon gàz,s kezdem megutalni szep lassan az évek alatt mert ez nem szeretet.Persze,ha megmondanám a véleményem jönne a fenyegetőzésekkel,hogy akkor elvesztem a családom,mert a családom az első.Keményen mérgező szülő.Van még valaki ilyen helyzetbe,ezt hogy lehet kezelni,mert nekem nagyon elegem van belőle,hogy normálisan beszelni sem lehet vele.A kapcsolata is rossz mert a párja sem meri neki megmondani a véleményét,mondjuk nem érdekel a kapcsolata.

2016. júl. 2. 06:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Elköltözni minél előbb és minimálisra redukálni a kapcsolattartást. Ha megkérdi, hogy miért alakult így, akkor finoman megmondani neki, hogy ezért.
2016. júl. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Elég hasonló a helyzetem, de amíg nincs lehetőségem elköltözni addig egyik fülemen be a másikon ki...
2016. júl. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A gond az,hogy ő szerzett lakást jelenleg abban lakom egyedül,de akkor sem hagy élni.Hàlàs vagyok neki,de,hogy ezt hallgassam sokszor,hogy mi lett volna velem nélküle,ha ő nem szerez lakást.
2016. júl. 2. 06:51
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Keress egy hasonló árkategóriás albérletet és tiplizz le. Akkor nem tudja az orrod alá dörgölni.
2016. júl. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen,s persze ő elengedett,mert külön lakom.Kèpletesen tudott elengedni,gyakorlatilag nem.Persze a barátom sem szimpi neki,ugyan miert is lenne az.Neki semmi és senki nem jó,csak az amit ő mond.Sikerult megutáltatnia velem magat.
2016. júl. 2. 06:56
 6/16 A kérdező kommentje:
S persze ő ugye jót akar nekem,s ha ellentmondok akkor azt kerdezi hogy egyedul akarok maradni?Mert ugye szerinte a csalad az ami mindig mögöttem áll.Nem veszi észre magát.Azt mondja ő milyen jó anyuka s mennyire jo a kapcsolata a lànyàval,miközben meg eltaszít magàtól.
2016. júl. 2. 07:03
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Amiket itt írsz, miért nem mondod el neki?
2016. júl. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
vele nem lehet beszélni.Akkor fenyegetőzik,hogy el akarom vesziteni a családom?Meg ellene fordulok,mondja ezeket a süket lelkiterror szövegeit.A gond az,hogy már nem is szeretem.Ha végképp megszakitanám vele a kapcsolatot,akkoris engem hibáztatna,az ilyen soha nem látja be,hogy ő volt a hibás.
2016. júl. 12. 09:48
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Valóban nem egyszerű a helyzeted… Bármennyire is nehéz elfogadni, az anyukád szeret téged. Ebben biztos vagyok. Csak valamiért nem tudja ezt a megfelelő módon kimutatni. Nagyon nem. Azt is elhiszem, hogy ha szembesíted azzal, amit csinál, akkor még ő lesz dühös. Szerintem nem sok mindent tudsz tenni, azon kívül, hogy egyik füleden be, a másikon ki. Amíg ő nem látja be, hogy valami probléma van vele, amíg letagadja saját magának, amíg azzal álltatja magát, hogy vele minden rendben van, nem fog változás történni, sajnos. Nekem elsőként az ugrott be, hogy anyukádnak talán szüksége lenne egy pszichológus segítségére (persze biztos vérig sérted vele, ha ezt felhozod…pedig ez nem egy ciki dolog).


Arra gondoltam így hirtelen, hogy ez biztosan valamilyen személyiségzavar lesz. Keress rá googleba a személyiségzavarok tüneteire… te jobban ismered anyukádat, hátha valamelyikbe be tudod illeszteni. A személyiségzavarok egy részére jellemző, hogy főleg a környezetének okoz gondot, és ők saját maguk nem érzékelik azt, hogy másoknak fájdalmat okoznak, kevés az empátiájuk, gyakoriak a párkapcsolati problémáik, konfliktusaik. A problémáikat alulértékelik, környezetüket okolják a történtek miatt…de van olyan személyiségzavar is, ahol maga is érzi, hogy valami probléma van vele és szenved is tőle, de nem tud változtatni.


A Nárcisztikus személyiségzavarra gyanakszom… (itt elolvashatod a jellemzőit: [link] „kritikára, tiszteletlenségre túlérzékenyen, időnként dühkitöréssel reagálnak. Leginkább azok lesznek ezeknek a kitöréseknek a szenvedő alanyai, akik a legközelebb állnak hozzájuk, együtt élnek velük, hiszen a nárcisztikus személy mindenkitől, de leginkább tőlük várja el mindazt a szeretetet, melyet gyerekkorában nem kapott meg” ; szörnyen arrogánsak, önelégültek és látszatra nagyon magabiztosak; Folyamatosan úgy érzik, hogy nem kapják meg az őket megillető figyelmet és tiszteletet, mindezt pedig azzal magyarázzák, hogy a többiek túl buták és tudatlanok ahhoz, hogy őket elismerjék. „


Vagy esetleg a paranoid is kicsit (jellemző rá, hogy: nyíltan kötekedik, panaszkodik. Másokból is ellenséges reakciót vált ki. Magas az igénye arra, hogy másokat kontrolláljon, másokban keresi a hibát, nehezen tűri a kritikát, gyanakvás, gyanúsítgatás, rosszindulatot feltételez, makacs meggyőződés saját igazáról…stb.)


Viszont fontos, hogy ha pl. úgy érzed, ezek valamelyike jellemző rá, azt otthoni környezetben nem nagyon tudjátok orvosolni…szakemberre lenne szüksége …Jelezz vissza kérlek, hogy te hogy látod! :) És sok kitartást kívánok!

2016. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8%
Örülj neki, hogy ennyire foglalkozik veled! Engem elhagyott anyám, mikor gyerek voltam. Tudod mennyire szeretném, ha mellettem lenne, úgy ahogy melletted van ? Az embereknek semmi nem jó.... Komolyan.
2016. júl. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!