Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá apumat, hogy...

Hogyan vegyem rá apumat, hogy kicseréljük a sim kártyát?

Figyelt kérdés
Néhány napja vettem egy új okostelefont, de nano-sim kell hozzá. Apán viszont nem akar új sim kártyát, pedig a szolgáltató ingyen kicseréli.
2016. júl. 2. 17:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Na de, ha az okostelefont meg tudtad magadnak venni, akkor a sim kártyát miért nem tudod kicseréltetni egyedül? :D Hány éves vagy?
2016. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha a szolgáltató nem fogja kicserélni neked, akkor bemész egy telefonos boltba, és megkérdezed, hogy mennyiért (elvileg ingyen,de inkább kérdezzél rá előtte), és hogy kitudja-e neked vágni a kártyát.


Amikor én voltam kicseréltetni az én kártyámat (ami kb 1 hónapja volt), akkor nem kértek semmi igazolványt, csak a pin kódot kellett beírnom kétszer, és visszaadták a régit, és az újat, ami egy kék színű sima akkor még kódolatlan plasztik kártya (volt).

Bementem a helyi szolgáltató boltjába mondtam, hogy szeretném ha kicserélnénk egy nanosimre, ott kivettem a telefonból, mondtam a telefonszámot, elvette a kártyát, pötyögött a gépén, ezután belerakta a telóba az újat beírtam a pint, majd valamit megint pötyögött de már a telón, majd kikapcsolta, újra be, beírtam a kódot, és ennyi volt.


Én is előtte kivágattam egy telefonboltban, de amikor megtudtam, hogy ezt ingyen kicserélik, és kb 5-10 perc, akkor rávettem magamat amint szabad időm lett.


Apukádnak érveljél úgy hogy csak egy eredeti szolgáltató által adott nanokártyával tud stabilan, és biztonságosan működni a telefon, és ennek hiányában károsodhat mind a kártya, rajta az összes adattal, mint a telefon. Ott pedig 10 perc alatt meg van, ha nincs sor.

Ha mondja, hogy vágasd ki valahol máshol, akkor mond neki, hogy a gond ezzel az, hogy könnyen belevághatnak az adattároló fém részbe, és akkor kilehet dobni a kártyát, aminek a cseréje már pénzbe fog kerülni. Addig is elérhetetlen leszel, és ha nem stabil a telefon működése, akkor ha baj van, lefagyhat, vagy szakadozhat, szóval csak kockázatot jelent a nanokártya hiánya.

2016. júl. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én nekem körbevágták ott ahol vetem a sim kártyát.
2016. júl. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

10: "A válaszadó csak veszekedni akar. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést."


Igen, az összes telefonvásárlási mód és eset pár százalékát teszi ki az, amikor neten kártyafüggetlen telefont vesznek.

Ezt nevezik úgy magyar nyelven, hogy ritka.


És ha neten vette kártyafüggetlenül, az magyarázat arra, hogy SIM-kártyát mért nem tud venni?

Mert szerintem nem.

2016. júl. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!