Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék rajta segíteni,...

Hogyan tudnék rajta segíteni, ha minden segítséget elutasít?

Figyelt kérdés

Mivel már teljesen kifogytam az ötletekből, és fogalmam sincs, hogy ilyenkor mi a legjobb amit tehetek és ezáltal rontani sem akarok a helyzeten, ezért fordulok most hozzátok.

Lehet egy kicsit hosszú lesz, szóval mindenek előtt köszönöm, aki legalább veszi a fáradtságot és elolvassa, külön köszönet, aki esetleg tudna is nekem segíteni.

A problémám a következő. Barátnőmmel 5 éve vagyunk együtt. Mind a kettőnkkel történtek elég csúnya dolgok, így meg tudtuk érteni egymást, át tudtuk érezni egymás problémáját. 6 hónapja megszületett a kisfiunk, én személy szerint mindennél jobban imádom és nagyon örülök neki. Barátnőmmel ezt közösen beszéltük meg, szóval nem becsúszott gyerek. Közben ugyanúgy csinálom a hobbimat mint előtte (kiskorom óta kezdve focizok) és dolgozom is, valamint jövőre fogom befejezni az egyetemet.

De a kisfiunk születése óta teljesen bezárkózott és alig foglalkozik vele. Mármint természetesen én is szívesen fordítok időt a fiamra, mivel ő szintúgy boldoggá tesz, de eközben rossz látni, hogy a másik ember, akit szeretek, nem mond el nekem semmit. Legalább is én azt látom, hogy nem beszél szívesen arról, hogy miért lett ilyen. Felajánlottam, hogy akkor menjen pszichológushoz, akár mind a ketten is elmehetünk, ha az neki jobb. De nem, szerinte semmi értelme nem lenne. Így próbáltam mindenféle módon kiszedni belőle, hogy mi a baja, de nekem sem akarta továbbra sem elmondani. Miután a hobbim, a tanulás és a munkám sok időmet elveszi, ezért megkérdeztem, hogy azzal van-e baj, hogy nem fordítok rá sok időt. Azt válaszolta, hogy teljesen másféle a problémája.


Az elmúlt napokban nem faggattam, arra vártam, hogy akkor talán önszántából elmondja, de még mindig semmi. Csak annyit szeretnék megtudni, hogy ilyenkor mit lehetne tenni? Félek, ez csak rosszabb lesz és nem akarom, hogy tovább romoljon. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem ebben tanácsot adni.


2016. júl. 7. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szülés utáni depressziója van.


Rengeteg nő érzi így magát és viselkedik hasonlóan szülés után. Főleg, amikor a napjaik abból állnak, hogy a gyerek körül sertepertélnek és nem jut idejük másra.

Ez az időszak kritikus lehet a párkapcsolat szempontjából is, próbáljatok valahogy kettesben is lenni, mert ez nagyon fontos.

2016. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szintén szülés utáni depresszióra gondolok a leírtak alapján.
2016. júl. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen lehet szülés utáni depresszió is de én másra tippelek.Bocsi ha tapintatlan vagyok de nem lehet hogy az a baja hogy nem veszed el őt feleségül?
2016. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hátha a védőnő vagy a gyerekorvos vagy a körzeti orvos rábírná, hogy keressen szakembert a valószínűsíthető szülés utáni depressziója kezelésére. Lehet, hogy maga se érti, mi játszódik le benne, mért nem érzi jól magát, ha egyszer minden rendben van az életével.

Mikor vártátok a babát, akkor még jókedvű volt?

2016. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A házasság tervben van miután elvégeztem az egyetemet. És igen, egészen odáig semmi baja nem volt, ő is ugyanúgy örült neki, mint én, ha nem jobban. Az első kb 2,5 hétben még mindig tartott az öröme és azután hirtelen történt ez.
2016. júl. 7. 22:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel volt ismerősnek ilyen ezért abszolút szülés utáni depressziónak tűnik.
2016. júl. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amíg magától nem megy pszihológushoz te nem tudod elvonszolni. Te annyit tudsz tenni hogy segítesz amikor csak tudsz a baba körül. A kialvatlanság is sokat tud rontani az ember hangulatán. Vállalj be pár órát a babával, ő meg menjen el sétálni, barátnőzni, kikapcsolódni. Hátha segít. Nagyon nehéz egy picivel egyedül egész nap.
2016. júl. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

kicsit hanyagold a hobbid, helyette ajánld fel a barátnődnek, hogy menjen el a barátaival te addig vigyázol a babára, ha ezt sem akarja mert nyaf nyaf akkor ordítsd le a fejét, hogy ez így nem állapot igenis elmegy az orvoshoz ha akar ha nem. Bocs de lelkileg beteg embernél a bülbülözés nem használ mert akkor úgy érzi ő irányít pedig koránt sincs így, pont hogy kiesett az a kezéből. Sajnos ha a besegítés sem használ akkor szigorúan kell őt kezelned, mert ahogy olvasom te már tényleg minden szelíd módszert megpróbáltál, ő meg adja a dráma királynőt.

Szülés utáni depi lesz és valszeg máshogy képzelte el a babázást erre most pofán csapta a valóság.

2016. júl. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Talán segít,ha elmondom,mit éreztem,miket gondoltam(várt baba,szeretetben nevelkedett,csecsemőgondozást tanultam)

-Ismeretlen élethelyzet,bizonytalanság:

Jól csinálom-e? Nincs,aki megerősítsen. Jó anya leszek/vagyok?

-Kétségbeesés:az első 1-2 hétben volt nálam,megetettem,bepelenkáztam,leápoltam,dajkáltam,de sírt: nem tudom,nem értem miért sír. Bármit megtennék,hogy jól érezze magát,de nem tudom,miért sír. Valamit biztosan nem jól csinálok.

-Alváshiány: 2 óránként evett a kisfiam,ráadásul fejnem kellett,mert csak üvegből fogadta el

- Eleget eszik? Lehet,nem elég a tejem neki? ( ezt kb.a 128.olyan kedves kérdés után,hogy"Aztán elég-e a tejed? Nem nagy a melled,biztos van benne elég?)

-Hogy oldjam meg,hogy tisztaság,rend legyen, rendesen megfőzzek,mossak,vasaljak,takarítsak,mint azelőtt,ha mindent csak csendben(higy tudjon aludni) és részletekben végezhetek el?

- A nemalvástól egész rosszul tud kinézni az ember lánya. Vajon kellek majd még a férjemnek?


Egy előtte dolgozó,társaságba járó nő hirtelen "be lesz zárva". Ez nagyon nagy változás. Nem lesz olyan társasága,akivel a pelenkagondokon kívül másról is tudna beszélgetni.


Ezeket próbáld átérezni.

Ez egy folyamat,amihez hozzá kell szokni. Persze,nem mindenki így éli meg,nem állítok ilyet.

Rajtad is sok van,munka,tanulmányok,sport.

Valahonnan keríts több időt,hogy egymásra is jusson. Jó lehet bármi olyan program,ami a megszokott hétköznapokból kimozdítja(akár egy vacsora,közös séta)

Ha lenne olyan nőrokon,aki kritizálás nélkül képes meghallgani,az is sokat segítene a helyzetén.

Ha értékeled az erőfeszítéseit,add tudtára,hogy megbecsülöd.

2016. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!