Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elítélések a PC játékok miatt?

Elítélések a PC játékok miatt?

Figyelt kérdés
Már évek óta elég sokat veszekszünk a szüleimmel azon hogy én nagyon sokat játszom PC (számítógép) játékokkal. Néha költök is rájuk a saját pénzemből max 2500 Ft-ot. És mindig veszekednek velem hogy olyan hülyeség, meg hogy csak én vagyok ilyen idióta hogy ilyenekkel játszom. Plusz animét is nézek , és azért is mindig lecsesznek hogy milyen gyerekes.. Annyira rosszul esik tőlük ezeket hallani, már nagyon sokszor mondtam is nekik hogy már nem az az idő van amibe ők életek, és hogy fogadják el ezt. Mit tegyek hogy megértsék hogy nekem ez okoz örömöt? 17/L

2016. júl. 13. 01:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
Ne foglalkozz vele, majd kinövöd. Én is sokat kockultam anno. Aztán megismertem egy lányt akivel évekig voltam és kijöttem ebből a kocka világból. Majd eljön nálad is ez az idő, különben is ilyen korban manapság már természetes, hogy a gyerek sokat játszik.
2016. júl. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
13%
Ha egész nap a szobádban ülsz és gépezel, akkor érthető a részükről az aggodalom nem? Ha csak napi 2 max 3 óra játék, így nyári szünetben, az elfogadható. Azért a helyedben több időt töltenék a szüleimmel, hátha megenyhülnek
2016. júl. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
84%

Mond meg nekik, hogy neked ez okoz örömöt, ha nem tetszik majd úgyis elköltözöl.

17/F

1650 animet láttam

+600 játékot vásároltam (nem 1 db 10 ezer ft)

Napi szinten 7 8 órát kockulok ha nem hívnak bulizni, vagy barinő vagy hasonlók.

Megcsinálom amit akarnak, kitakarítok, kutyát sétáltatok, meg igazából minden, cserébe azt kérem, hogy haf tegyem azt amit szeretek.

Életem van, nem csak PC-n. Barátok, barinő, buli, ha kell munka, de én mégsem élvezem mert unom ezeket az átlag dolgokat(néha élnék animeben xdd)


A lényeg, próbáld elfogadtatni velük, tegyél meg mindent amit akarnak, tanulj, takarits, utána úgyis azt csinálsz amit akarsz. Ha nem tetszik nekik nincs mit mondani, majd megszokják, vagy kinövöd. (Utobbi ha olyan vagy mint én lehetetlen :p)

2016. júl. 13. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
7-8 óra seggmeresztés mellett nincs életed
2016. júl. 13. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmit se tegyél. Nincsenek varázsszavak amiktől hirtelen megváltozik a véleményük. Ha már eddig is elítélik a videójátékokat és az animéket, akkor ezután is el fogják hiába mondasz akármit.
2016. júl. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem kell veluk foglalkozni!

Ram is ugyan ezt mondtak, de amikor nyertem egy 390 eurot ero csgo skint csendben maradtak.

Mikkel jatszol?

2016. júl. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
Én csak annyit kérnék mindenkitől, aki azt írja, hogy nincs élete az illetőnek, hogy definiálja, milyen az, amikor van neki.
2016. júl. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Kedves leszóló emberkék! Nem azt írtam hogy egész nap a gép előtt ülök :) És nem vagyok élettelen mivel van egy barátom akivel másfél éve együtt vagyok:)
2016. júl. 13. 07:18
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, most akkor tulajdonképpen te le vagy cseszve a hobbid miatt? Én is szeretem az animéket, pedig én 26 éves vagyok, van kutyám, macskám, párkapcsolatom. Az csak egy sajátos világ, ami magával ragad, és jó néha belemerülni. Összhatásban szeretem, hallgatom a nyelvet, megismerem a sztorit és vannak benne olyan jól megcsinált harcjelenetek, hogy látványosabb, mint egy mozifilm.

A kockulás detto. Nekem csak 60+ játékom van, de legalább van olyan, ami összességében ért dlc-kkel együtt... Nagyon sokat. Általában, ugye ezek angol nyelvűek, segítenek nyelvet tanulni, szintén történet alapúak, mint akár egy könyv, csak interaktív. Semmivel sem másabb, mint olvasni vagy filmet nézni. Csak itt épp számítanak a játékos döntései is. Miért van mindenki ennyire ellene? Mit kellene csinálnia a legmelegebb órákban nap közben? Mit kellene csinálnia este, amikor épp nincs senki, akivel ki lehetne menni? Miért jó, ha mindenki jogot érez arra, hogy megmondja a másiknak mit csináljon a szabadidejében? Jó, hogy nem már eldöntik helyette, melyik tevékenységet élvezze és melyiket ne!

Mellette végezd el a teendőidet, aztán a szüleidnek meg magyarázd el, hogy nem vagytok egyformák, és akadjanak le a témáról, mert ezzel szépen csak azt érik el, hogy eltávolodsz tőlük!

2016. júl. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
12%

# 3

Te is büszke lehetsz magadra, hogy ilyen büdös nagy élettelen kocka vagy.

Az ilyen semmirekellő emberek valamiért nagyon büszkék erre. Csak a való életben annyira szocializálatlanok, hogy ezt szavakkal elmondani már nem tudják...

2016. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!