Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korotokban volt...

Hány éves korotokban volt utoljára hogy nem engedtek el valahova a szüleitek vagy megtiltottak valamit?

Figyelt kérdés

Vagy minimum erősen le akartak beszélni valamiről. Akármiről. Eseményről, emberről, szokásról, bármiről.


Elmesélitek mivel kapcsolatban történt?



2016. júl. 15. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

26 évesen a ferjemről. Azóta eltelt 10 év, és jobban megismerték, megszerették. Én sajnos nem tudom elfelejteni, amit akkor mondtak. Mégcsak arra sem vettek az elején a fáradtságot, hogy megismerjék máris elítélték.

A férjem is megszerette őket (kit nem?), én viszont nagyot csalódtam bennük.

2016. júl. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Olyan már nagyon régen volt, hogy nem engedtek el valahova. Talán 17 évesen.

Idősebb koromban csak olyan volt, hogy elmondták, hogy furcsállják, hogy x-szel vagy y-nal jóban vagyok, mert nagyon nem illik hozzám. De nem párkapcsolatoknál mondták ezt, hanem barátoknál, ismerősöknél.

És így utólag visszagondolva, igazuk is volt. Elég fura dolgok derültek ki mindenkiről, akiről mondták, hogy annyira ne erőltessem ezt a barátságot. :) Van, akiről annyira komoly dolgok derültek ki, hogy bánom, hogy nem hallgattam rájuk. Bár már felnőtt voltam én is, de ők kívülállóként nyilván máshogy látták, mint én.

2016. júl. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tiltottak semmit.
2016. júl. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Egyetlen dolog volt eddig, amit kifejezetten tiltottak. 16 éves voltam, a barátnőm apja ingyen be tudott volna vinni a Sziget fesztiválra egy koncertre, de anyuék nem engedtek, mert "biztosan drogoznék és elkapnék valami nemi betegséget". Oké, nem haltam bele, hogy nem mehettem el, nem is hisztiztem miatta, de nagyon rosszul esett, hogy nem bíztak meg bennem, hiszen még sosem adtam nekik okot a bizalmatlanságra. El sem hittem először, hogy az indokot komolyan gondolják. Megértettem, hogy féltettek, de a barátnőm apja végig ott lett volna velünk, ha valaki droggal kínált volna, egyrészt le lett volna csapva abban a másodpercben, másrészt én sem fogadtam volna el nemhogy a drogot, semmit. 18L
2016. júl. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bulikba mindig elengedtek, sőt valamikor küldtek is, mikor pár hétig nem voltam. 14 éves koromtól járok bulizni. Ahová nem engetek el, az 16 évesen baráti társasággal a Balatonra. :D nem tudom, miért, mert már 15 évesen is voltam velük, de akkor sehogy se tudtam meggyőzni őket:D hát akkor eléggé mérgesvoltam, de túltettem magam rajta. azóta, meg előtte se nagyon szóltak bele, hogy hol vagyok, csak annyi a kikötés, hogy mondjam meg, merre leszek. 18 F
2016. júl. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sosem voltam ilyen igazi buliban, max szórakozóhelyen rendezett koncerten de kb bárhova elengedtek ha nem egyedül mentem (ha olyan hogy más városba, rendezvényre,éjszaka, nappal a teszkóba azért nem kell kíséret) és tudják mikorra érek haza, ha csak a környékre mentem akkor megvolt hogy x órára legyek otthon, de ha későig tartó programra megyek csak tudni akarják mikortól kezdjenek aggódni ha nem tűnök fel :)
2016. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
21. Az volt az utolsó alkalom, azóta nem beszéltem velük.
2016. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sosem voltam bulizós meg éjjel elmászkálós típus, így gyakorlatilag nem volt mit tiltaniuk. Utoljára talán tizenhárom évesen nem mehettem az osztály táborozására, mert akkor volt befizetve a családi nyaralás.

Amiről erősen le akartak beszélni: ilyen a mai napig van, pl. szerintük vállalkozóként nem lehet megélni, csak az irodai munka a rendes munka. Ezt már megszoktam, egyik fülemen be, a másikon ki...

2016. júl. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14
2016. júl. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

előző vagyok. ja hogy hogy történt? :)


éjjeli buli volt a társaságban, ahová jártam (nappal). nálam volt pont a barátnőm másik városból, aki 19 éves volt. annak ellenére, h biztosította anyámat arról, h vigyáz rám, anyám nem akart elengedni. makacs anyám van, de én is az vagyok. mikor már félórája rimánkodtunk neki a barátnőmmel mindketten, fogtam magam, ráüvöltöttem, hogy álljon félre, és kirobbantam az ajtón. a barátnőm utánam. éjjel 3-kor mentem haza. szószünet volt pár napig, de ne bántam. ennek el kellett következnie. azután anyám már soha nem élt (vissza) a szülői tekintélyével.

2016. júl. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!