Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnának a felnőttek, ha...

Mit szólnának a felnőttek, ha mi is pénzt adnánk egy ünnepre?

Figyelt kérdés

Kérdésem első sorban szülőkhöz, nagyszülőkhöz szól: ti mit lépnétek, ha csemetétek pénzt adna legközelebb ajándékba? Kérlek, ne fejtegessétek, ti magatok miért művelitek. csak a fordított eseményre vagyok kíváncsi, hogy milyen érzelmeket indítana be?



Van ez a jelenség, ami személy szerint engem nagyon zavar, hogy szülők és nagyszülők előszeretettel adnak ajándék helyett egy borítékba kisebb pénzösszeget születésnapra/karácsonyra. Ilyenkor mindig elhebegik, hogy hát mi tudjuk jobban, hol is volna legjobb helye a pénznek, nem akartak butaságot venni stb. Ami tök jó, de bennem mindig ott lebeg a kérdőjel: vajon mit lépnének, ha legközelebb ahelyett, hogy megpróbálom tényleg meglepni, én is fognék egy borítékot, és belecsúsztatnék valamennyit, és ugyanígy átadnám? Értem, hogy taplóság volna, és értem, hogy a felmenő generáció ezt tényleg a legjobb szándékkal teszi, de igazából valahányszor azon izzadok egy-egy ünnep előtt, hogy jaj istenem, minek is örülne, ami nem könnyű, tudjuk, hogy nagyon ritkán jön gyorsan a tuti ihlet, szóval akkor mindig ott motoszkál a fejemben, hogy ugyan, egy boríték jó lesz, elvégre ő tudja igazán, hol van annak a pénznek a legjobb helye...


2016. júl. 17. 15:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Én ezen nem sértődnék meg. Én mindig nagyon örülök a pénznek, mert valóban, én tudom a legjobban, hogy mire van szükségem. Lehet, hogy valami olyan dolgot kapnék, amire épp nincs szükségem, amit nem tudok megfelelően kihasználni. De mivel pénzt adnak, így el tudom dönteni, hogy mit veszek. Az is lehet, hogy épp gyűjtök valamire, így még jobb.
2016. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem sokan örülnek neki. Főleg gyerekek. Összegyűjtik és megveszik azt, amit szeretnének. Jobb mintha valami hülyeséget kapnának.

Nálunk nem szokás, mert én nagyon személytelennek tartom, de ettől még ez is egy megoldás.

2016. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Próbáljátok ki, csak úgy tudjuk meg! :D
2016. júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Néha nekem sincs semmi ötletem, én élményt közös utazást szoktam inkább. Én is annak örülök, akár egy piknik vagy bármi ami közös. Nekem speciel nagyon nehéz ajándékot venni, mert ami kell azt megveszem magamnak.


Ha pl. akkora összeget ad, amennyi értékben szokott ajándékot venni, akkor nem zavarna. Megérteném. Sok butasgot kaptam már aminek nem tudtam hasznát venni/nem tetszett, stb. Én jobban örülnék egy virágnak vagy egy jelképes csokinak. De ha valakinek pénzre van szüksége akkor hasznosabb mint egy pl. egy parfüm amit soha nem használ.

2016. júl. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Én nagyszülö vagyok és éppen ezért sosem kérek ajándékot, pontosabban kikötöm, hogy ne adjon senki semmit (max. egy dobozzal kedvenc bonbonomból), mert amit kapok, az nem az, amivel tudok valamit kezdeni, pénzt meg nem kérek, mert nekik sincs elég. Nekem személy szerint többet ér, ha felhívnak vagy meglátogatnak egy-egy alkalorma, mint valaki "kényszerajádnék". De ha a lelkiismerete úgy nyugodtabb lenne, akkor adjon pénzt, még mindig jobb, mint az 50. nem használt parfüm, tusfürdö, stb.


A gyerekeknek/unokáknak meg az sem tetszene, ha kapnának ajándékot, csak nem azt, aminek örülni tudnak. Tipikus valami ruhadarab vagy kozmetikum, ami nem a megajándékozott ízlésének megfelelö. Viszont olyan gyereket-fiatal felnöttet nem láttam még, aki nem tudna magának venni valamit, amire vágyik, csak nem jut rá pénz.

Emellett a pénz adásának az is elönye, hogy ha egy-egy ember nem is tud annyit rászánni, a családi adakozásból összejön valami komolyabbra is a pénz.

2016. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Én csináltam már ilyet, meg lehet kövezni, de anyunak pénzt adtam karácsonyra többször is, ő pedig azt vett rajta magának, amit akart. Nem volt ebből semmi probléma, jól tudta, ez így sokkal praktikusabb. De egyébként apunak is többször pénzt adtam, viszont nálunk fordítva is ez működött/működik, hiszen ők maguk mondták nekem, hogy már nem tudják követni milyen könyvet olvastam már(rendszeresen járok könyvtárba) és egyáltalán milyet szeretnék, nem tudják már követni azt sem, melyik kézművessört kóstoltam, és melyiket nem, saját PC-m viszonylag már korán lett, ilyen csetreszekre, ostoba dísztárgyakra meg tudják, hogy nincs szükségem, szóval a lényeg, a lényeg, ők is pénzt adnak nekem, én pedig ennek jobban örülök bárminél, hiszen sokkal praktikusabb. Lehet mondani, hogy a családunkban személytelen az ajándékozás, de sokkal praktikusabb.
2016. júl. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Még nem vagyok szülő, csak mostanában leszek, de sose voltam valami jó ajándékozó és engem sem nagyon érdekelnek a tárgyi dolgok, így sosem bántam, ha pénzt kaptam és én is szívesen adtam már.

Nem vagyunk egyformák.

2016. júl. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
39%
Attól függ hány éves vagy. Ha még nem dolgozol, gyerek vagy, addig nem tudsz olyan összeget adni, ami ne volna nevetséges, haszontalan egy felnőtt, dolgozó embernek. Vagy mégis mennyire gondoltál? Ezer? Ötezer?... Ezek felnőttkorban aprópénzek.
2016. júl. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%
Addig örülj, amíg pénzt kapsz. Fiatal felnőttként eljön a pont, hogy már nem adnak pénzt, mert ciki lenne és elkezdenek tusfürdő kaliberű dolgokat adni a rokonok. Az pontosan ilyen kínos, mert egyértelműen 1 percig sem gondoltak arra, hogy minek örülnél, de ott állsz egy viszonylag drága tusival, aminek az illatát sem szereted, ha nincs szerencséd, tehát fogod becsomagolod jövőre valaki másnak és így járkál körben a családban a cucc.
2016. júl. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen más gyereknek adni (a "gyereket" tágan értem, az egész fiatal felnőttekre is gondolok), akiknek mindig van valami vágyuk, amit saját kereset híján nem tudnak megvalósítani. Sokszor túl drága dolog ahhoz, hogy ajándékba megkapják, azonban a pénzt lehet gyűjteni... és akkor egyszer összejön.


Ellenben egy felnőtt, aki - jó esetben - bármikor megveheti magának azt, amit szeretne és amire tényleg szüksége van, nyilván jobban értékeli az inkább apró, de figyelmes ajándékokat.


Két különböző státuszról beszélünk, teljes mértékben összehasonlíthatatlan!

2016. júl. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!