Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van más is, aki semmit nem...

Van más is, aki semmit nem tanult az apjától? Miért vág bele a családalapításba az ilyen?

Figyelt kérdés

Az én kapcsolatom az enyémmel mindig olyan volt, mintha csak szomszédok lennénk. Eszembe se jutott volna, hogy elmondjak neki valamit, vagy tanácsot kérjek tőle, mivel sosem hallgatott meg és sosem érdekeltem, bár ez nem érdekelt soha. Mások viszont gyakran jönnek azzal, hogy ők mennyi mindent tanultak az apjuktól, meg mennyi mindent tőle tudnak (munka, erkölcs, akármi).

Az én apámnak nem igazán vannak érzelmei. Nem iszákos, nem igen agresszív, csak mértékkel, számomra mégis ő a tökéletes ellenpélda. Ha egyszer lesz családom, tudom, hogy milyen NE legyek. Minden másnap itthon van, de csak akkor szólunk egymáshoz, ha tényleg szükséges. Még az alapvető összhang sincs meg köztünk. Ő is tudja már a kezdetektől, hogy hiba volt minket bevállalnia, mert nem képes apaként viselkedni.

Az ilyen emberek miért vágna bele egyáltalán? Hogyhogy nincs bennük annyi, hogy megerőltessék magukat, és egyedül legyenek inkább?


2016. júl. 17. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek veled,én sem tanultam semmit az apámtól.Vagyis semmi jót,rosszat annál inkább... Az én apám sem iszákos,de azok igazak rá is,amiket te leírtál,csak annyi,hogy az enyém sokat üvölt,agresszív is néha,és tönkretette az egészségem.Van egy krónikus betegségem miatta.

Nem tudom miért vág bele az ilyen a családalapításba,de apám szerintem azért vállalt engem,hogy elmondhassa neki van,felelőtlen,azt hiszi a gyereknek csak kaja kell,és ennyi.Megjegyzem kiskorom óta ezen az elven volt,mert neki sem voltak tökéletes szülei,de ez nem menti fel még.Ja,meg anyám elvált volna tőle,ha nem akart volna gyereket,szinte biztos vagyok ebben.

2016. júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

elmondhassa neki van *gyereke

2016. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a te apukád ilyen, vannak anyák is akik vagy egy férfi megtartása miatt vállalnak gyereket, vagy mert uuu nagyon akarnak gyereked de a körülmények messze nem adottak, stb stb stb.. A baj hogy sokszor ezzel tönkre tesznek egy ártatlan életet, ami ráadásul a saját gyermekük élete.. Felfogni az okát nem lehet. Nekem biztos nem..
2016. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
Csak gondolj bele. Ha okosan gondolkodott volna, nem vág bele a családalapításba, akkor te nem is lennél. Szerintem inkább adj hálát az úrnak, hogy ilyen az apád.
2016. júl. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Öööhm, az mellékes, hogy én akkor nem is lennék.
2016. júl. 17. 22:25
 6/12 anonim ***** válasza:

"Az ilyen emberek miért vágna bele egyáltalán? Hogyhogy nincs bennük annyi, hogy megerőltessék magukat, és egyedül legyenek inkább?"


Az ember változik, a házastársa is változtatja, de a környezet még inkább. Ráadásul az ember előre nem lát semmit általában, először sokaknak sok minden jól indul, jó ötletnek tűnik belevágni, belemenni adott szituációkba.


Aztán sokaknak minden jól alakul, másoknak rémálommá válik az élete. Nagyon könnyű ám elcsúszni, főleg a mai világban, ahol sok ember nemhogy a családról nem tudja, hogy legyen, de azt sem látja, hogy maga miből fog megélni!


Sokan belezakkannak a folyamatos kudarcokba, örülj, hogy a te Apád nem lett teljesen ilyen, nem hagyott el benneteket, nem lett alkoholista, vagy szexfüggő.


Az emberek egymással nem őszinték általában, így nem derülnek ki a durva hibák hamar és bizony gyakran előfordul, hogy évek óta ismerik egymást, amire egy elfogadhatatlan tény előkerül a másikról...


Komolyan, az ember, néha, már úgy van, hogy vajon, ezek után, még következhet-e olyan, amire még nem gondolt? És általában a válasza az, hogy igen.


Egyszóval röviden nem tudhatta, hogy ez ilyen lesz és nem 100%-ban rajta múlott szerintem!


A másik a család az embernek egy nagyon erős, ösztönös, ősi belső vágya, ami a legtöbb embernél egy idő után, szinte önkéntelenül is a felszínre tör. Ezért elmarasztalni, szerintem senkit nem szabadna.

2016. júl. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem ebből csak annyi derült ki, hogy utálod apukádat, és nincs meg az összhang közöttetek. Az, hogy ezért ő lenne a hibás, az nekem egyáltalán nem derült ki a leírtakból.

Szerintem TE ne alapíts családot! Mert képtelen vagy apukáddal normális apa-fia viszonyt kialakítani, és emiatt szinte biztos, hogy apaként te legalább olyan rossz lennél a gyereked szemében, mint apukád a te szemszögedből.

2016. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az okosak mindig ott vannak mindenhol, utolsó. ;) (Y)
2016. júl. 18. 14:30
 9/12 anonim válasza:
A hetesnek ennyi jött át belőle? Szégyen...
2016. júl. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

Mi hárman vagyunk testvérek, apum mindig is fiú gyerekre vágyott,helyette mindhárman lányok lettünk. Amíg kicsik voltunk addig voltak még közös programok, később nem tudott igazán mit kezdeni velünk.

Anyummal nagyon jól megvannak de egyik gyerekével sem tart kapcsolatot apum (anyuval mindegyikünknek közvetlen a kapcsolata).

Ha megyünk szülőkhöz látogatóba akkor találkozunk,de az időjárásnál komolyabb téma nem merül fel. (hiába próbálnék valamiről elbeszélgetni vele, csak rövid-egy szavas válaszokat ad) Ha nem találkozunk akkor semmilyen kapcsolat nincs közöttünk.

Ezért marhára érdemes volt minket vállalni. Gondolom próbálkoztak amíg lehetett,hátha egyikünk fiú lesz...

Egyébként rendes,dolgos ember,nem agresszív,nem iszik. Egyszerűen idegenek vagyunk.

2016. júl. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!