Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is van, aki felnőttként...

Más is van, aki felnőttként is retteg a saját apjától?

Figyelt kérdés

Sajnos több mentális betegségem is van,és függök tőle,de már gyerekkorom óta rettegek tőle.

Állandóan kellemetlenül érzem maga,ha otthon van.


Már gyerekként is bujkáltam előle.Egyszerűen olyan a személyisége,ami nagyon taszít,megrémít.

Egy idegroncs.Gyakran dühkitörései vannak.

Ez jellemezte az egész életét.


Ha felemeli a hangját már 150-en van a pulzusom,és nem tudok sokáig megnyugodni.

Azon is gondolkodtam,hogy lehet minden mentális problémámnak ő az oka.Vagy a nagy részének biztosan.


Sajnos egyre jobban tönkretesz az,hogy egy olyan embertől kell függenem,akitől rettegek.


2015. dec. 7. 18:58
1 2
 1/17 anonim válasza:
Szia! Hány éves vagy? Nincs rá valami mód, h függtelenítsd magad tőle, és elköltözz? Jártál pszichológushoz? Vagy segített valaki a problémáidban? A család többi tagjával milyen a viszonyod?
2015. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

27 éves vagyok,és sajnos a betegségeim miatt teljesen munkaképtelen.

Már próbálkoztam több helyen dolgozni,de nem bírtam sokáig,mert a szorongás miatt nem tudtam teljesíteni és meglátták rajtam.


A lakásból is nagyon nehezen mozdulok ki.

2015. dec. 7. 19:17
 3/17 anonim ***** válasza:

Akkor gondolom, azért félsz, mert vele élsz, gyerekként, függsz tőle.

Én féltem gyerekkoromban, mert ivott, agresszív volt, mindig féltem, ha kettesben kellett vele maradnom otthon. De szerencsére elváltak. Azóta nem igazán tartjuk a kapcsolatot. Most is agresszív, de engem még nem bántott. Nem félek tőle egyáltalán.

2015. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként apukád bántott? Van okod konkrétan a félelemre?

Vagy a problémád miatt félsz csak, nem lehet?

Ketten éltek? Anyukád? Ő nincs rád ilyen hatással?

Kezelést kapsz? Mert az nem megoldás, hogy örökre otthon maradsz és nem élsz önálló életet?

Biztosan nehéz. Nekem is van ilyen ismerősöm. De végül megtalálták a neki való gyógyszert és azóta olyan, mintha kicserélték volna. Tanul, dolgozik, lett kapcsolata, elköltözött otthonról. Szóval nagyon jól alakulnak a dolgai. Pedig pár éve még öngyilkos akart lenni és nem volt képes tanulni, emberekkel kommunikálni.

2015. dec. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Gyerekkorban volt néha néha bántalmazás,de nem volt jellemző gyakran.

Inkább maga az őrjöngése,asztalcsapkodása az,ami kiváltotta nálam ezt.


Ha itthon van,a wc-re is alig tudok elmenni,mert feszengek,ha tudom,hogy itthon van.


Ha valami nem sikerül neki,vagy nem jön össze,akkor mindig másokat hibáztat,elkezd kötekedni.


A gyerekneveléssel sosem foglalkozott.

Jártam főiskolára,de azt sem tudta,hogy hová,annyira nem érdekelte.


Rossz élete volt,nem kapott senkitől semmi támogatást.

Anyámmal sem jó a kapcsolata,és 3 gyereket bevállalt.

És folyton irigykedik azokra,akiknek jobb életük van,és normális gyerekük,aki nem beteg.

2015. dec. 7. 19:35
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt költöztem el. Engem apu nagyon durván vert, terrorizált, nekem a stressz okozta szívproblémáimért felelős, és közvetetten ugyan, de a gyakori depressziómért is, még ott laktam. Anyut a pszichiátriára juttatta, én szerencsére időben el tudtam jönni.

Nincs senki, akihez költözhetnél?

2015. dec. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű helyzet.

Szakembernél próbálkoztál már?

A szorongásod kellene kezelni,az nem állapot, ha nem mersz emberek közé menni, mert anélkül nem fogsz tudni soha,semmilyen szinten önállósodni,munkát vállalni, elhagyni a szülői házat.

2015. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nem egyszerű,mert borsodban lakom.
2015. dec. 7. 21:01
 9/17 Költőnő? ***** válasza:

Akkor is kérd szakember segítségét. Így nem fog változni semmi. Ő nem fog a te életedért tenni semmit, neked kell.

Pluszban felnőtt emberként már nem kötelező biztosítani a lakhatásod sem, bmikor elzavarhat.

Háziorvostól érdeklődj sztem elsősorban.

Lehet h apád az oka mindennek, de most már felnőtt ember vagy, innentől nem háríthatod rá a felelősséget többé.

2015. dec. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

jelen. 23 éves vagyok, még félig-meddig itthon élek, de mindigis féltem apámtól, nagyon fesüzlt a viszonyunk, görcsbe ugrik a gyomrom már, ha hallom, hogy hazaér. ha valamin felkapja a vizet (hirtelen haragú), úgy érzem, porszemnyire zsugorodok, és legszívesebben elsírnám magam. ha anyukám kezd veszekedni velem, kétségbeesetten, pánikolva csitítom, mert rettegek, hogy apám meghallja, és balhézni fog. reggelente van, hogy 1 óráig nem merek kimenni pisilni, mert kint van a konyhában.

nagyon bunkó tud lenni, kiabál, hirtelen haragú és nem lehet vele higgadtan beszélni. kiskoromban sokszor megütött, ezzel már felhagyott, de az üvöltözés megmaradt, és máig rámtör a pánik, ha kiabál velem.

tudom, hogy egyébként jó ember, mindigis jót akart nekem, csak rosszul mutatta ki. ő úgy éli meg, hogy ő az áldozat, és én vagyok a hálátlan gyerek, aki semmibe veszi, a feszültség meg csak gyűlik, mert nem lehet vele megbeszélni, egyből kiakadna. így nem tehetek mást, inkább álarcot viselek itthon.

nagyon várom már, hogy elköltözhessek.

23n

2015. dec. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!