Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondjam vagy ne mondjam,...

Megmondjam vagy ne mondjam, hogy babát várok?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok és végre terhes. A volt férjemnek akivel 11 évig éltem nem lehetet gyermeke eü okok miatt, én elfogadtam így is, de sajnos a házasságunk végetért valamivel több mint két éve.

Tavaly év végen megismertem a párom, és bár védekeztem mégis teherbe estem.

Mostmár mindenki nagyon okos, hogy a pharmatex hüvely tabletta semmit sem ér, de a nőgyógyász ajánlotta és mikor ki váltottam a patikában akkor sem ajánlottak mást, de mindegy is...

Szóval, elmondtam neki is, hogy ez van.

Ő, kijelentette, hogy nem akarja hisz még csak most ismertünk meg egymást alig több mint fél éve stb....

8 hetes terhes voltam mikor görcsölni kezdettem és pecsételö verzesem is lett, korhazba kerültem 2 nap után engedtek ki, végülis a baba megmaradt.

Bejött a korhazba, és akkor azt mondtam neki hogy elment a baba.

Most 12 hetes terhes vagyok es egy picit mar látszik, nem feltűnő de én látom.

A kórház óta nem talakoztunk csak egyszer, mikor vissza adta és én is neki a dolgainkat.

De minden nap hív vagy ír.

Azt mondja, nagyon sajnálja, és nagyon sokat gondol a babára, úgy érzi azért ment el mert ő nem akarta és kikésziti a bűntudat (ezek az ő szavai).

Azt mondja, szeretné újra megpróbálni. Szeretne velem lenni és ha úgy érzem, hogy készen állok, gyereket is szeretne...

Megrémült, nem tudta mit beszél, de átgondolta.

Én időközben elkezdtem árulni a lakásom, már az előleget megis kaptam, augusztus 20ig kell a vevőnek átutalni a többit.

A szüleim külföldön élnek és hozzájuk mennék a babával.

De nagyon elbizonytalanodtam, nem tudom mit tegyek.

Végülis 4 hete nem találkoztunk, és ő nagyon kitartó, talán komolyan gondolja.

De ha nem, és csak azért csinálja, hogy ne legyen egyedül. Vagy csak azért mondja, hogy vissza kapjon.

És mi lesz ha megtudja, hogy hazudtam? Boldog lesz? Megutál?

Folytassam amit elkezdtem, és menjek?


2016. júl. 18. 21:14
1 2 3
 1/23 Snorri ***** válasza:
96%
Nyilván nem tudom mi jár a fejében, de sajnos lehet azért mondja, hogy visszakapjon, a baba felől megnyugodott, most már azt mond amit akar. De mindenképpen joga van tudni. Szerintem mond el neki, és meglátod hogyan reagál. Meg attól még kimehetsz külföldre, lehet azt mondja, hogy után ad megy.
2016. júl. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Ebből már nem fogsz szépen kijönni, de minél többet sunnyogsz, annál rosszabb lesz. A gyerek már úton van, ő az apja, tudnia kell. Mondd el neki, hogy valóban majdnem elvetéltél, de a magzat végül megmaradt, terhes vagy. Majd ő eldönti, hogy mit reagál rá, és te meg azt, hogy mit reagálsz a reakciójára. A legrosszabb eshetőség, hogy egyedül kell felnevelned, de azt a további sunnyogás nem fogja megelőzni.
2016. júl. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Igazából őt akarom megkíméli.

Az a fajta ember -amiről nem tud, nem fáj- típus. Többször mondta nekem különböző dolgok kapcsán. Ezért döntöttem így, gondoltam talán kevésbé lenne neki így rossz.

2016. júl. 18. 21:30
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Az igazság akkor is jobb hosszabb távon, ha először fáj. Légy tisztességes.
2016. júl. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%

Mondd meg!

Jelenleg az van, hogy vállaltad, hogy apa nélkül, egyedül vállalod a babát. Ennél "rosszabb" úgy sem lehet. Ha mégse kelletek neki, folytatod a költözést a szüleidhez.


De mi van, ha örülni fog?

Nincs kizárva, hogy férfi létére igazat mond. :P

2016. júl. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%
Persze, sokkal jobb lesz, ha majd a gyerek beállít hozzá 20 év múlva, hogy "Szia, apa!", ő meg csak pislog, hogy mi van? Alapból nem kellett volna 4 hétig hazudozni neki, meg húzni az agyát. Mondd meg, hogy terhes vagy, de a saját érdekében megkíméled őt egy olyan nőszemélytől, mint te.
2016. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
11%

Én mennék, elöszőr nem akarta a gyereket most pedig "megbánta". Ha valamit nem akarsz akkor nem akarsz és ennyi.

Eladnám a lakást és indulnék!

2016. júl. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Snorri ***** válasza:
89%
Arra is gondolni kell, hogy mit mondasz majd a gyereknek. Hazudni fogsz? Előbb-utóbb fájdalmat fogsz okozni valakinek a hazugsággal, ne a gyerek legyen az. Jogosan haragudhat majd rád, ha kiderül, hogy esélyt sem adtál az apjának arra, hogy az élete része legyen.
2016. júl. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
21%
Én mennék külföldre a babával, vissza sem néznék. Ne határozza meg az életemet egy döntésképtelen "férfi".
2016. júl. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%
Ahan, egy hónapja nem keres személyesen, ahhoz nincs pofája. Ekkora gusztustalan görényt, mint ez a fickó! Kikészíti a bűntudat, meg hogy majd ha készen állsz babát is akar tőled. Be ne szopd a dumáját! Jegyezd meg egy életre, hogy nem szavak szavak számítanak, hanem tettek. Mondd meg neki, hogy babát vársz, menj ki a szüleidhez, ők fogják neked és a gyermekednek megadni azt az érzelmi biztonságot, amire most a legnagyobb szükséged van. Ha komolyan gondolja, akkor hazahoz vagy utánatok megy.
2016. júl. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!