Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene tennem/tennünk,...

Mit kellene tennem/tennünk, hogy minden a normális kerékvágásban legyen?

Figyelt kérdés

Amikor végeztem a szakmai gyakorlatommal és a pár óra közösségi szolgálatommal, azt hittem egy kicsit már foglalkozhatok úgymond magammal is. Tanuló vagyok még, 16 éves srác, nem felnőtt, akinek már több munka, teher van a vállán. Ennek ellenére a szüleim próbálnak minél több munkát rám sózni, csak azért, hogy felkészítsenek a felnőtt életre. A felnőtt életre, melyet normális esetben ebben a világban 19-20 évesen kezdenek el az emberek. Nem mondom azt, hogy olyan sok munkát adnak nekem, hogy majd belehalok, de azért még is, lassan már úgy érzem ebben a korban, egyre kevesebb időt tudok magamra fordítani. Erre jön egy minő meglepetés, anyám portfóliója. Azt mondta, be kellene gépelni egy „pár” oldalt. Közben megegyeztünk abban, hogy oldalanként 200 Ft-ot fizet. Jólvan mondom, akkor megcsinálom. Kb. 3 napot szántam rá, hogy megírjak anyámnak 7 oldalt ilyen kicsi betűméretbe. Összesen sacra 6 órát tölthettem el összesen ezzel a 7 oldallal, mert:

1. Anya írását kiolvasni borzalmasan nehéz volt,

2. plusz hanganyagot csináltattam vele, hogy a kiolvasással ne legyen probléma,

3. a hanganyagban mint kiderült, ott is átszerkesztette a mondatait

4. mind2-re figyelnem kellett a gépelésnél

… és erre a 7 oldalra kaptam 1400 Ft-ot, amivel kb. 6 órát dolgoztam. Pár nappal ezután újra megbízott egy begépeléssel. Ezt 2 napig húztam, mert szerettem volna már csinálni az intrót a csatornámhoz, amit már kb. 1 hónapja tervezgetek, de sosem sikerült megcsinálnom, mert mindig közbe jött valami. E mellett még próbáltam a tudásomat is növelni ezen a téren. De nem tudtam, mert be kellett gépelnem 6 oldalt, amit anya adott. Csütörtök este bejön a szobámba kiabálva, hogy most már elege van, mindig húzom az időt és nem csinálom meg neki azt amit kért. Még pénzt is adott volna nekem, mondta. Erre viszont azt válaszoltam, hogy engem nem érdekel a pénz amit adna, mert úgy se érnék el vele semmit (200 Ft-al, mert amit adott az kb. a word-ben 1 oldal lenne). Mondtam neki kiabálás közben, hogy jólvan, most akkor tényleg megcsinálom (csak hogy ne kiabáljon tovább). Erre elvette tőlem azokat a papírokat, amiket be kellet volna gépelnem és azt felelte: Innentől kezdve, ha bármiben kellene a segítségem, akkor rám ne számíts.

Akkor sértődj meg csak nyugodtan, mondtam. Ő közben hajtotta a magáét, kb. 1 óráig biztos ment ez a civakodás. Utána csönd volt. Anyám gépelte kb 2 óráig azt a ’#&?>’-t, amit én egy óra alatt megcsináltam volna kiabálás után.

Következő nap (pénteken), a tesóm (13 éves lány) is „szembe szállt velem”. Kiokított, hogy én milyen kevés munkát csinálok, ő meg mennyit dolgozik itthon. Vhogy így jött ki ez az egész. Ja persze, amit ő csinál munkát az max 10 percig tartana, ha lassan csinálja. Ha viszont nekem osztanak ki vmilyen munkát, akkor az kicsit sem 10 perces munka szokott lenni. Ha sokat kapok, akkor 4 óráig, ha kicsit kevesebbet, akkor az is ilyen 2-3 órát el szokott tartani, míg elvégzem a feladatom. Szóval ez se mindegy, de mondtam neki, hogy legalább te is csinálsz vmit itthon, de ha akarja cserélhetünk is. Erre ő: „Nem érdekelsz!” Húúú mondom, akkor részemről nekem elég volt az okításodból.

Volt ugye Magyarországon nem rég ez a vihar. Reggel, mikor felkeltünk, akkor volt ez a hatalmas szél meg minden. Esőbe kiszaladtam, hogy amit tönkretett a vihar, azt valahogy helyreállítsam. Persze meg is volt ennek az eredménye. Jól meg is fáztam, csak anyám virágai miatt. És mind ezek után ilyeneket mond nekem, hogy semmire sem vagyok jó itt a házban.

Manapság folyton csak engem cseszeget, hogy kezdjek vmit olvasni gépezés helyett stb. Viszont közöltem vele, hogy nem játszok a gépen, hanem csinálnám az intrót. De ez őt nem érdekli. Akkor is mindig kiabál és kiabál velem. Ő valamiért sosem ad a másiknak még egy esélyt. Már lassan azon gondolkozok, hogy elszökök otthonról, vagy öngyilkos leszek, csak mert felesleges vagyok a szüleimnek. Még sosem éreztem azt, hogy ez a család tele lenne szeretettel. Mindig ne lenne egy olyan nap, hogy kiabálás van nálunk. Én már sokszor azon gondolkozok, hogy tényleg ők az igazi szüleim? Biztos, ha megtudnák, hogy már nem lennék közöttük, akkor át gondolnák az egészet, miért is döntöttem én így. Lehet egy kicsit pszichés állapotban vagyok, de én már teljesen elvesztem ebben a folyton háborgó világban. Kérlek segítsetek, mit kellene tennem/tennünk, hogy minden a normális kerékvágásban legyen?


(Valamiért engem ez a szám nagyon megfogott, ráébreszt arra, milyen is egy igazi család.)

https://www.youtube.com/watch?v=ch9pfsFV0wQ



2016. júl. 22. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Pontosan mi az a rengeteg minden, amit otthon rád bíznak és megcsinálod?
2016. júl. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe sem jutna ilyenért pénzt kérni a szüleimtől.
2016. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Nem az ő kedvtelésük miatt vagy itt, saját magad miatt jöttél ebbe a Világba. Ne hagyd, hogy hatni tudjanak rád, először lehet, hogy nehéz lesz amúgy. Csak mosolyogj és hagyd ott aki kötekedni próbál veled , és megpróbál belerángatni a saját kis játékaiba, játszmáiba. A saját életedben neked kell lenni a főhősnek. Azt csináld, amit belül érzel; akik meg kötözködnek, ők még nem értettek meg valamit, csak alacsony tudatszinten vannak. És te nem értük létezel, hanem saját magadért jöttél ebbe a Világba megtapasztalni dolgokat. Ne hagyd , hogy felhúzzanak, lehet az is, hogy direkt arra játszanak. Mert nemtom mondjuk figyelemenergiára lenne szükségük, és akkor úgy tudják elérni, hogy rájuk figyelj, hogy ők járjanak a te gondolataidban, hogyha felbosszantanak. Ne hagyd meg nekik ezt az örömöt. Jó, most itt kicsit kevertem a spiritualitást az egózással; de akkor most mondom a lényeget: Ez itt egy nagy játszótér, és lejöttünk megélni, eljátszani azt a "színdarabot", amit mi mindnyájan, akik most itt vagyunk, lejöttünk megélni. Élményt meg tapasztalatot gyűjteni, és a tapasztalatok által meg fejlődni is. De amúgy nemet is mondhatsz az adott szituációkra. Pl nekem is hát az volt, hogy tudatosítottam magamban, hogy ez itten egy játék, és akkor volt már, hogy kedvességgel, mosolyogva fogattam más ellenem irányuló puffogását, pattogását, hogy kifejezte felém a dühét. Na és , hogyha belül rend van, akkor kevesebbszer is kötnek beléd, meg ha le tudod carni, és nem figyelsz rájuk. Ami egy másodperce volt, az már a múlt, azt már ott kell hagyni, és a jelenből kell kihozni a maximumot, a lehetőségeinkhez képest. Egyik helyen egy kupac bűzlő akármi, deha megfordulsz, másik helyen ott nyílik egy nagyon szép virág. Szóval nekem is volt már amúgy olyan, hogy tehát amikor felfogtam, hogy ez egy játék, akkor amikor könnyebben tudtam venni a dolgokat, és akkor kevesebbszer is kötnek olyankor belém, mert ha belül rend van, akkor azt kívülről sem tudják megzavarni, kívül is rend lesz, plusz, kevesebbszer kötnek beléd, mert látják, hogy nem vagy gyenge célpont, szóval nem tudnak hatni rád, nem tudnak felhúzni. Meg ha látják, hogy nem tudnak "legyőzni", mert már megerősödtél lelkileg, szóval kb most lehet, hogy arra használnak, hogy legyen valaki, akinek fölébe tudnak kerekedni, mert hát lehet az is, hogy igazából alacsony az önbizalmuk, és akit könnyű célpontnak találnak, azt le akarják nyomni, hogy valakinél jobbnak, nagyobbnak , többnek érezhessék magukat. Szóval ne legyél nekik a célpontjuk ne add ezt meg nekik. Hanem legyél erős, akin látják, hogy nem érdemes belékötni, mert téged úgy sem tudnak lehúzni, ha csak mosolyogsz, és továbblépsz, nem tudnak belevinni a kisded játékaikba. Meg még olyat is hallottam pl amúgy, hogy az élet olyan mint egy meccs, és akkor ott lehetsz a játékos, a bíró, a labda, vagy a néző is. Szóval nem kell neked ebben részt venned.
2016. júl. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Ja bocsi, előző vagyok, asszem, kicsit össze-vissza írtam. De amúgy elvileg fölül lehet emelkedni a karmán, és a családoddal van elvileg a legerősebb karmikus kapcsolat, azért kerültetek ilyen közel egymáshoz, egyazon családba.
2016. júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Ingyen is megtehetnél ilyen dolgokat a szüleidnek.
2016. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!