Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy ezen megsértődi...

Normális, hogy ezen megsértődik, és elhord mindennek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, mióta megszülettek, rendszeresen vigyázok a tesóimra (9 és 5 évesek). Ebbe persze beletartozik az is, hogy nyáron én vagyok itthon velük. Ezzel önmagában nagy baj még nem is lenne, ha emellett anya nem hirdetné rendszeresen, hogy semmit nem segítek (végülis, csak a háztartást vezetem helyette), illetve, hogy azt csinálok amit akarok, akkor, amikor akarom. A mai probléma az utóbbiból indul. 1 hónap szervezés után(!!) sikerült találni egy napot, amikor az egész családot bevonva ugyan, de el tudok menni a barátaimmal kirándulni. Ma anya úgy keltette a nagyobbik tesómat, hogy hát ha nem akar, nem kell elmennie, mert én biztosan szívesen itthon maradok vele (az időjárás pont nem érinti a programomat).10 perc hiszti után mondtam, hogy jó, akkor nem szívesen, de lemondom.Tesóm mondta rögtön, hogy ne mondjam le, tudja, mennyire vártam.Erre anya kiakadt,hogy de hát az idő is rossz,és ő is mennyivel nyugodtabb lenne,ha nem utaznék el, meg hát főzhetnék az esti baráti összejövetelére, meg bevásárolhatnék rá,kitakaríthatnék,stb. A reakcióm az volt, hogy ha a tesóm kéri, maradok, egyébként sem az idő, sem a bulija nem akadályozza a baráti összejövetelt. Utolsó szó jogán a fejemhez vágta erre, hogy nem igaz,hogy én mit meg nem engedek magamnak,és nekem ő nem is fontos, de akkor menjek; majd ezzel a lendülettel az esernyőm mellett a pénztárcámat is elvitte magával dolgozni. Most hívott apum, hogy mi történt reggel, mert anya felhívta, hogy mekkora szr szemét köcsög vagyok.......

2016. júl. 15. 07:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Nővérem ugyanígy viselkedik a gyerekével. A 14 évest csicskáztatja, hogy vigyázzon a 7 évesre, vásároljon, takarítson. Egy kirándulásra menne egész nyáron a 14 éves, amire nem mehet mert vigyázni kell a kicsire és a nyomorék nővérem nem képes 3 nap szabit kivenni.

Szóval anyád nem normális, ahogy az én tesóm sem az. Ezek elmebetegek és sajna gőzöm nincs, hogyan lehetne helyrerakni őket.

2016. júl. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Gyakorlatilag te vagy a házi rabszolga körülbelül... Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Apukádnak nem mondtad már? Vagy más rokonnak, aki esetleg szót értene vele? Most már egyetemre mész? Mert, ha igen költözz el koliba, úgy legalább nyugtod lehet.
2016. júl. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

szard már le.

18 éves vagy. itt a nyár. nem a te feladatod otthon ülni egész nyáron a gyerekeivel. főleg,hogy ennyire hálátlanok és fel se fogják,hogy mennyit segítesz nekik.

menj el a haverjaiddal amikor akarsz, menj el diákmelózni, utána szórakozz,bulizz, kirándulj..élvezd a nyarat. a szüleid meg oldják meg.

nem mondom, a házimunkába segíts be továbbra is. pl a szobádat mindig tartsd tisztán, magad után mosogass és pakolj el. ennyi teljesen elvárható. de több nem.

a gyerekekre nem neked kell vigyázni + az egész házat takarítani stb.. az a szüleid feladata. minek vállalták a gyerekeket, hogyha nem tudják őket ellátni, nevelni?

más is megoldja, nyári ügyelet, nyári táborok, bébiszitter..

nekem is volt idősebb tesóm, mégsem rá voltam bízva ilyenkor, a szüleim normálisak voltak, nem akarták elrontani a tesóm nyarát azzal,hogy egész nyáron üljön otthon velem. teljesen érthető.

2016. júl. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
3# vagyok. ezzel nem azt akarom mondani, hogy sose vigyázz a tesóidra. de ha programod van, akkor bizony fogadják el a szüleid és örüljenek neki,hogy máskor vigyázol rájuk.
2016. júl. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A család tud róla, sokan magyarázták már neki, hogy ez így nem feltétlenül jó, apa rengeteget veszekedett már vele ezen, de mintha a falnak mondanák. Így inkább nekem mondogatják, hogy nyugodjak meg, ha szeptemberben elköltözök (egyetem), majd rájön, mi az a "semmi", amit csinálok.

Apa segít rengeteget itthon nekem, szabadságon is lesz, ha tudja, elviszi magával az egyik tesómat a munkahelyére, de ez sem megoldás, nagyon sokat dolgozik. A nagyik is próbálnak segíteni (ők már hangsúlyozzák, hogy nekem, és nem anyának), de anyu anyukája a másik unokájához is sokat utazik, apa anyukája pedig szintén folyton jön-megy, ennek ellenére mondta, hogy jövő héttől nyár végéig akár hozzá is költözhet a nagyobbik tesóm, de ebből is csak a sértődés van anya részéről....

2016. júl. 15. 08:11
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Meg kell kérdezni tőle, hogy: anya.. nekem szülted a tesóimat, vagy magatoknak?
2016. júl. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Ha nekem valaki elvitte volna a pénztárcám akkor földre szorítottam volna és a végtelenségig adtam volna a pofonokat
2016. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Én is ismerek ilyen "anyákat" és azt tapasztaltam eddig hogy ezzek a nők általában egy elvált,megkeseredett nők.

Akik már azt sem tudják mibe oltozenek hogy végre találjanak egy párt maguknak,csak az a baj hogy a természetileg viszont kibhatattlanok és senkinek sem kell mint normális kapcsolat vagy feleség. És ilyenkor jön az hogy, a gyereke életét is tönkreteszi,mert elsőnél neki kell ferjehez mennie ehhez viszont a gyerekeit csicskaztatja befogja mint hazvezeto nő aki takarít mos elatja a kisebb tesoit. És irigy is rád anyukád hogy te fiatal vagy. Ő is szeretné egyedülálló lenni és azt csinálni amit szeretné, csak arról elfeledkezik hogy már késő és nem látja be a hibáit, hisz mindenki hibás csak ő nem !

Általában az ilyen gyerekek hamar ferjehez mennek már csak azért hogy meneküljön a saját anyjától.

2016. júl. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Én tudod mikor tűrnék ennyit a helyedben. Majd ha piros hó esne! Állj már a sarkadra... Anyád egy szánalmas ember, az ilyet nem nevezném anyának. Neked szülte a kicsiket? Miért neked kell vezetni a háztartást? Az mind szép és jó, hogy ennyit megteszel a testvéreidért, mert valszeg anyád nem nevelné őket, de van ennek jogi útja és következményei is, ennyi erővel akár örökbe is fogadhatnád őket, mert egy ilyen anya mellett, semmi esélyük az életben, ahogy neked sincs. Vagy életed végéig otthon akarsz gürcölni és a fiatal éveidet erre pocsékolni? Mondd már meg a magáét anyádnak, azért tesz meg ennyi mindent veled, mert te hagyod! 22L
2016. júl. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Anyudnak valami nagyon komoly pszichiátriai baja lehet. Csak azt tudom mondani, hogy tarts ki szeptemberig, ne látogass haza egyetem alatt (főleg nyáron ne), és amennyire lehet, a tesóiddal próbálj jó viszonyt fenntartani. Ők nem tehetnek semmiről.
2016. júl. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!