Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem a barátomat kihaszná...

Úgy érzem a barátomat kihasználja az anyukája. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom arra gondoltok ilyen nem létezik. Meg hogy tök jó, ha egy fiú segít az anyukájának cipekedni, besegít a takarításban, stb. Nos, ez tényleg jó. De szerintem amit én láttam ezalatt a 2 év alatt az picit már érdekes. A barátom anyukája 45 éves, túlsúlyos (nem akar fogyózni). Velem rendes, ezért is állandóan rosszul érzem magam, hogy ilyeneket gondolok róla, csak folyton ugráltatja a barátomat, aki 18 (mint én). Íme néhány példa: fontosabb a jogsi, mint a nyelvvizsga, hogy ne kelljen neki furikázni a nagyszülőket, folyton fekszik és behív minket h adjuk oda a távirányítót, ami 2 centire van, meg néha nem megy be dolgozni, mert megvan, barátom meg csomót dolgozik és mindent neki ad, egyszerűen mindent ő csinál, pedig szerintem anyuka is meg tudná, csak lusta. Nekem jó a kapcsolatom mindkettőjükkel (ezt még sosem mondtam nekik), csak én így gondolom és sajnálom a barátomat, és tudom, hogy semmi közöm ehhez, csak egyszerűen rosszul érzem magam, hogy ezt gondolom. Mit tehetnék? (bocsi ha érthetetlenül írok) :(
2016. júl. 22. 23:08
 1/5 anonim válasza:
54%

Egyszer kérd meg az anyukáját, hogy segítsen ő is neked valamiben.

Beszélgess vele, próbáld meg megérteni, hátha van értelmes magyarázat arra, hogy miért viselkedik így. (Közös főzés vagy valami program, amiben érezheti, hogy ő a jobb.)

Én finoman a barátommal is megbeszélném, "aggódok az anyósomért"!

De semmiféleképpen ne vessz össze egyikkel sem, és ne hirtelen hozd fel, mert akkor mindkettőjüket elveszítheted!

Puhatolózz!

2016. júl. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Én a helyedben nem avatkoznék bele.
2016. júl. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen megértelek, barátomat anyagilag használják ki. Nem lehet, hogy van valami betegsége az anyukájának, amit neked nem mondtak el? Úgy érthető lenne a dolog
2016. júl. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha nem foglalkozol vele.
2016. júl. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Nem tud vele nem foglalkozni, mert hatással van az ő életére is a dolog. Ha meg összeköltöztök akkor nagyon meg fogja keseríteni az èleteteket,hiába vagytok jóban. Tipikusan az az anyós lesz aki akkor is felhívja a fiát ha egy szöget kell beverni a falba ès nem lesz magánèletetrk. Az enyèm is ilyen volt, csak nekem erre ráment a kapcsolatom. Idegesítő amikor 7napból 6-ot dolgoztok és vasárnap anyuka kitalálja, hogy ásni kell, aztán valamiért az 1 órás melóból egész napos lesz, mert mellette mindent kitalál, hogy ne lehessetek nyugodtan ketten.

Lehet nálatok nem ilyen súlyos a helyzet, de nem árt az elején meghúzni a határt.

2016. júl. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!