Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám nem fogadja el a...

Apukám nem fogadja el a barátomat, mert nem magyar. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyunk együtt a barátommal, és kb. 1 hónapja mutattam be a szüleimnek. A barátom török származású, de már a szülei is Németországban születtek, ő is ott töltötte az egész életét. Anyuval tök jól kijönnek, apu viszont nem kedveli, és hát nem titkolja, hogy nagyrészt amiatt, mert külföldi. Pedig nem az a típus, aki szerint "magyar lány csak magyar fiúval", vagy valami, sőt egy időben még próbált is összehozni valami orosz munkatársa fiával :D úgyhogy nem értem ezt a részéről. Beszélget a barátommal, meg minden, de látom rajta az ellenszenvet, és nagyon bánt. A barátom is észrevette, mármint hogy amíg anyu nagyon szereti, addig apa távolságtartó vele.

Nem tudom, mit tegyek, nem szeretném hogy ez maradjon az alaphangulat, borzasztó kínos minden pillanat, ha apu is ott van. Szerintetek mit tehetnék, hogy változzon a helyzet?

18/L


2016. júl. 11. 22:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%
Megértem szegény édesapádat.
2016. júl. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%

Lehet az a baja, hogy muszlim kultúrkörből jött.


Az én barátom is török, 10 hónapja vagyunk együtt, de senki nem mond semmi rosszat, mert kedves, evett velem magyar szalámit, nem tart ramadánt és modern.

2016. júl. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Apukadnak nem ez a baja valoszinuleg, hanem az eltero kulturkor, de torok parral az eletemben mondom neked, hogy ezekkel a "rossz muszlim" pasikkal - nem tart ramadant, nem vallasos stb. - (ne haragudj a hulye kifejezesert), nem ez lesz a legnagyobb bajod a jovoben.
2016. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

A hite a problema egy muszlim barmikor visszaterhet a vallasahoz akkor pedig bajban leszel.

Nemet torok a legalja fajta bevandorlo also szoc reteg isten mentse a lanyom toluk

2016. júl. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha muszlim a barátod, akkor megértem.
2016. júl. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Erre csak az lehet a megoldás ha abszolút nyíltan beszélsz vele. És őt is biztatod arra, hogy nyíltan beszéljen a barátoddal.
2016. júl. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
sosem az előző generációval van a gond, hanem a következővel ugyanis míg a szülők próbálnak az új környezetbe beilleszkedni, letelepedni, dolgozni, addig a következő generáció érzi hogy nem tartozik az adott országhoz,de ahhoz sem ahonnan jöttek. Ez a frusztráltság ráadásul nem az elején jön elő hanem egyszercsak felbukkan a semmiből úgy 20-30 éves tájékán és ilyenkor van az hogy csatlakozni akar egy szervezethez(terroristák) vagy visszaakar menni a régi hazájába vagy fanatikusan elmélyül a vallásába(de semmi esetre sem akar belemélyedni az európai kultúrába, SOHA) szóval apukád ellenszenvét megértem. Lásd példának az amerikai meleg gyilkost, az is amerikában született és ott élte le az egész életét...
2016. júl. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha már ennyire a vallásnál tartunk, a barátom keresztény, és ezt apu is tudja.
2016. júl. 12. 13:14
 9/16 anonim ***** válasza:
Kereszteny torok aha en meg csaou indian magyar
2016. júl. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
Miért ne lehetne keresztény... Nyilván nem ez az általános, de vannak kisebb keresztény csoportok.
2016. júl. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!