Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan derítik ki, hogy a...

Hogyan derítik ki, hogy a gyerek foltjait a szülő csinálta-e, vagy a gyerek?

Figyelt kérdés
Tehát, feltételezzük, a gyermek tele van kék-zöld foltokkal, és a gyámhoz/rendőrséghez fordul segítségért, de úgy, hogy saját maga okozta a foltokat, azért, hogy elmehessen a szüleitől. Akkor az ilyet honnan tudják meg, hogy igaz amit állít, hogy bántják a szülei és nem csak ő maga csinálta?

2016. júl. 25. 11:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
57%
Ha valójában nem vernek, csak nem lehet már olyan súlyos a helyzet. De amúgy akkor már wgy haveroddal veresd meg magad, mert mint már írták, ha saját magadat ütötted meg, azt simán észreveszik, hiába nagyok az ütések.
2016. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Vernek, csak nem annyira hogy foltok legyenek rajtam...néha van, hogy 1-2 van, de az nem vészes folt. Viszont tönkreteszik az életem, mindig hülye vagyok, mindig mindent elrontok, egy b u z i, f a s z , semmire nem való b a l f a s z gyerek. Minden szarért, ami tényleg szót nem érdemelne, már azért ha nem is bánt apukám, akkor megfenyeget valami elég komoly dologgal. Tegyük fel, felad apukám 2 feladatot, ezt csináljam , azt is, felad anyukám emellett még 3 dolgot, és ezeket egyszerre, és ha mondjuk egyet véletlen elfelejtek, ami mondjuk rakjak be vizet a hűtőbe, akkor már fenyeget mindennel. így agyonver, úgy agyonver, így megdöglök, úgy megdöglök...A másik, hogy boldog se lehetek, nem szabad nekem semmit, barátnőmtől, aki egyébként a mindenem, nagyon okos, az összes tanévben kitűnő volt, nem trehány, nem lusta, nagyon jól tud a konyhába is ügyködni, meg megértő, értelmes...és tőle is eltiltanak. Hozzáteszem én se vagyok rossz tanuló, nem kitűnő, de 4-5-ös között vagyok mindig, és mindig mindent első szóra megteszem, nem beszélek vissza, nem iszok, soha nem is ittam, nem dohányzok, meg semmi rossz. És olyat kapok, amit nem érdemlek meg. Ordít velem mindig. Miatta is vagyok depressziós, pszichológus is mondta, és érzem is. Megölni is csak azért nem ölöm meg magam, mert nagyon szeretem a barátnőmet, és nem merem miatta megtenni. De viszont itt se bírom tovább, 11 éves korom óta van ez az egész, előtte is volt, csak kevesebbszer, és akkoriban még nem kezdtem agyilag is nőni, 11-12 éves korom között jöttem rá ilyenekre, és kezdtem gondolni, majd antiszociális lettem teljesen.
2016. júl. 25. 12:12
 13/25 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy most leszek 16 éves.
2016. júl. 25. 12:12
 14/25 A kérdező kommentje:
Ja meg olyan is volt, hogy ököllel a hasamba ütött. meg volt olyan is, hogy vérzett az orrom, meg a szám miatta. Meg egyszer olyan, hogy a homlokom jobb oldalán, egészen jobb oldalt, a koponya csont be volt nyomódva, sokkal jobban mint baloldalt, és napokig ilyen volt, és fájt tőle a fejem elég sokszor. Csak szólni se mertem senkinek.
2016. júl. 25. 12:17
 15/25 anonim ***** válasza:
78%
Még mindig jobb helyen vagy, mint intézetben.
2016. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%

Szakértő kideríti de általában nem hívnak szakértőt. Ovis és kisiskolás koromban tele voltam foltokkal, zúzódásokkal és amikor rákérdeztek, azt kellett hazudnom, hogy elestem a lépcsőn. Egyszer valami más miatt voltunk dokinál, a doki megkérdezte hogy mik ezek a foltok, anyám szemrebbenés nélkül rávágta, hogy a gyerek elesett a biciklivel, mire én csodálkozva közöltem, hogy de hát nem is tudok biciklizni, nincs is biciklim. Aztán gyorsan a szám elé kaptam a kezem, mert tudtam hogy ilyenkor nem szólalhatok meg csak hát valahogy kicsúszott. A doki egy ideig nézte anyámat aztán semmi, vizsgált tovább. Nem említette többet a dolgot, pedig vitt már be anyám felszakadt fejbőrrel és szájjal is, mondván hogy első esetben a fáról estem le, a másiknál meg asszem megint a lépcsőn. Pedig csak neki volt épp rossz napja és én voltam kéznél. Persze az elkottyantós eset után olyat kaptam, hogy az addigi foltjaim semmik nem voltak, nem is mentem oviba a hét további részében, mert látható helyen is lett rajtam folt. Állítólag a torkom fájt, mert amikor visszamentem, az óvónő kérdezte, hogy jobban van-e a torkom. Akkor már bölcsen befogtam a számat.

Lényeg: gyakran az óvónő, orvos, tanító is látja hogy a gyerekkel valami nem oké, hogy mindig újabb foltjai vannak és mindig valami idióta indoklása van (nem hiszem el, hogy bevették 30-adszorra is, hogy a lépcsőn estem le). Ennek ellenére egyik se csinált semmit. Ha hívtak volna egy szakértőt vagy gyerekpszichológust, talán kiderül de nem hívtak.

Ha egy ilyen esettel kivered a balhét, szerintem feleslegesen okozol magadnak foltokat. Ha kivizsgálják, nagyon megszívod. Ha fel akarod őket jelenteni, tedd meg de ehhez nem kellenek műfoltok.

2016. júl. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Értem...és nagyon sajnállak...te neked se jutottak normális szülők úgy tűnik. És, hogy bírod/bírtad ki? Hány éves vagy most?
2016. júl. 25. 20:58
 18/25 anonim ***** válasza:
Így tovább fejtegetve azért másabb a sztori, mint ami a kérdésből kiderül. Válaszoltam már, de így kicsit megmásítom azt. Intézetben sem lenne jobb, ezt azért tartsd észben, de ha ezt akarod nem kellenek ütés nyomok. Családsegítőnél, igazgatónál, bármilyen hatóságnál elmondasz mindent, és kivizsgálják verés nélkül is. Nincs valami közelebbi vagy távolabbi rokonod akihez mehetnél? Lassan felnőtt vagy. Azt tehetsz majd és úgy ahogy akarod /kis túlzással/. Az öngyilok felesleges és hülyeség.
2016. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
25%
Várj már! Most magadnak válaszoltál, ráadásul ugyan abból a profilból amiből a kérdést feltetted??
2016. júl. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Milyen magamnak válaszoltam? Mivan?
2016. júl. 25. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!