Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek a családomro...

Mi a véleményetek a családomrol a bemutatott helyzetben? Ki hibázott, és joggal kaptam amit kaptam? Történt veletek már hasonló eset?

Figyelt kérdés

Igazából az egész ott kezdődik hogy a testvérem (aki jelzem, 8 éves) kapott egy vadonat új, értintőképernyős okostelefont (storm 2), közvetlenül az után hogy összetörte a tabletját. Persze egy röpke gúnyolodás után, rám hárult a feladat hogy kártyát tegyek bele, és elinditsam rajta az internetet (mert ugyebár egy nyolc éves olvasni alig tud, az az első hogy veszünk neki egy ilyen készüléket).

Sokáig probáltam, nem ment. Folyton hibajelzést irt ki, és nem csatlakozott a wifire sem. A ruterrel nincs semmi baj, az én telefonomon van wifi, és a kártya sem hibás, az is müködik a telefonomon.

És itt ugrik a majom a vizbe, kértem apámat hogy vigye vissza a szolgáltatohoz és mondja el neki ezeket, mert nem vagyok szerelő és ez magas nekem. Erre ő:

"Öt éve tanulsz informatikát, és nem tudsz beállitani egy telefont!" (persze orditva) "Xy (a testvérem) téd a gép, te telefonozz!" (ezzel gondolom azt értette hogy egy napig nem nyulhatok a géphez).

Na most ebből két dolog jött le: 1. annyira nem ismer hogy nem tudja hogy én 4 éve tanulok informatikát, és számitogépkezést tanulok rajta (egy nagyon lapot) 2. nyolckor már annyira részeg, hogy mint mindig, én vagyok a feketebárány.



2016. ápr. 2. 08:11
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

És persze a kedvencem "Csak azért nem állitja be, mert irigyel hogy jobb telefonod van"


14/L

2016. ápr. 2. 08:18
 2/20 anonim ***** válasza:
7%

"számitogépkezést" Az mi?

Mit kaptál?

2016. ápr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Alap fogalmak, néha kimerül a word tanulmányozásában...

Mit kaptam? Én vagyok a legrosszabb és a leghülyébb, a tetejébe még orditozik is velem.

2016. ápr. 2. 08:22
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Te is felfújod. Ha nevettél volna egyet, hogy igen hülye vagyok, nem lettek volna további veszekedések. Persze 14 évesen mindenki azt érzi, hogy a világ ellene van. :)
2016. ápr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ezen nem lehet nevetni, orditozzon veled egy 40 éves ember, meglátjuk de mennyire nevetsz majd
2016. ápr. 2. 08:27
 6/20 A kérdező kommentje:
*te
2016. ápr. 2. 08:28
 7/20 anonim ***** válasza:
2%
Velem is ordítoztak, de a verés rosszabb hidd el. :)
2016. ápr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
98%

Tudod, ez úgy van, hogy akinek dunsztja sincs az informatikához, az azt gondolja, hogy aki azt akármilyen szinten tanulja, az egyből mindenhez érteni fog. Pedig itt is szintek és szakterületek vannak.


A legtöbb emberrel ezt meg is lehet értetni. Apukáddal, legalábbis, mikor részeg, úgy látszik, nem. Másrészt semmiképp nem kéne üvöltöznie, pláne nem ilyen kis dolog miatt. Ez egyértelműen az ő hibája.


Az szerintem nem olyan súlyos, hogy elszámolta, és négy év helyett ötöt mondott. Azt pedig nem tudom megítélni, hogy jó ötlet volt-e a tesódnak most új telefont venni.

2016. ápr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Természetesen nem volt jogos.

Azt a részét tényleg felfújod, hogy 4 vagy 5 év és az informatika melyik ágát tanulod. Egy felnőtt embernek ezek részletkérdések.

DE! az, hogy téged büntet, mert nem tudod beállítani a telefont (mikor ugye ő sem tudja:)), az elég szánalmas a részéről.

Igen, volt velem hasonló. Egy idősebb rokontól kaptam egy műszaki cikket (kb. annyi éves voltam, mint az öcséd - persze régen volt, a mobilt, számítógépet még a felnőttek sem ismerték, legalábbis nem a háztartásokban:)). Nem működött, és anyám úgy döntött, szóljak a rokonnak, hogy nem jó, és kérjem, csináltassa meg. A rokon rettenetesen berágott, mondván, ő jó szívvel adott valami minőségi dolgot, és bár tényleg nem működött, én (mi) is elvihettem (elvihettük) volna megjavíttatni. Megcsináltatta és megtartotta magának, és évekig felhánytorgatta... Nagyon fájt, mert nagyon igazságtalannak éreztem, én nem becsültem le a ajándékot, csak azt tettem, amit anyám mondott, és különben is, ma sem tudom, 8-10 évesen mit tehettem volna???

2016. ápr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

megértelek, nekem is állandóan hordozzák a szüleim a telefonokat és minden hasonlót, csak mert "informatikát és elektrotechnikát tanulsz alap dolog hogy ezeket meg tudd csinálni"

magyarázd el neki nyugodtan, hogy ehhez nem értesz és kész.

17L

2016. ápr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!