Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim vissza kérnék a...

A szüleim vissza kérnék a tanulásomra költött pénzt. Csak én gondolom így, hogy ez jogtalan?

Figyelt kérdés

Elég kellemetlen szituációba kerültem a napokban.

A szüleim haza hívtak, hogy a tanulásomra költött pénzt lassan fizessem nekik vissza mert a tesómnak is kelleni fog. Hirtelen köpni nyelni nem tudtam. Lett is belőle hatalmas veszekedés, hiszen ők erőltették nekem a jogi kart amihez az elején semmi kedvem nem volt de közben nagyon megszerettem az egészet és le is diplomáztam.

Soha nem volt erről szó, hogy ezt a ráfordított pénzt csak kölcsön adják és amint munkába állok fizessem vissza.

Nagyon megbántva érzem magam és iszonyatosan rosszul esik, hogy így viselkednek velem.

Most megvàrom míg lecsillapodnak a kedélyek és megpróbálok velük nyugodtan beszélni, de félek hogy csak felesleges köröket futok.



2016. júl. 25. 18:42
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem azt a szót keresed, hogy "köszönöm".

Add vissza a pénzt.


Az más kérdés, hogy ha a szüleid üzleti tranzakcióként kezelnek, akkor majd idős korukra egyedül maradnak. Az üzlet az üzlet, ha nem profitálsz, kiszállsz és kész. Ezt is fejtsd majd ki nekik, amikor kifizeted a tandíjad.


CSak azt nem értem, hogy ha le vannak égve, miért nme azt mondják, ilyen szöveg helyett?

2016. júl. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
76%
Felesleges beszélned velük, nem vagy olyan helyzetben, hogy bizonygatnod kellene az igazadat. Közöld velük, hogy ha kell nekik a pénz, tereljék jogi útra a dolgot, és aztán ne öljétek egymást tovább parttalanul.
2016. júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
16%

Úgy fogd föl, hogy a tesódat támogatod ezzel.

Illetve az a nagy kérdés, hogy a szülők rászorulnak-e? Mert ha van mit a tejbe aprítani, akkor elég bunkók.

Így , vagy úgy, fizesd nekik vissza. Részletekben.

2016. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva jelenleg nem tudnám nekik miből vissza fizetni mert lakásra gyűjtök és a fizetések legnagyobb része megtakarításba megy.

A másik, hogy nem érzem jogosnak a dolgot.

Termèszetesen megköszöntem nekik, állandóan.

2016. júl. 25. 18:54
 5/41 A kérdező kommentje:
Nincsenek anyagi problémák, legalábbis nem tudok róla.
2016. júl. 25. 18:55
 6/41 anonim ***** válasza:
16%
És ha a tesód továbbtanulása akkor emiatt hiúsul meg, akkor az nem izgat Téged, "így járt"? A szüleid is önzőnek tünnek, de Te is az vagy.
2016. júl. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
A tesómnak nem továbbtanulásra kell hanem kocsira.
2016. júl. 25. 18:59
 8/41 anonim ***** válasza:
92%

Biztos vissza nem fizetném.

Ha ennyire csak a pénzt látják benned, akkor egye meg őket a fene.

2016. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
9%

Azt azért érzed, hogy a tesódnak is jár a szülők által fizetett egyetemi diploma, ugye? Gondolom most szarabbul állnak anyagilag, mint annó, amikor te jártál egyetemre, de nem akarnak a másik gyerekkel kiszúrni.


Viszont rosszul indítottak, azt kellett volna mondani, hogy édes fiam, szeretnénk a tesódnak is segíteni a diplomája megszerzésében, viszont le vagyunk égve (mondjuk közben nyugdíjasok lettek, stb.). Neked segítettünk, kérlek, legyél megértéssel, most azt szeretnénk, ha te segítenél a tesód diplomájának finanszírozásában.

2016. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
94%

Hát ha nekik sincsenek anyagi problémáik akkor fossál rá magasról, de komolyan. Eléggé nagy patkányság ezt meglépni az ő részükről, mégis mit képzelnek?


És mi van, ha neked lenne most gyereked akire kéne a pénz, akkor is visszakérnék? Na ne haragudjál már, kérdező, ne legyél ostoba, és ne hagyd hogy kihasználjanak... de tényleg!

2016. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!