Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet?

Figyelt kérdés
Jók a jegyeim , nem cigizek , nem drogozok , nem keveredek zűrős ügyekbe. A szüleim azonban kifogásolják a baráti körömet, szerintük rossz hírem van emiatt , és inkább lányokkal kéne barátkoznom.Jól kijövök a lányokkal is , csak nekem elég heves , és őszinte természetem van és ezen általában mindig besértődnek , inkább jobban össze spanolok a fiúkkal , ők az ilyesmit nem veszik zokon. Vissza térve a lényegre , sosem visznek bele rosszba , sőt mindig úgy vigyáznak rám mint ha porcelán baba lennék , emiatt mondjuk sokszor kiosztom őket , de tudom hogy csak szeretetből csinálják. A szüleim azonban nem ezt látják és szerintük elfognak rontani. Világ életemben megakartam felelni a szüleimnek , és igazat is adtam mindig nekik , de most az egyszer nem érzem jogosnak. 15/L

2014. márc. 23. 20:30
 1/8 anonim válasza:
46%
Nem vagy egyedül.
2014. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Az előző bő válasz volt és hasznos.

Viszont tényleg nem vagy egyedül, leginkább csak bizonyítani tudsz, ha tényleg nincsenek rád rossz hatással mutasd meg nekik, ez egy hosszabb időtartam lesz, lehet, hogy 1 évig is elhúzódhat mire rájönnek, hogy te más vagy.

Azt is vedd figyelembe, hogy te most a serdülőkorod elején vagy, és biztos emiatt aggódnak, mert ilyenkor a legkiszámíthatatlanabbak a fiatalok. Ha tényleg jó tartásod van, és a szüleid vannak az első helyen, mutasd meg :)

2014. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
már régóta ők a baráti köröm , már vagy 13 éves korom óta , az egész ott kezdődött hogy egy lány megpróbált bealázni és megvédtek , azóta elválaszthatatlanok vagyunk :) Csak hát a szüleimnek nem tetszik hogy ennyire fiús vagyok , szerintük törékeny kinézettel , törékeny kislányként kéne viselkednem , és lányokkal lógni , megbeszélni az aktuális sminktippeket , elolvadni ha ránk nézz egy pasi , plázázni stb... de ez nem én vagyok , én egy bőpolós dórkos lány vagyok csak , és nem ezeket a dolgokat tartom a legfontosabbnak , és ahogy időseb leszek azt érzem hogy a szüleim túl sokat várnak tőlem , és nem tudok olyan tökéletes lenni mint a nővérem vagy a család bármelyik tagja , minden nap a vacsoránál gyomorgörcsöm van hogy vajon most milyen csípős megjegyzést kapok. Én vagyok a család fekete báránya aki ügyetlen , nagyszájú , és túlságosan is heves meg néha sokat tudok beszélni is , olyan dolgokról amiről nem kéne. Meg akarok nekik felelni , de úgy érzem ez csak úgy lehetséges ha olyan lennék ami nem én vagyok.
2014. márc. 23. 21:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Elhívhatnád a fiúkat hozzátok, mikor szüleitek is otthon vannak, megismernék őket, és talán jobban megértenék, hogy miért kedveled őket annyira.

Én szüleim tökre örültek, mikor végre lettek fiúbarátaim is, hogy most már lesz, aki vigyáz rám, mikor kint lófrálok az utcán :D

2014. márc. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

27 éves fiú vagyok szóval tudok már ezt azt és lassan közelebb vagyok korban a szüleidhez mint hozzád.


A szüleidnek ez a dolog valószínűleg azért nem tetszik, mert tudják mi a dörgés. Azaz hogy az úgynevezett fiú barátaid mind egy szálig szeretnének hogyismondjam.. megdöngetni. Ezért körülrajonganak és "spanolnak" veled.


Persze tudom most jön a szöveg hogy jaj de nem meg ez más meg de felszínes vagy meg jön a piros kéz... Nem is várom el hogy higgy nekem, majd az idő úgyis belátásra bír :)


Nekem se tetszene hogyha egy halom kanos tinisrác zsongana a lányom körül. És valóban rossz fényt vet rád (még akkor is ha valami csoda folytán alaptalan lenne amit mondok).

2014. márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4-es már egy csomószor voltak nálunk , nem vált be

5-ös Én se vagyok naiv , de ha csak arra mentek volna hogy megdöntsenek , akkor már rég bepróbálkoztak volna.Lehet az elején még így volt, de azóta sok dolgon mentünk keresztül. Meg ha simán csak megakartak volna dönteni már rég ott hagytak volna , ehelyett ott vagyunk egymásnak , trében is meg vidámságban is , jó kis brancs ez. Egyszerűen szerintem csak azért lettek a barátaim mert sok a közös a témánk , elég fiús vagyok , szeretek lol-ozni , deszkázok , imádom a focit , benne vagyok minden baromságba, és ezek a kicsi dolgok miatt megkedveltük egymást , és ebből jó barátságok születtek , nagyon sokszor mikor rossz történt velem ők ott voltak és megvigasztaltak , de fordítva is igaz. A másikban egyet tudok érteni, de nem alapozhatunk mindig más emberek véleményére, akik nem merik a szemedbe mondani a véleményüket. A lényeg az hogy én így jól érzem magam. A piros kéz pedig miért menne ? Kulturáltan elmondtad a véleményed, válaszoltál a kérdésemre.

2014. márc. 25. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem meggyőzhetsz erről, hogy önzetlen barátság ez. Van ilyen (csak ritka). Egy aggódó szülőt viszont nehezebb meggyőzni egy olyan dologról ami ritkaságszámba megy, főleg hogy egykét éve még valóban kislány voltál. Neked ez hosszú időnek tűnhet ami azóta eltelt mert a teljes életedhez képest kevés de nekik rövid idő, és aggódnak hogy a lányuknak baja esik. Főleg ha deszkás arcokról van szó azok furák, bagóznak meg rossz dolgokba keverednek.(többnyire).
2014. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyetlen egy haverom cigizik csak , amúgy nem keverednek egyáltalán zűrős ügyekbe , csak tiszta dinkák , és néha nagy a szájúk , de attól mert deszkázunk ne egy ilyen tróger bandára gondolj , azért ne átlagosítsunk , meg a deszkázásra se úgy gondolj hogy elgyakorolgatunk , ha nem versenyszerűen nyomatjuk , szóval alapból senki sem csinál olyat ami rontja a teljesítményét:)
2014. márc. 25. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!