Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy 19 évesen...

Miért van az, hogy 19 évesen nem azt csinálom, mint anya és kész tiszta ideg anyám?

Figyelt kérdés

19 évesen dolgozok mint az állat, jó pihenni itthon, mondja anya, menjek ki a strandra, én mondom neki, nem inkább pihenek itthon erre, azt mondja egy utolsó rohadt ganéj vagyok, egy féreg.Azért ,mert pihenek, nem úgy ugrálok 19 évesen ahogy ő mondja.



Basszus, más 19 évesen felesel, stb , én meg még azt sem, mert nem merek mert anya meg ver, mint az állat.


2016. júl. 26. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért szidott, mert nem mentél ki a strandra? Ezt most komolyan mondod?
2016. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
73%
Haver, igazítsd el anyádat, hogy mi a szitu a 21. században... mond neki, hogy neki még rohadtul lesz nyugdíja, de nekünk már fix, hogy nem... neki nem kell félre tennie öreg korára... :)
2016. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha így beszél veled+ver is, akkor lépj le otthonról,ahogy tudsz. ha dolgozol,akkor könnyebb dolgod van, egy szobát tudsz bérelni minimálbérből is. inkább, mint hogy el kelljen viselned ezeket.
2016. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Aki ennyi idősen dolgozik már mint te azt szinte körbe ugrálják a szülei, mert egyrészt nagy dolog, mondjuk nem csak azért mert a "gyerek" végre fele emelte a seggét hanem azért is mert könnyen talált munkát és hajlandó alacsony bérekért dolgozni, amire sokan részben teljes joggal nem képesek.


Én is már 18 évesen alkalmi munkán dolgoztam csak mert még iskolás voltam. Nem voltam rákényszerülve meg akkor kevesebb lehetőség is volt mint most, de akkor olyan lehetőséget kaptam amit ha vissza utasítok akkor nehezebben kerülök be oda főállásba. Amint leérettségiztem már főállásba dolgoztam ott. Mivel szakmám nem volt így a főnököm mondta hogy beiskoláz engem esti tagozatra fizet mindent és ad "tanulási" szabit is vizsgák előtt ha kérem, igaz hogy akkor az a szabi ledolgozásra ment vagy csúszásra vagy fizetés nélkülire, de amikor nagy meló volt és szabi stop volt nálunk akkor is úgy oldottuk meg hogy előre amit tudtam ledolgoztam egy bizonyos óraszámig persze és amit lehetett meg utána.


Én is akkor úgy estem be haza hogy kajáltam, lezuhanyoztam és már aludtam is, akkor se internetezni nem volt kedvem semmihez nem volt erőm. A szüleim sosem kiabáltak meg tettek megjegyzést hogy ők akkor munka után még maszekoltak, szórakoztak, kirándultak és nem fáradtak el. Tudják jól hogy ez nem a 80-as évek és hogy azóta tlejesen más világot élünk. Apám mondogatja hogy sajnálja hogy nem akkor születtem mert már saját házam is simán lehetne mert akkoriban mindent egyszerű volt felépíteni nem kellett mindenféle engedély meg e-napló meg ilyen hülyeségek, és bár akkor mégis élhetőbb világ volt mint most. Persze mondta hogy sok mindenük nem volt meg, nem volt TV-jük sokszor rádiót is csak úgy tudtak venni használtan, de mégis nagyon jól elvoltak akkor mert ami kellett meg volt nekik. Akkor autója sem volt minden második embernek apámnak amikor autója lett 23 évesen saját pénzéből akkor ő szinte egy isten volt hogy már ennyi idősen autója van. Manapság már a 18 éves kis takonynak (tisztelet a kivételnek és elnézést a kifejezésért de az én meglátásom szerint ez van sajnos,) is van autója amit a szülei vettek neki csak mert leérettségizett mivel mekkora királyság. Én érettségire kaptam egy kis családi ebédet a közeli étterembe és ennyi, semmi drága kütyüt nem kaptam, se okos telefont amik akkor kezdtek elterjedni semmi. Pedig nem éltünk akkor se rossz anyagi helyzetbe nekem is volt félretett pénzem abból raktam e a jogsit. Egy autónk van amit akkor használok ha apámnak akkor nincs rá szüksége és ennyi kész nincs tovább. Én is ugye autóra gyűjtök, de mellette még számos dologra be kell ruházzak ami fontosabb mint egy autó. Igaz hogy biciklizni, buszozni kényelmetlen de ez van. Persze én is hulla fáradtan esek haza de legalább megbecsülik hogy én 18 évesen már dolgoztam amikor még alig voltmunkalehetőség. Most pár hónapja számolt le egy 28 éves kollégám mert nem volt hajlandó 80 ezerért pakolni és azóta se talált állást pedig nem egy hely van ahol minimum a 110 et megkeresné inkább eltartatja magát apjával meg anyjával de ő 150 ezer alatt nem fog megmozdulni senki kedvéért. Ezt a hozzá állást kellene a szülőnek büntetni és nem azt aki dolgozik és utána örül ha picit pihizhet.

2016. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
64%
Négyes, azért ne felejtsük, hogy itthon nagyon nagyon kevés az a pénz amit a dolgozók 40%-a kap.. le van értékelve a munka... Lásd németeknél, belgáknál a mi minimálbérünk 3-4x-ese amit elhozol minimum 1 hónapért... szerintem azért el kéne ott fent a nagyoknak is gondolkodni... Nyilván, na lenne mondjuk 200-250.000 FT minimálbér, amit kézhez kapsz, nem tudnának elég munkahelyet csinálni, mert mindenki, aki betölti 18-at, menne dolgozni...
2016. júl. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad hagyni hogy verjen inkább üss vissza
2016. júl. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet át akart vinni egy pasit a lakásba.
2016. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!