Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy valaki 38 év után sem kíváncsi a biológiai anyjára?

Figyelt kérdés

Egy nőről van szó.

Röviden tömören: Az apja anno megcsalta a nejét egy másik nővel. a nő aztán teherbe esett. Minderről tudomást szerzett az asszony (a férfi mindent bevallott neki), és mélyen hívő katolikusként közbelépett és nem engedte, hogy a nő elvetesse a gyermeket. Abban egyeztek meg, hogy a lányt a család neveli majd fel, a biológiai anya meg kilép az életükből. A nő mindezek után megbocsátott a férjének, sőt később még egy másik lányuk is született (így aztán 3 gyereket neveltek összesen).

A lány szinte kezdetektől fogva tudta az igazságot, már csak a külseje miatt (ő az egyedüli szőke kél szemű a családban) se tudták volna előle titkolni.

A "nevelő" anyja (a lány mindvégig őt tekintette az "igazi" anyjának) már meghalt, a biológiai anyja viszont még él. És elvileg lenne is lehetőség a találkozásra, csak hát a nő nem kíváncsi rá.



2016. júl. 26. 19:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

Normális. Miért ne lenne normális?

Szépen felnevelték és az apja a Biológiai apa.

Most Menjen oda egy tök idegen nőhöz és mondja neki, hogy anya? Számodra ez lenne a normális?!

2016. júl. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 manó1235 ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális. A párom sem kíváncsi az édesanyjára, pedig kb 10 percre lakik tőlük. Nem tekinti anyjának hisz nem ő nevelte, nem is kötődik úgy hozzá. Persze,mindenkinek szíve joga, de attól még hogy az igazi anyja neki csak egy idegen.
2016. júl. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

ilyesmi csak csöpögös amerikai filmekben van,

egy vad idegen nem fog érdekelni

2016. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

már ne is haragudj, de az anyának kellett volna tenni azért, hogy legyen köztük kapcsolat, találkozzanak. nem a gyerek feladata. ha a szülő nem kíváncsi rá, akkor miért kéne magát megalázni azzal,hogy fut utána?

és számomra nem is anya az ilyen. egy anya nem adja ki a kezéből a gyerekét,hogy mások neveljék. de ha mégis így hozza a sors,akkor találkozik a gyerekkel, nem szarik rá. úgyhogy teljesen megértem a 38 éves nőt,hogy nem kíváncsi az anyjára. én se lennék rá kíváncsi. csak biológiai szempontból rokonok, amúgy nem igen.

2016. júl. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
A "normális" relatív, de én inkább ezzel a hozzáállással értek egyet, mint azzal, hogy akik egész életemben szerettek és gondoskodtak rólam, nem számítanak, csakis annak leszek a megszállottja, aki nem is akart és könnyen beleegyezett, hogy soha ne is találkozzunk... A vérrokonság, hacsak nem szervdonor kell, túl van értékelve.
2016. júl. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

Ha kiegyensúlyozott légkörben nevelték fel, nincs, ami a biológiai anyjához kösse érzelmileg. Ha nem lett volna jóban a nevelőanyjával, rossz lett volna a családi légkör, akkor nem kötődne így hozzájuk, és esetleg akkor jobban érdekelné, hogy ki a biológiai anyja, már csak a remény miatt is, hogy tőle talán megkapja azt az érzelmi szükségletet, amit addig nem kapott meg onnan, ahol felnőtt.

Egyébként nem tartom jónak, hogy így elvágták a kapcsolatot a biológiai anyával, benne simán lehet egy óriási hiányérzet, hogy így elszakították a gyerekétől, az én lelkiismeretem ezt nem engedné, akkor sem, ha engem csalnak meg, akármekkora hülyeséget követett el az apa a megcsalással.

2016. júl. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#6


Igen, kiegyensúlyozott légkörben, szeretetben nevelték fel.


Egyébként nekem is átfutott az agyamon, amit te is írtál, hogy attól még, hoyg eleinte el akarta vetetni, mire megszülte teljesen megváltozhattak az érzései, viszont talán jobbnak látta, ha egy család neveli fel a gyereket, ő pedig inkább félreáll.

2016. júl. 27. 15:56
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Marhaság. Jobbnak látta? Könnyebbnek esetleg. Mi ez, valami könyvből vagy filmből van a történet?
2016. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Még ha csupa önfeláldozásból tette is, hiányolta mind a 38 éven át, de valami eskü kötötte egészen mostanáig, hogy ne vegye fel vele a kapcsolatot, akkor sincs oka a "gyereknek" kötődni hozzá. A szülő-gyerek kapcsolat kialakításáért is tenni kell.
2016. júl. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
63%
szóóval te vagy a biológiai anya v mi?
2016. júl. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!