Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog ez apám részérő...

Normális dolog ez apám részéről? Vesz neki egy lakást?

Figyelt kérdés

Apámnak van egy lánya, aki idősebb, mint én, lassan 30. Nem apám vezetéknevét viseli, nem is tartja vele a kapcsolatot, nem is találkoztak. Viszont állítólag tényleg az ő lánya, ebben apám sem kételkedik. Apám közben megnősült, született egy nővérem, majd én. Velünk szemben nagyon jó apa egyébként! Azzal a lánnyal tehát nem tartotta a kapcsolatot, ezután sem akar. Viszont most "csak úgy" vett neki egy lakást. A lánynak kisbabája született, de a pasija elhagyta (érdekes amúgy, hogy ő is apa nélkül szült), az anyjával sem jön ki állítólag, albérletben lakott. Ezt apám megtudta, felkereste azzal, hogy vesz neki egy lakást. A lány nem akarta elvileg elfogadni, de persze megtette. Ezt apám nem mondta el nekünk, csak anyámnak, de megtudtuk mi is nővéremmel. Rákérdeztünk, bevallotta. Nem is ez a legfurcsább, hanem hogy ezek után sem akarnak kapcsolatot egymással. Sem apám, sem a lány. Lakást mégis vett neki, illetve elgogadta. Nem a magamét féltem, ne értsetek félre, én is fogok kapni, nővéremnek is van már, mindent megkapok, szerencsére jól állunk, különben is ő általa van a pénz, azt csinál vele amit akar. Csak furcsállom.

Mit gondoltok?

17L


2016. júl. 22. 17:47
1 2 3
 1/22 piroska és a farkas ***** válasza:
93%
Szerintem rendben van. Akármi is volt, vszinűleg sokkal kevésbé múlt a történet a lányon , mint apukádon és a lány anyukájàn. Higy felnőttként miért nem volt igényük egy apa- lánya kapcsolatot Ujra v kiépíteni, ők érzik. Mindenesetre gondolom apukád részéről ez egy lelkiismereti lépés volt, hiszen ő is a gyereke, nemcsak ti.
2016. júl. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Lelkiismeret furdalása van, hogy eddig nem foglalkozott vele. Így akarja letudni.
2016. júl. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem is foglalkozott eddig a lányával, semmit nem kapott akkor szerintem ez a minimum amivel támogathatja, most hogy szüksége van rá...
2016. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 piroska és a farkas ***** válasza:
90%
Egyèbként a " bevallotta" megfogalmazás nem tetszik. Mintha legalábbis el kellene számolnia nektek a saját pénzével.
2016. júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
94%

Ha egész életében nem támogatta a lányt szép dolog tőle légy büszke az apudra.

És ne gondolj rosszra.

Mivel titeket nevel ti sokkal többet fogtok kapni

Ez igy természetes.

Mi is hasonlo cipoben járunk csak minket utál a leányzo az apját is de az anyagiakat elvárja.sajnos.

2016. júl. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is ez lehet benne (ti. a lelkiismeretfurdalás), én nem látok benne furcsaságot. Elképzelted már, milyen lett volna, ha az apád nélkül nősz fel? Úgy, hogy közben tudod, hogy él, és mindent megad a családjának?
2016. júl. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Bocs a megfogalmazásért. Természetesen nem szokott elszámolni azzal mit vesz, de azért mindig mondja. Azt is tudtuk, hogy van ez a lánya, nem titkolta. Kicsit rosszul esett, hogy nem mondta el. Ezért fogalmaztam így
2016. júl. 22. 17:59
 8/22 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam már erről, igen. És sajnálom is. Azt sem bánnám ha tartanánk vele a kapcsolatot. Régebben mondtam is egyszer apámnak, hogy miért nem keresi fel, de azt mondta ne szóljak be.
2016. júl. 22. 18:01
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
semmi gond nincs ezzel
2016. júl. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ezután nem is erőltettem, láttam hogy nem akarja. Azt hittem egyáltalán nem tekinti lányának. De ha vesz neki egy lakást akkor csak érez valamit. Akkor viszont miért nem beszélgetnek, próbálkozik? Nem értem ezt a kettősséget. Minket nagyon szeret nővéremmel.
2016. júl. 22. 18:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!