Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki állandóan lepasszolja a...

Aki állandóan lepasszolja a gyereket, az minek vállalta?

Figyelt kérdés

Itt is egyre több ilyen kérdést olvasok, és a sógornőm is ilyen. 1 éves gyereke van, akárhová mennek (elég gyakran), mindig lepasszolja a gyereket másnak. Ha vendégségbe mennek és viszik a gyereket is, akkor is kiköti, hogy most más vigyázzon rá, mert ő most vendégségben van, neki is kell pihenés.

Én is már felvetődtem, mint "önjelölt bébiszitter", párszor vigyáztam is a gyerekre, de amikor megmondtam, hogy nekem is dolgom van, és nem az enyém a gyerek (természetesnek vették, hogy egyre többször fogok rá vigyázni), akkor meg anyuka kiakadt, hogy ennyit nem bírok megtenni, nekem soha ne legyen gyerekem!


Aki folyton áttolja a gyerekkel járó felelősséget másra, mindig mindenhova lepasszolja a gyereket, az miért vállalta, miért szülte meg? A sógornőm gyereke is szó szerint kb többet volt mással, mint a saját anyjával.



2016. júl. 27. 09:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Ezen en is szoktam gondolkodni. A batyam gyereke a szuletesnapjan is anyamnal volt, ok meg elmentek bulizni. Es nem 22 evesek a szulok, hanem 36 es 40...
2016. júl. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%
én sógoromék most voltak nyaralni,de vitték a nagyszülőket és ők vigyázhattak az unokára(és a nagyszülők fizették a saját szállásukat) én úgy gondolom, hogy a sógor azért vállalta be a gyereket, mert mi megházasodtunk előtte és folyton középpontban akar lenni(azelőtt egy stabil kapcsolata sem volt) a sógor felesége meg azért akart gyereket mert már a húgának is van és mindenki rá figyelt plusz 39 éves volt akkor és félt hogy valamiről lemarad. Azóta minden hétvégén nagyszülőnél vannak és azzal kezdik hogy gyereket lepasszolják ők meg elkezdenek filmet nézni.Ja minket is kértek bébiszitternek de rögtön közöltük hogy minek van neki anyja/apja(nem volt vészhelyzet csak miért ne vigyázhattunk volna rá most mi).
2016. júl. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem erre számított. Nem gondolta át alaposan, mielőtt gyereket vállalt. Mivel általában szívesen segítenek neki, vagy nem mondják, hogy nem akarnak vigyázni a gyerekére, ezért fel sem tűnik neki, hogy ez másoknak teher lenne.
2016. júl. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Ezt én sem értem. Szerintem nem szülőnek valók. 33f
2016. júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Az én nővérem ennek a jelenségnek lehetne valami reklámarca, komolyan.... Na, viccet félretéve. Van 3 gyereke. Egy 6 éves, egy 4 éves és egy 7 hónapos. A 6 és 4 éves egy apától van, a pici a jelenlegi párjától. Én 18 éves vagyok. De! A két nagy gyereket mondhatni ÉN neveltem eddig. Most elköltöztek. De akárhányszor jönnek a gyerekek, azt mondják hogy az anyjuk nem foglalkozik velük, csak a picivel. Attól félek, hogy ez változni fog, mert amikor még csak a két gyerek volt meg, akkor is a kisebbiket "szerette" a nagyot nem. Nem tudom miért csinálja ezt. Tiszta szégyen. Én szégyellem magamat. A mostani párja meg nem is szereti a két gyereket, amelyik nem az övé. Azt mesélték hogy állandóan szorítja a kezüket. A testvérem meg engedi neki. A legszomorúbb, hogy a testvérem egyszer nem köszönte meg azt, hogy a gyerekei mellett voltam, mikor betegek voltak vagy bármi. Mert ő nem volt sosem itthon akkor. A fiújához járkált, aztán még a telefonját is kikapcsolta. Napokig nem is hallottunk róla néha. Ha meg felvette a telefont és mondtuk hogy betegek a gyerekek, kb leszarta. Nem arról van szó, mert szívesen voltak és vagyok is velük. De, nem az én gyerekeim. Amikor hívtak a barátaim valahova nem tudtam menni, mert velük kellett otthon lennem. Odáig fajult a dolog, hogy mikor a barátjára akarta bízni a gyerekeket amikor ment valahova, és a barátja nem vigyázott rájuk, akkor az nem volt soha baj. De ha én nem vigyáztam, akkor én voltam a vilàg legrosszabb embere. Amikor főzött az volt az első dolga, hogy a fiúnak adjon enni, nem ám a gyerekeiknek..... Amúgy meg mindent megvesz nekik, de nem hiszem hogy ajándékokkal kéne elnyernie a gyerekei szeretetét. Talán figyelnie kéne rájuk. Meg foglalkoznia velük. Semmi esetre sem anyának való. És szégyellem hogy a testvére vagyok. Bármennyire is csúnyán hangzik.
2016. júl. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

Egy szó: baleset.

Akik nem is akarták igazán, ott a kötődés sem lesz soha akkora, jobban ragaszkodnak a régi könnyed életükhöz.

2016. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
sok okból vállalhatta.... mindegy, mert lett ami lett...
2016. júl. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%

Azt vettem észre, hogy jellemzően azok a szülők lesznek ilyenek, akik előtte is eljártak bulizni, utazgatni, "kiélték magukat", és mikor ott a gyerek, nem akarnak tudomást venni arról, hogy ez bizony lemondással is jár. És továbbra is olyan szabad, bulizós életet akarnak élni, mint a gyerek előtt, és képtelenek a kettesben "átmulatott" évek után átállni egy teljesen más életmódra, egy más ritmusra.

Sokszor ha próbálkoznak, azt veszik észre, hogy a kapcsolatuk rovására megy, mert eddig is halálra unták magukat egymás mellett egy esős vasárnap délután. Képtelenek a meghitt, csendes együttlétekre. (Illetve nekik ez unalmas.)

Többek közt ezért húzom az orromat, mikor egyre több párnál látom, hogy 25 évesen már együtt élnek, 30 évesen házasodnak, és csak később vállalnak gyereket. Addig külföldi nyaralás erőn felül (nem ritkán hitelből), országjáró kirándulások, hétvégi bulik, partik... (Mindezt úgy, hogy közben megy a reklám duma, hogy félre akarnak tenni, mire jön a baba, mindene meglegyen.)


Aztán mikor jön a baba (mert már erősen illik és/vagy a nőben tombolnak az anyai ösztönök), aztán ott ülnek a bőgő csomaggal a lakásba bezárva, és nem találják a helyüket.


Később is inkább kettesben akarnak programokat szervezni, a gyerek(ek)kel nem érzik jól magukat.


Ilyenkor ha megtehetik, lepasszolják a gyereket, és élik azt az életet, mint a családalapítás előtt.

2016. júl. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Többféle sekélyes verzió van.

- A gyerek egy státusz szimbólum valahol, elmondhatja magáról, hogy neki van, ezért ő anya, ők egy család, és ez mekkora dolog.

- Vagy egy nő így akarja bebiztosítani magának a pasit, mert azt hiszi így majd sose hagyja el, haha.

- Van a testvéreknek, szomszédoknak, barátoknak, kell nekik is.

- A hét mesterlövész című filmből idéznék egy gondolatot:

Egy pasas El Pasoban meztelenre vetkőzött, és beleugrott egy kaktuszbokorba. Én is azt kérdeztem tőle, hogy miért??? Azt felelte, hogy pillanatnyilag jó ötletnek tünt.

2016. júl. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Sok ilyen családot ismerek, de mindnél észrevettem, hogy a gyerek náluk ,,kötelesség,, Pl.: egyik családtagunk, már az első gyermeküket sem tudták ellátni. Állandóan lepasszolva egy pici baba, rendesen ellátva nincs soha stb. aztán mikor jött a második gyerek, rákérdeztem MINEK?

Fél órás kiselőadást tartottak, hogy KELL a testvér, mert az nem lesz normális felnőtt, akinek nincs testvére.

2016. júl. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!