Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha állandóan csak...

Mit tegyek, ha állandóan csak a balhé megy itthon?

Figyelt kérdés
Szóval: Mi az öcsémmel csináljuk az összes kertimunkát, a gaz kiszedésétől, a fű levágásáig (2kertünk van egymás mellet), én takarítom a szobámat, néha Öcsiét is, de minden napra esik valami, mert állataink is vannak, és szerintem, jogos, hogy el van osztva a munka, (apa:dolgozik. anya:főz és takarít. gyerekek: kerti munka) csak egy a gond: A szüleink által mindig le vagyunk szidva, hogy mi lusták vagyunk, nem csinálunk semmit, de ez odáig fajult, hogy ma azt ordították: „Amiért nem csináltok semmit, és csak apáddal ketten szakadunk meg, ezért eladunk mindent, mert nem lehet ezt kibírni, majd megdöglötök egy szar kis lakásban. Ha nem segítetek, akkor majd mi sem segítünk, betöltitek a 18-at kirugunk a lakásból titeket, és majd járhattok albérletből albérletbe.“ Megértem, hogy mérges, mert most nem igazán volt kedvünk dolgozni, de akkor sem kell ezt mondani. Amikor befejezte, elrohantam, és jól kisírtam magam. Majd megpróbáltam beszélni vele, és elzavart. Mit csináljak? 13/L

2016. júl. 20. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem csak nagyon bele vannak fáradva a sok melóba, azért akadtak ki ennyire. Nekik sincs mindig kedvük, de helyettük nem csinálja meg senki.

Mennyi naponta időben, amit segítenetek kell? Nagyon sok meló?

2016. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ez mind igaz, akkor kettő nagyságrenddel többet vállaltok a házimunkából mint a kortársaitok. Azt gondolom egyébként, hogy akinek meghalni sincs ideje, vagy arra, hogy a gyerekével normális hangon váltson szót, annak valóban bőven elég egy kert nélküli lakást rendben tartani. Kertes ház annak jó, akinek vn rá ideje, ereje.

Nem tudom, minek kellett ahhoz történnie, hogy ilyet mondjon neked anyukád meg apukád.


Azt nem tudom megmondani, hogy mit csináljál, mert nem tudom, hogy ez egy egyszeri eset vagy egy általános állapot nálatok. Bár ahogy írod, "állandóan ez megy"... hát maximum egy kollégiumot célozhatsz meg. De nem tudom, anyudék mit szólnának hozzá, hisz akkor nem lesz, aki a kertet túrja....

2016. júl. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!