Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kerjek a szuleimtol...

Hogy kerjek a szuleimtol penzt megint nogyogyaszra, ha kb. ket hettel ezelott voltam, es most megint ismet akarok?

Figyelt kérdés

Voltam magannogyogyasznal, mert verzesi gondjaim voltak fogamzasgatlo mellett. Kertem masik fogamzasgatlot, de nem adott helyette verzescsillapitot irt fel. Emellett iszonyat mod hullik a hajam kb 1 honapja , es eros gyanum van a fogamzasgatlo miatt. Mert nem fogyozok, nem reg voltam vervetelen ott is m8nden rendben , fogaim is jol vannak. Masik nogyogyaszhoz akarok menni, mert az elozo stilusa nagyon nem tetszett, de sztk-ba se akarok menni. Anyaek szerint tok termeszetes , hogy napi 100 szal hajam kihullik, mig elotte 1-2 szal maradt a fesuben. Mit tegyek ? Nekem nincs ennyi penzem en meg tanulok. Anyagilag a csaladnak nem lenne akadaly az a 10 ezer ft, csak szerintuk bekepzelem magamnak.

18/L


2016. júl. 28. 14:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%
Ne szedj fogamzasgatlot, es vard meg amig lesz eleg penzed masik orvosra.
2016. júl. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Inkább endokrinológust keress, de sürgősen. A háziorvostól kapsz beutalót. Ha már sima belgyógyászhoz eljutsz, az is jó, el tud küldeni laborba, ahol pajzsmirigyet is tud nézetni.
2016. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy a legtöbb magándoki, amikor éppen nem magánrendelésen van, akkor ott csücsül ugyanúgy az SZTK-ban és ellát ingyen... Csak úgy szólok... Szóval nem feltétlenül azon múlik az ellátás minősége és az orvos szakértelme, hogy magánpraxisa van és kifizetsz érte egy csomó pénzt...
2016. júl. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%
Nem értelek, ha nekem vérzési bajaim lennének és hullana a hajam, azonnal abbahagynám a fogamzásgátlót. Ilyen fiatalon ne baaszd el az egészséged.
2016. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%
Miért nem mégy az SZTK-ba? Ott ingyen kezelnek ugyanazok az orvosok, akik privátban is tennék - és nem valószínü, hogy csak akkor müködik az eszük, ha magánrendelésen vannak.
2016. júl. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%

Mennyi ideje használod a gyógyszert? Első 2-3 hónapban még természetesnek mondhatóak az ilyen panaszok, kell idő, mire megszokja a szervezeted.

Ha viszont már több hónapja használod, és még mindig ez van, vagy főleg, ha csak most kezdődött, akkor igenis orvosra van szükséged, és abba kellene hagynod a jelenlegi gyógyszered szedését!!

Amúgy miért nem akarsz sztk-ba menni? Legtöbb helyen az sztk-ban ugyanaz a doki ül, akihez utána mennek az emberek magánrendelésre. Anyukámat egy drága magánorvos kezelte félre úgy, hogy majdnem belehalt, velem az sztk-s doki tök normális, figyelmes, és hozzáértő. Szóval nem mindig jobb a magánorvos... (Persze a másik sztk-s nálunk is egy bunkó, és csak rosszat hallottam róla, mint szakemberről, hozzá én se mennék, de nem sznobságból)

2016. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
Arra még nem gondoltál, hogy hagyd a fenébe 18 évesen a fogamzásgátlót, ha ilyen problémákat okoz? Ha pasi miatt szeded, akkor meg fizettesd vele az orvost, ha neked csak a magán felel meg. Egyébként igaza van az előttem szólónak: hacsak nem magánklinikára mentél, akkor a kórházban magánzókat a rendelési időben megtalálod TB alapon is...Ha a magán küldd el vérvételre, meg mindenféle vizsgálatra, akkor sok esetben az újabb tejelést jelent. Hány tízezret akarsz anyádékkal kifizettetni teljesen feleslegesen?
2016. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%

ha nem adnak a szüleid pénzt a magándokira, akkor két lehetőséged van.

1. elmész diákmunkára és összeszeded rá a pénzt

2. elmész sztk-ba.

2016. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Fel eve szedem ezt a gyogyszert. Jobb lenne abbahagyni, de elozo parkapcsolataimban volt, hogy kiszakadt a gumi es mehettem 72 orasert , ahol az Sztk-ba szinten nagyon lekezeloek voltak az orvosok, azota inkabb kerulom az sztk-t , foleg mert baratnom is meselte hogy , ott a nogyogyaszaton hogy bantak vele...

A masik az , hogy a gyogyszer elott , olyan eros gorcseim voltak , hogy gyakran elindulni se tudtam otthonrol annyira fajt. Ezt a gyogyszer alatt pedig elmult.

Mostmar nem tudom mit csinaljak :(

2016. júl. 28. 15:31
 10/28 anonim ***** válasza:
18%
Kérjél pénzt elvégre az egészség az első. Itt amilyen emberek vannak az sztk-s nőgyógynál be sem mennék utánnuk nagyon gáz.
2016. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!