Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el apámnak,...

Hogyan mondjam el apámnak, hogy nem akarok korán lefeküdni?

Figyelt kérdés
Apám mindig éjfél-1 körül lekapcsolja az internetet, de én csak kb 2 körül tudok elaludni, és ezt ő nem fogadja el. Most is épp rám ordított, hogy azonnal takarodjak aludni. Hiába van nyári szünet, hiába nem tudok elaludni, nem érdekli, azzal jön, hogy 16 éves kisgyereknek már 8-kor ágyba a helye, és ő meg milyen engedékeny, hogy éjfélig játszhatok. De mások meg addig, amíg akarnak. Ha meg ilyenkor lefekszek, maximum hajnali 4-kor tudok elaludni, addig forgolódok.

2016. júl. 30. 23:58
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is volt ebből egy konfliktusom a lányommal. 12 évesesn sokáig nem akart korán lefeküdni. Mondtam neki, hogy rendben van de cserébe reggel akkor kel mint a család többi tagja. Két napot bírt ki így aztán már időben megy aludni magától.
2016. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
34%

Én is 16 vagyok jelenleg. Kevesebb mint 1 hónap múlva leszek 17. Én akkor fekszem le, amikor akarok. Addig gépezek és netezek ameddig akarok. Amikor suli van 10, de inkább 11-kor már lefekszem, mert a saját érdekem, hogy ne legyek fáradt, és fel tudjak reggel kelni.


Nyári szünetben viszont hajnali 3-ig szoktam gépezni, akkor fürdök, és csak utána alszom. 1) azért mert nagyon meleg van, és a melegben nehezen alszom, akkora meg már lehül kicsit a levegő. 2) A nyári szünetet KI KELL HASZNÁLNI, mert csak 2 hónap, 10 hónapig meg egész évben megy a hajtás, a sok tanulás.


Sajnállak téged, hogy így viselkedik az apukád. Szerintem az önállóságra, életre való tanítás fontosabb, mint hogy kisgyerek módjára megmondják mikor menj aludni, meddig gépezel.


Úgyis érzi az ember, hogy meddig esik jól fennt maradni, gépezni.


16 évesen meg már nem kisgyerek az ember. Ugyanis motorra már a jogsit le lehet tenni, sokan ebben a korban már terhesek, és cigarettáznak.

2016. júl. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 szántóvető ***** válasza:
33%
nem tudsz elaludni mert nem fárasztod le magad.semmi testmozgás,egész nap punnyadsz a szobádban stb stb.csoda hogy olyan későn kapsz netet,én este 6-kor lekapcsolnám a szobádban az áramot apád helyében.vagy azt csinálnám amit a 11-es írt,az a legjobb megoldás.
2016. júl. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 szántóvető ***** válasza:
49%

12-es:ha önellátó vagy(eltartod már magad)akkor semmi gond,azt csinálsz amit akarsz.

ez persze csak magánvélemény,nem akarom ráerőszakolni a véleményem senkire.

2016. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
59%

Igaza van apádnak...

Mit csinálsz te hajnali 2-ig?

Az a baj hogy nem küldött még el dolgozni és ha lenyomtál volna 8-10-12 órát mondjuk egy hétig egy kőműves mellett egyből nem lett volna gond 10 kor elaludni:)

Igaza van apádnak teljesen.

2016. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
27%
Apád pihenni akar, mert dolgozik, hogy legyen neked neted. Menj te is dolgozni, vedd ki a részed. Itt az idő, hogy beszállj a költségekbe és ne csak az élősködőt játszad.
2016. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
70%

16 évesen miért kéne dolgoznia, ha nem szorulnak rá? Egész életében dolgozik az ember, pont hogy ezt az időszakot kell élvezni.


Egyébként szerencsére a szülők nagy része nem ilyen mint a kérdezőnek, hanem liberálisabb.

2016. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
77%

Nyári szünetben én is sokáig fenn voltam, bár akkor még nem volt gépezés, én olvastam meg filmeket néztem (haha, még vhs-ről, öreg vagyok), mivel alapvetően bagoly-típus vagyok.

Viszont abban van valami, h a gépezés, tv-zés, telefon, tablet nyomkodás, stb után nehezebb elaludni, felpörgeti az agyat. Vannak erről tudományos (na nem brit-tudósok megállapították szintű) írások is, sajnos annyira nem kötött le, h megjegyezzem pontosan.

Szóval tekintettel a suli idő közeledtére, nem ártana lassan visszaállni egy korábbi fekvésre, és mondjuk gépezés helyett valami más tevékenységet művelni. Az olvasás nem fáj egyébként :)

2016. júl. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
31%

,,16 évesen miért kéne dolgoznia, ha nem szorulnak rá? Egész életében dolgozik az ember, pont hogy ezt az időszakot kell élvezni. ''


Aztán majd 19-21 évesen életében először elmegy dolgozni és azt se tudja mi a helyzet. Sok ilyen van.

2016. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
67%
kelj fel korán reggel és segíts otthon..akkor elfáradsz és tudsz majd emberi időben aludni
2016. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!