Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el apámnak,...

Hogyan mondjam el apámnak, hogy nem akarok korán lefeküdni?

Figyelt kérdés
Apám mindig éjfél-1 körül lekapcsolja az internetet, de én csak kb 2 körül tudok elaludni, és ezt ő nem fogadja el. Most is épp rám ordított, hogy azonnal takarodjak aludni. Hiába van nyári szünet, hiába nem tudok elaludni, nem érdekli, azzal jön, hogy 16 éves kisgyereknek már 8-kor ágyba a helye, és ő meg milyen engedékeny, hogy éjfélig játszhatok. De mások meg addig, amíg akarnak. Ha meg ilyenkor lefekszek, maximum hajnali 4-kor tudok elaludni, addig forgolódok.

2016. júl. 30. 23:58
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálok korábban lefeküdni :)
2016. júl. 31. 18:09
 22/36 anonim ***** válasza:
62%
Én éjfélkor megyek magamtól aludni. Miért? Mert nem akarom, hogy nagyon felboruljon a bioritmusom. Ha nem bírsz aludni, hát... Esetleg fáraszd le magad-mondanám, ha velem ez nem történt volna meg ugyanígy. Én az esetek többségében normálisan tudok aludni, de sokszor volt olyan, hogy órákig forgolódtam.
2016. júl. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
45%
Nem lesz belőled értelmes ember.
2016. aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

És mi van akkor, ha 19-20 évesen dolgozik először? Én is akkor dolgoztam először, semmi gondom nem volt vele.

Fizikai műszakos munka volt, hulla fáradt voltam utána, és még úgy se tudtam elaludni korán. Délelőttös műszakban este 8-9 körül lefeküdtem, mert 4-kor keltem. Éjfélig forgolódtam, hiába voltam olyan fáradt, hogy néha már sírtam..... Mindig az éjszakás hetet vártam, az nagyon-nagyon jó volt.

Van, akinek más az életritmusa, ennyi. Lehet ágyba erőltetni az embert, ha bem tud elaludni, akkor nem tud, és kész.

Kérdező, max annyit tudok tanáxsolni, hogy lefekvés előtt hallgass nyugis zenét, és olvass vagy rajzolj vagy valami, illetve lefekvéskor meditálj, nekem ezek valamicskét segítenek, bár nekem is kínszenvedés 2-3 előtt elaludni, tökmindegy hogy mit csináltam aznap, és mikor kelek.

2016. aug. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
27%
Egy kis munka hiányzik neked kisfiam. Úgy aludnál utána, mint a tej. :)
2016. aug. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
96%
Érdekes, én minden reggel 8kor kelek, edzek, aztán délutánra megyek dolgozni, egészen fél 11ig. Mégsem tudok elaludni, vajon mi lehet az oka? Ja, és 19 éves vagyok, ez az első munkahelyem, semmilyen hátrányát nem tapasztaltam eddig a 16 éves kori éjjeli bagolykodásnak. Kérdező, sajnálom, hogy esténként unatkozol, kezdj el egy jó könyvet.
2016. aug. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
30%

Szörnyű problémáid vannak hallod. Nyári szünet van, menj el dolgozni, vegyél saját routert és mindjárt nincs gond. Amúgy apudnak igaza van. Egy 16 éves ne hajnalig nyomja a gépet, az agyad ki se kapcsol, nem tudsz pihenni.

El se hiszem, hogy ilyen problémákkal küzdenek a mai gyerekek. Amikor én 16 voltam és nyári szünet volt, inkàbb elmentem dolgozni és amit kerestem, abból elmentünk strandolni a haverokkal, nem a nyomorult gép előtt görnyedtem...szánalmas.

2016. aug. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
36%

sosem értettem, hogy miért jó éjszaka ébren lenni, és nappal aludni?

pár nap alatt át lehetne állni, ha időben felébrednél reggel. Igaz, az elején kegyetlen, de hidd el, pár nap, és időben el fogsz tudni aludni.

2016. aug. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
94%

ma 10:50

Néhány ember így van bekötve, és kész. Engem a hideg kiráz a gondolattól, hogy valaki képes reggel felkelni magától... :D Este meg időben lefeküdni...

Az éjszaka sokkal nyugodtabb, sokkal jobban szeretek olyankor ébren lenni. Jobban élvezem a sötétséget, hangulatosabb olyankor sétálni, szórakozni, olvasni az ágyban, stb.

Én éjszakás műszakos heteimen voltam nagyon elememben, késő délután kelhettem, és reggel húzhattam el aludni, ez volt az álmom :D Jobb beosztást nem tudtam volna elképzelni se.

2016. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyerek már, el tudja dönteni hogy mikor akar aludni.
2016. aug. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!