Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem empatikus, a sosem bátorít...

Nem empatikus, a sosem bátorító szülőnek milyen gyereke lesz ha felnő?

Figyelt kérdés

van egy szülő (anyuka). Sosem bátorítótta a gyerekét, sose volt megértő vele, pl egy költözés utàn a gyerek jegyei romlottak, de erre semmilyen tekintettel nem volt. Akkor is szidta a gyereket. A gyerek úgy érezte, a. szeretet az iskolai teljesítmenytől függ. Később a felnőtt gyereket a harmadik munkahelyéről teszik ki, az első kettőből próbaidő alatt, a másikból egy év után. Anyuka megint : miért téged csak, emberileg lehet veled valami - ahelyett, hogy "nincs baj, egy évig sikerült, ez is valami "


az ilyen "nevelésben " részesülő gyerekből milyen felnőtt lesz?


2016. aug. 2. 23:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Ez igen nagyrészt azon múlik, hogy milyen a gyerek személyisége. Ebbe belekavar az élet, de nagyon nagy részével születünk. Ugyanaz a nevelés teljesen mást okoz két igen különböző személyiségű gyereknél. S nemcsak a szülő befolyásolja az embert, egy-egy jó tanár is csodákra lehet képes, persze a családi környezet a legfontosabb, a gyerek személyiségén túl...
2016. aug. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Lelki beteg felnőtt.
2016. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
29%
Fonton a nevelés, ebben egyetértek. De! Az adottságokkal ezt lehet kompenzálni, ha talpraesett vagy, találékony, nőhetsz te fel akárhol, a véred nemes marad. Sajnos sok a birka köztünk..
2016. aug. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem is a gyereken múlik, hogy milyen lesz.


Régen engem is rengetegszer leszidtak a szüleim ha rossz jegyet vittem haza. Már a 3-asnál úgy csináltak mintha világ vége lenne. Jöttek a "mi lesz így veled?" meg a "ne is menj így érettségizni mert úgyse fog menni" mondatok. Sokszor trehány gyerek voltam mert nem csillogott minden nap a szoba. Ha kicsit többet voltam a barátaimmal jött a "miért nem szeretsz többet a családoddal lenni?" kérdés... ha szórakozni mentem mindig véletlen arra mentek ők is ahol én voltam, mert épp ellenőriztek.


Azóta leérettségiztem, elmentem egyetemre, lassan 1 éve dolgozom, és nemsokára költözöm albérletbe.

Persze amikor így "pár" év után felhoztam a szüleimnek a dolgot, nem is emlékeztek rá, hogy ilyenek voltak.


Szóval emberfüggő. Szerintem engem a dac vezetett, a "csak azért is" viselkedés.

2016. aug. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Egyáltalán nem szükségszerű,h lelki beteg legyen. Nyilván ez nagy hátrány. De felnőttként már te magad vagy a felelős az életed alakulásáért. Nagyon kényelmes, és inkább gyáva dolog minden kudarcért a körülményeket, másokat hibáztatni. Csak így éppen elmúlik feletted az élet, anélkül,h élveznéd. Ha nem tudod,h mit tegyél a frusztrációd ellen, kérd szakember segítségét!
2016. aug. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos "mérgező" az ilyen környezet/szülő. Frusztrált lesz és erős gátlások uralhatják az életét, az hogy mennyire, a kapott ingerektől függ. Akinek van igénye rá, az megfelelő önismerettel a saját útján vagy esetleg külső segítséggel megszabadul ettől a nyomasztó puttonytól. Az a baj, hogy sokan az életükben nem is jutnak el odáig, hogy esetleg számot vessenek magukról, szüleikkel való kapcsolatán és annak következményeiről. Nagyon sok embernek van valami defektje, jó esetben legkésőbb, amikor szülővé válik az illető, akkor gondolkodik el azon, hogy ő mit tenne másképp, "hogyan kéne" jól csinálni. Vannak nem tudatosak, akik egyszerűen csak továbbviszik a már meglévőt és még pakolnak a puttonyba...aztán egyszer csak valahol "robban". Elnézve sok szülőt tényleg jogosítványt kellene előtte szerezni, hogy ki lehessen szülő...
2016. aug. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Sajat peldam alapjan ugyanugy empatia nelkuli
2016. aug. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Én "csakazértis" ember lettem.Bármibe fogtam,anyám mindig azt mondta,úgyse sikerül.
2016. aug. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Mint az utolsó, én is ilyen ember lettem. Úgy vagyok vele, 20 évesen, hiába beszélne le bármiről, hiába mondja bárki hogy hülye vagyok hozzá, én úgy kezelem, hogy" most még előttem állsz és korlátozni próbálsz utána pedig irigy leszel mert megcsináltam".


Jórészt a személyétől is függ, meg van-e ösztönző erő.

2016. aug. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Pontosan ilyen volt az én anyám is, de ettől még nem lettem egy szerencsétlenség. Pont, hogy csak azért is megmutatom, hogy mire vagyok képes. Az első munkahelyemen fél év után előléptettek, azóta folyamatosan van munkám és általában engem találnak meg a lehetőségek.

Nyilván ez függ a gyerek személyiségétől, nem lehet mindent a szülőre kenni. Ettől függetlenül - én pláne tudom milyen ilyen szülővel felnőni - nagyon rossz, ha nem támogat a család. A mostani sikereimben is mindig csak kivetnivalót talál anyám, de már nem érdekel, én büszke vagyok magamra és ez a lényeg.

2016. aug. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!