Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem empatikus, a sosem bátorít...

Nem empatikus, a sosem bátorító szülőnek milyen gyereke lesz ha felnő?

Figyelt kérdés

van egy szülő (anyuka). Sosem bátorítótta a gyerekét, sose volt megértő vele, pl egy költözés utàn a gyerek jegyei romlottak, de erre semmilyen tekintettel nem volt. Akkor is szidta a gyereket. A gyerek úgy érezte, a. szeretet az iskolai teljesítmenytől függ. Később a felnőtt gyereket a harmadik munkahelyéről teszik ki, az első kettőből próbaidő alatt, a másikból egy év után. Anyuka megint : miért téged csak, emberileg lehet veled valami - ahelyett, hogy "nincs baj, egy évig sikerült, ez is valami "


az ilyen "nevelésben " részesülő gyerekből milyen felnőtt lesz?


2016. aug. 2. 23:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nagyban múlik a gyerek személyiségén szerintem is.. Sokan visszahúzódóak, gátlásosak, félénkek, önbizalomhiányosak lesznek ettől, ami nem meglepő, de sokaknak ez plusz motivációt ad, hogy kitörjenek a környezetükből.. Én az utóbbira vagyok példa, "csakazértis" meg akartam mutatni, hogy lesz belőlem valami (jóanyám előszeretettel mondogatta mindig, hogy wc-s néninek sem leszek jó) - na de nem nekik, magamnak. Visszanézve, hogy honnan indultam és hová jutottam, sikerült.
2016. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Anyai nagyanyám (78 éves jelenleg) olyan nő, akinek lehetetlen megfelelni, mindenkibe beleköt. Támogatni igazán csak a fiát támogatta, a lányait elmarta. Mind anyám, mind a húga megfelelési kényszerrel küzd, és anyámon látom is (mivel vele találkozom többet), mennyire szenved attól, hogy milyen az anyja, hogyan bánik velük. Sokat elértek, valóban, de amit az anyjuktól kaptak, kapnak, amiben felnőttek, az örökké tüske...
2016. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!