Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi történik akkor, ha a...

Mi történik akkor, ha a gyerek nem válik le a szülőről felnőtt korában sem mondjuk addig még a szülő él? Milyen pszichológia hatással van ez a már nem gyerek, hanem inkább felnőttre? Esetleg ismertek ilyeneket?

Figyelt kérdés
Ebben a történetben a szülő az aki anyagi téren a gyerekre támaszkodik nem kicsit,a gyerek pedig érzelmileg függ tőle.Ezen az állásponton kicsit sem akar változtatni senki,de mi történik ha a szülővel egyszer történik valami a gyereke ezt hogy dolgozná fel, már ő is felnőtt vagy középkorú lenne? És persze ezután kellene elkezdeni élni úgy igazán a saját életét.
2016. aug. 3. 19:19
 1/8 Alain Delon ***** válasza:
40%
Én ismertem egy ilyet. Öngyilkos lett.
2016. aug. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Az ilyen gyerek gyakorlatilag lelkileg "kasztrálódik", mert ivarérett kort elérve nem létesít saját családot és a szülője haláláig nem tud elszakadni és önállósodni. Mivel az emberi lelki fejlődésnek is megvannak a maga időbeli szakaszai, az ilyen "gyerekek" a szülő halála után ritkán tudnak teljes életet élni és harmonikusan működő saját családot létesíteni.
2016. aug. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Anyám születésem után otthon maradt velem. Egy olyan albérletbe költöztünk, ahol tíz évig éltünk. Időközben volt egy autóbalesete, aminek következménye a pánikbetegség lett olyannyira, hogy sokszor nem tudott még az ágyból sem felkelni a nyugtatók miatt. Apám volt a pénzkereső. Éhezni ugyan nem éheztünk, de nagyon sok minden kiesett a gyerekkoromból. Sajnos apám agresszív volt, így rendszeresek voltak a verések. A péntekek voltak a legnehezebbek, mert egyik pénteken fizetést kapott, s a következő három pénteken pedig előleget a fizetésből. Így ritka volt, ha józanon jött haza.


Már akkor is a menekülés gondolatával játszottam, de nem tehettem meg. Nem voltak rokonok, anyámnak nem volt munkája. Betegségének köszönhetően teljesen kiesett a munka világából. Költöztünk egy másik helyre, s azóta itt élünk. Nekem lett végre külön szobám ez egy kis megnyugvást jelentett.

Nem tudtam kihez fordulni, nem voltak barátaim, s nem is mertem senkinek se elmondani, hogy mi is folyik itthon. Egyedül maradtam. Mindig arról álmodoztam, hogy munkába állok, s elköltözök innen. Munkába álltam, de sajnos a fizetésem (nettó 85-90) elkeserítő, ezzel csak vegetálni lehet egyik hónapról a másikra. Egy másik embert nulla bevétellel egy másik albérleti lakhatással finanszírozni ebből nem lehet.


28 éves férfiként itthon élek. Van némi privát szférám, de szinte semmit nem ér, ha nem hozhatok haza senkit a szüleim viselkedése miatt. Szoktam hazaadni, bevásárolok a konyhára. Közben napról-napra egyre nagyobb magamban a szabadság iránti vágy, melynek egyik korlátja a pénz. Megelégednék azzal, ha olyan fizetésem lenne, melyből biztonságosan meg tudnék élni, s hitel nélkül tudnék házat/lakást vásárolni, illetve felszabadultan élhetnék. A megoldás az elköltözés lenne, de egyszerűen a lelkiismeretem nem engedi, hogy hátrahagyjam anyámat, hogy kiszolgáltatott legyen apámmal szemben, aki bármely heves vitánál agyonverhetné.

Múlt héten azt mondta anyám, hogy jelenlegi helyről költözni kell. Van egy félig befejezett házunk egy faluban (bagóért vettük, ha költözni kell, ne a híd alá kelljen), mely nincs befejezve. Nincs áram, se víz... azonnal bepánikoltam, mert nem akarok velük elköltözni, mert itt legalább van udvar szomszéd. Teljesen kikészültem. Megvetem az alkoholt, s gyógyszert is szedtem be, de vettem egy üveg bort és bezárkozva a szobámba megittam....


Jelenleg ott tartok, hogy minden héten veszek egy lottószelvényt, s imádkozok, hogy legalább annyit nyerjek, hogy tőkém legyen innen elköltözni, s új életet kezdeni. Teljesen magam alatt vagyok, hogy nem tudok új ismeretségeket kialakítani, mert nem hozhatok senkit haza, s sokszor még találkozni sincs kedvem senkivel, mert majdnem mindig úgy megyek el itthonról, hogy előtte jól felb*sszák az agyam.

Sokszor sírva alszok el, hogy csak ennyire futotta az életemből, s korlátok vannak mindenhol, ahová csak nézek. Két havi bért összetéve elmehetnék, de a lelkiismeretem súlya alatt összeroppannék, hogy hátrahagyom az anyámat. Az érzelmi világom a mélyponton van, s sokszor olyan videókat nézek, amelyekben olyan emberek vannak, akik mélyszegénységben élnek, vagy valami iszonyatos betegségben szenvednek, hogy azt érezhessem: nincs okom a panaszra, másnak rosszabb...


Az öngyilkosság gondolata sokszor megfordul a fejemben. Hol erősebb, hol gyengébb, de az életösztön még mindig dominál bennem. Így inkább önpusztító életmódot folytatok. Például tudom, hogy nem ihatnék energiaitalt a betegségem miatt (agyi éreredetű daganat), de van, hogy naponta egy liter is lemegy. Pedig tudom, hogy agyvérzést is okozhat....


Hát ez vagyok én. Egy 28 évesen szülőkkel élő férfi...

2016. aug. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

Én is itthon élek, és egy darabig így is tervezem mert egy saját ház nem két forint. Mivel 4-en élünk egy lakásban, nem tudok elhozni egy csajt se. Ismerkedni nem szoktam pont ebből kifolyólag, mert úgy se tudom megoldani a privát dolgokat idővel. Már pedig egy 24 éves férfi nem hétvégi gokartozást, meg sétálgatást szeretne hosszabb távon.


A másik dolog a pénz, nincs annyi megtakarításom hogy saját ingatlant vegyek, talán 30 éves korom körül lesz rá lehetőségem, addig meg félrerakok.


Gondolkodtam időnként fizetek egy lotyót, aztán egy erdős részen megejtjük amit kell....


Egyébként értem a kérdésed, nyilván a mentálisan betegekre akarsz kitérni, de muszáj volt hogy leírjam a saját sztorimat.

24F

2016. aug. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Ostobaság. Rengeteg kultúrában él több generáció együtt. Inkább az a beteges, ha a 18 éves mehet amerre akar és a szülőt beadják öregek otthonába. Ha ennyire nulla a család, az nem tesz jót.
2016. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen van olyan kultúra,ahol az a szokás,de az nem a mienk.Nálunk nem ez a módi,vagy legalább is nem teljesen. Azért van különbség aközött,hogy valahol ez hagyomány és valahol pedig a körülmények kényszerítik erre az embert,mert egyébként meg nem tudnak együtt élni mert szívják egymás vérét.
2016. aug. 3. 21:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem hiszem hogy nagyon talpraesett felnőtt lesz az ilyenből. A szülők hibája, kiskutya két tartják a gyereket a lakásukban, nem a jövőjére gondolnak. A legsikeresebb emberek kollégiumban vannak 11, de legkésőbb 15 éves koruktól.
2016. aug. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon régi a kérdés, de talán érkezik még rá válasz, ha "megbolygatom". Érdekel a téma mert a 62 éve sógorom jut eszembe róla. Anyósom beteg, nem sokáig húzza már, a sógorom hamarosan egyedül marad. Eddig egymásnak éltek, de mi lesz ezután?
2019. dec. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!