Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan 27éves lányról, akinek a szülei nem engedik, hogy elköltözzön ottholról?

Figyelt kérdés
5éve vagyunk együtt a párommal, és úgy gondoljuk, hogy már igazán ideje lenne összeköltöznünk. Csakhogy édesapám ezt nagyon ellenzi, nem akar elengedni. Azt mondta, hogyha mindenáron a barátommal akarok élni akkor költözzön ő hozzánk, én semmikép nem mehetek el. Páromnak van saját lakása és egyedül él, sokkal kényelmesebb lenne, ha csak ketten lennénk. Szeretem a szüleimet, de ennyi idősem már igényem lenne egy kis szabadságra és élni a saját életemet. Apám azt mondja, hogyha ki merem tenni a lábam a házból akkor soha többet nem mehetek már vissza, és nemfog a lányának tartani.

2016. aug. 4. 09:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Az ilyen szülő beteg. Költözz minél előbb.
2016. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%

Én személy szerint nem örülnék ha a 27 éves lányom ennyire életképtelen vagy gyáva lenne.

Az aki 27 évesen nem mer a saját lábára állni, hivatkozva arra, hogy a szülei érzelmileg zsarolják, nos az tényleg jobban jár ha otthon marad, és továbbra is bólogat a szüleinek.

Ha meg végre élni akar, akkor szedje össze a holmiját, és lépjen ki azon az ajtón.

Ha a szülei azért elfordulnak tőle, mert a saját lábára mert állni, akkor azokat a szülőket nem kell hiányolni.

44/N

2016. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
70%

OMG! És neked mid van?

Eddig az 5 év alatt miért nem költöztél még el?

A pasi helyében én már rég kidobtalak volna!

2016. aug. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
30%
azt kifelejtetted te lyány, hogy a szüleid szereténk, ha házasság lenne előbb, és úgy mennél el
2016. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

A lányról sok véleményem nincs, azon kívül, hogy ne engedjen a zsarolásnak, és élje úgy az életét, ahogy neki jó. Elvégre a te életed, hadd ba..szd már el úgy, ahogy te akarod. De akkor legalább nem hivatkozhatsz arra, hogy az apád miatt ment tönkre, mert úgy csináltad, ahogy neki jó.


Az apjáról az a véleményem, hogy egyáltalán nem normális. Aki szereti a gyerekét, az nem mond neki olyat, hogy ha ...., akkor többé nem a lánya, és nem mehet vissza. Aki ilyet mond, az csak saját magát szereti, a saját érdekeit nézi, és te a legkisebb mértékben sem érdekled.

Egyébként nagyobb tétben mernék arra fogadni, hogy csak üres fenyegetőzés, hogy elérje a célját, és kisebben, hogy tényleg be is váltja.


Az a helyzet, hogy a párod sem fog várni rád örökké, hogy dönts már, és 5 év után, 27 évesen teljes mértékben helyes lépés, ha összeköltöztök az ő lakásában.

Ezt beszéld meg vele, hogy úgy, ha esetleg nem működik, és szakítotok (mert az élet tartogathat meglepetést), akkor legyen olyan lovagias, és nem vág az utcára, hanem kivárja amíg el tudsz költözni. És akkor tojjál bele, hogy a szüleidhez nem mehetsz vissza, elvégre miért is mennél?!


Vannak konfliktusok, amiket fel kell vállalni, ez is ilyen. Fogod a cuccaid, kibírod, hogy lesz otthon egy jó nagy cirkusz, és elköltözöl.

Idővel rendeződni fognak a dolgok.

Sokkal jobb döntés - szerintem -, mint engedni a zsarolásnak, halogatni az összeköltözést, vagy a párod belekényszeríteni, hogy ott lakjon.

2016. aug. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Amúgy a szüleim kedvelik a barátom, nincs ellene kifogásuk, csak nem akarnak elengedni. A történet része még, hogy gyerekkorom óta asztmás vagyok, sokat voltam kórházba, és külömböző kezeléseken, sóbánya stb. Mindig is "burokban" tartottak, óvtak mindentől, és én már ezért is rosszul éreztem magam mindig amiért ennyire féltenek mindentől, úgy éreztem hogy kevesebb vagyok mint más, és sokkal kevesebb lehetőségem van teljes értékü életet élni. A valóságban persze nincs igy, mert koránsem olyan súlyos ez a betegség, hogy ne lehessen vele együtt élni. Már inhalátort sem használok évek óta, csak annyiból áll a kezelés, hogy évente kétszer elmegyek kivizsgálásra.
2016. aug. 4. 09:58
 7/29 anonim ***** válasza:
32%
Lehet hogy csak regimodi es azt varja hogy tole is megkerje a kezed a baratod ne csak toled.
2016. aug. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Az enyém is pont ugyan ezt mondta sőt ki lettem tagadva a családból kb 1-2 hónapig még rájött hogy ez nem így működik. Ha te is elmész biztosan haragudni fog de bele fog törődni.
2016. aug. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
91%

Azt gondolom, hogy jellemgyenge és gyáva.

Fogd meg szépen a cuccodat, vigyed az asztmapipádat, és menj isten hírével. Nem szólnak hozzád 3 hónapig, aztán úgyse fogják kibírni és keresni fognak.

2016. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%
Állj a sarkadra, tedd azt amitől jónak látsz, nem akarlak elkeseríteni,de ha ennyire lehet téged befolyásolni, érzelmileg zsarolni, akkor nem igen fogod elérni a céljaidat az életben! Az élet meg tartogat ennél nagyobb kihívásokat is. Arra pedig nem igazán vennék mérget,hogy édes apád komolyan gondolta, amit mondott, szívesen várná vissza bármikor a kis lányát, főleg amikor már unoka is lesz, kis le lehet majd venni a "nagy papa" karjaiból. Legalábbis remélem,hogy így lesz.
2016. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!