Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kihasználatlanság miatt el...

Kihasználatlanság miatt el szeretnék adni valamit, amit a szüleimtől kaptam. Ti megharagudnátok a gyereketekre?

Figyelt kérdés
Másfél éve (karácsonyra) kaptam egy tabletet, de olyan nagyon sose szerettem és használtam. Fél éve már csak porosodik, és úgy döntöttem, jobb ha eladom, amíg még működik. Félek, hogy a szüleim ezt nem értik majd meg és megharagudnak, mert tőlük kaptam és nem becsülöm meg. Szülők, ti hogy értelmeznétek ezt? Támogatnátok, hogy a gyereketek eladja?
2016. aug. 6. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem vagyok szülő, de a szüleim biztos megértenék. Mia gond ezzel? Ha nincs rá szükséged akkor add el.
2016. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
98%
Az attól függ, hogy mennyi idős a gyerek, van-e valaki a családban, aki szívesen használná(,testvér, szülő, nagyszülő).
2016. aug. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő, de én általában ha valakinek adok valamit akkor direkt úgy próbálom meg csinálni hogy tényleg örüljön annak amit kap és használja, vagy viselje. Persze azért az idő alatt megeshet hogy megunja egy idő után, vagy már nem lesz rá szüksége és ameddig az a bizonyos dolog jó állapotban van akkor tovább adja, mindegy hogy miért cserébe olyan embernek aki azt használná is.


Most ezt a témát minden ember másképp fogja fel. Ha nem akarod hogy a szüleid váratlanul tudják meg és zokon vegyék apránként vezesd nekik elő hogy te nem használod ki eléggé a tableted és oda adnád olyannak kaki jobban kitudná használni. Szerintem ezt megfogják érteni mer gondolom nem is látják hogy te azt használod.

2016. aug. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Ajándékot pénzzé tenni... én nem támogatnám.

Ha nincs rá szükséged add oda a szüleidnek, lehet ők hasznát vennék. Az más téma lenne, ha pénz formájában kaptad volna meg, tabletre költötted volna és most eladnád, mert mást vennél vele. De ajándékot eladni nem illik, főleg nem közeli személytől kapottat.

2016. aug. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Örülnék, ha szólnál előtte.

Jól jöhet a családban másnak, te pedig úgyis csak fillérekért tudnád az eredeti árához képest eladni. Akkor már jobb a szüleid segítségével családon belül "elbotolni" valami másra. Te is jobban jársz.

2016. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont vennék egy tabletet. :)


Amúgy ha tőlem kaptad volna, én nem haragudnék. Ha velük élsz úgyis látják, hogy nem használod. És miért nem használod? Már ha megkérdezhetem. Mert tényleg tervezem egy tab vételét, de ha nem érdemes, akkor inkább netbook-ot, vagy valami hasonlót veszek a lányomnak.

2016. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Ajándékot nem adunk el és nem ajandekozunk tovább, annál nagyobb bunkóság nem sok van
2016. aug. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Mivel Te kaptad, és a Te tulajdonodban áll, azt csinálsz vele amit szeretnél. De elsőnek mindenképp kérdezd meg a szüleid. Ha valóban nincs rá szükséged, akkor tényleg nincs értelme tárolni.
2016. aug. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Én a szüleimtől ajándékozással kapott házat is eladtam, mert férjhez mentem máshová. Kihasználatlan lett volna. Egy rossz szavuk nem volt. Egy kisebb értékű ajándék esetén sem hiszem, hogy megharagudnának, de azért mondd el a szándékod előtte, lehet, hogy épp valamelyiküknek szüksége lenne rá.
2016. aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Carragher_x ***** válasza:
67%

Nézzük sorban. A szüleidtől kaptál vmit, amit azért kaptál, mert ők úgy gondolták, hogy használni fogod. Eltelt fél év és kiderült, hogy nem használod. Miért kéne tovább tárolgatnod? Porfogónak? Attól, hogy nem adod el, ugyanúgy nem fogod használni, viszont az árából veszel vmi olyat, amit igen. Ergo ismét lesz egy olyan tárgyad, amit használni is fogsz (vagy épp egy élményed), vagyis pont beteljesíti az eredeti ajándék célját.

Ezen nincs miért megharagudni, nyugodtan add el.

2016. aug. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!