Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengednetek, hogy a baratja...

Megengednetek, hogy a baratja oda koltozzon?

Figyelt kérdés

A lanyom 21 eves es Budapesten tanul, ezert vasaroltunk neki reszben hitelbol egy pici lakast. Tavaly megismert egy fiut es most szeretnenek osszekoltozni.

Nekem annyira nem tetszik az otlet.


2016. aug. 9. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Én pont 21 voltam, mikor az akkori barátommal beköltöztünk a lakásomba, amit szintén anyuéktól kaptam.


"Megengedném", bár egy 21 évesnek nem kell engedély ;)

2016. aug. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Az a kérdés, hogy:

- valóban neki vettétek a lakást?

- vagy magatoknak vettétek és átmenetileg ő lakik benne?


Ha tényleg az övé és a srác beszáll a költségekbe, nem valami korrekt dolog megszabni a lánynak, hogy mikor mit tehet a lakásában.

2016. aug. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

MAsfel szobas, es eddig a kisebb szobat egy lany berelte,igy abbol a penzol kifizette a rezsit. Gondolom a fiu nem fog annyit fizetni hogy az egesz rezsit kifizzese belole. Azt nem szeretnem ha a lanyom miatta munkat valalna es felesbe fizetnek a rezsit. Amit mi adunk neki havonta az keves lenne mindenre.

Ugy gondoltuk 2 ev mulva a huga is Budapestre menne egyetemre es akkor o is ott elne (ez igy volt mar az elejen is megbeszelve)

Oszinten nekem a fiu sem tetszik, talan ezert a dillema

2016. aug. 9. 18:17
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom mit gondoltatok.Hogy abban a lakásban csak ő fog élni élete végéig?

Egyértelmű,hogy idővel lesz párja az embernek akivel szeretne összeköltözni,főleg ha adott a lakhatás.

És nem is hátrány,ha két ember fizeti a rezsit ,akkor kevesebbe lesz neki is a költség.

+ ettől még nem lesz a fiúé a lakás, ha szétmennek sem.nem kell aggódni

2016. aug. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%

Én a lányommal megbeszélném a dolgot, és ha tudja, hogy a tesója is oda megy ,akkor egyenlőre jobb, ha nem élnek együtt.


Azt ne mond meg neki, hogy nem szimpatikus a srác. Ha össze akarnak költözni miért nem ő megy a fiúhoz?

2016. aug. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Attól mehet a hugi is, hogy ott a srác. Senki ne higgye, hogy külön szobában lesz a lányod és a fickó. Ha van oka, amiért nem szimpatikus, az már más kérdés lehet.
2016. aug. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha komoly a kapcsolat, természetes, hogy együtt szeretnének élni. Mi is vettünk a két lányunknak egy lakást, ahol egyelőre az egyik lányomon kívül két albérlő fog lakni. A lányom barátja jövőre végez. Ha utána összeköltöznének a lányommal, csak azt várnám el, hogy a saját és a lányom rezsijét fizesse, plusz a saját étkezését. Albérleti díjat nem kérnék tőle.
2016. aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem elég gáz, hogy csak azért, mert nektek nem szimpatikus a srác, jöttök a jövő zenéjével, hogy majd majd majd a huga is oda fog költözni. 21 éves, felnőtt ember. A srác gondolom nem ingyenélősködne, akkor meg nem értem mi a gond. Csak azért mert a ti pénzeteken lett véve a lakás, attól még felnőtt ember (ezt gondolhatáttok, hogy nem fog örökké ott lakni egyedül), lehet komoly kapcsolata ÉS ami fontos, nem nektek, mint szülőknek kell, hogy tessen a srác! Ennyit erről....
2016. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%
Alapvetően azzal nem lenne baj, ha úgy költözne oda, mint egy albérlő, vagyis ő fizetné a ráeső részt, mintha bérelné a szobát. A gondot ebben azért látom, mert ez nem lakótársi kapcsolat, hanem annál több, megbízható-e annyira, hogy így is rendesen fizetne, ha mégse, mit csináltok vele, hogy ne élősködjön rajtatok... Én megmondanám a lányomnak, hogy az albérleti pénzt nekem fizesse minden hónap x. napjáig, és azzal a tudattal költözzön oda, hogy a kisebbik gyerek is oda fog menni, ha egyetemre megy, és ha nem lesz elég a hely, kényelmetlen lesz a helyzet, akkor bizony neki kell mennie.
2016. aug. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Azt írtad, hogy a lakást a lányodnak vettétek. Tényleg így van, vagy vettetek egy lakást amiben a lányotok ideiglenesen lakik azzal akit Ti jónak láttok? Ha "nem engeded" azzal csak azt éred el, hogy elmennek ketten egy másik albérletbe ahol együtt tudnak lakni.

Ha a lakás a Te vagy a lányod nevén van, akkor miért ne költözhetnének össze? Teljesen normális dolog. Annak nincs értelme, hogy veszel neki lakást aztán utána irányítani akarod az életét és amíg êl folyamatosan az orra alá dörgölöd (akár finoman is), hogy te vetted a lakást és majd eldöntöd h ki mikor hova költözzön és ki lakjon benne. Nagyszüleim elkövettèk velem ezt a hibát, azt érték el, hogy nem kell tőlük semmi és nagyon megromlott a viszony, nem is beszélünk. Szóval hagyd a lányodat, hogy úgy éljen ahogy neki jó! A pasi nyilvám dolgozik, feleslben akarják fizetni gondolom.

2016. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!